Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Semperit: Slavnostní výkop pro rozšíření výroby hadic v ČR

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V návaznosti na rozhodnutí z července loňského roku o dalším rozšíření výroby hydraulických hadic ve výrobním závodě v Odrách na východě České republiky byl 22. června 2023 proveden slavnostní výkop pro rozšíření závodu přímo na místě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na foto zleva: Kateřina Macháčová (vedoucí ESG Semperit), Peter Surovič (ředitel PSG), Michal Pravda (zástupce ředitele EGAP), Pavel Čech (vedoucí prodeje ČS), Michael Adelbauer (operativní manažer Semperflex), Daniel Pazdírek (ředitel Semperflex Optimit s.r.o.), Jiří Piskoř (hlavní inženýr Semperflex Optimit s.r.o.), Libor Helis (starosta města Odry) a Roman Mikulín (finanční ředitel Semperflex Optimit s.r.o.) | foto: Lukáš Ston

Po dokončení nové haly v roce 2028 bude dosaženo celkové kapacity téměř 200 milionů metrů ročně, z toho 32 milionů metrů bude pocházet z budoucího rozšíření závodu. Zahájení výroby v novém závodě je plánováno na začátek roku 2025 a bude pak tvořit polovinu navýšené kapacity. Poté bude závod postupně rozšiřován až do roku 2028.

Celkový objem investic činí přibližně 110 milionů eur, přičemž většina nákladů bude vynaložena v letech 2023 až 2027. Nová výrobní hala na místě stávajícího závodu v Odrách bude mít rozlohu zhruba 17 000 m². Gerfried Eder, vedoucí segmentu společnosti Semperflex, vysvětluje: „Rozšířením kapacity posílíme naši pozici jako jeden z lídrů na světovém trhu s hydraulickými hadicemi. Díky tomuto rozšíření budeme moci v budoucnu lépe a rychleji reagovat na nové požadavky zákazníků prostřednictvím flexibilních výrobních procesů – a to s nejvyššími požadavky na kvalitu.“

Na foto zleva: Kateřina Macháčová (vedoucí ESG Semperit), Peter Surovič...

Zaměření na zvyšování efektivity a šetření zdrojů

Dnešnímu slavnostnímu výkopu předcházela intenzivní přípravná a plánovací fáze, v níž byl navržen jeden z nejmodernějších výrobních závodů na průmyslové hadice na světě. Při plánování byla navíc již zohledněna kritéria taxonomie EU. Michael Adelbauer, provozní ředitel segmentu Semperflex skupiny Semperit, kladl při navrhování nové výrobní haly zvláštní důraz na dvě věci: Zvyšování produktivity a neutralitu CO2.

Adelbauer vysvětluje: „Díky automatizaci výroby a interní logistiky dosáhneme velmi vysoké a konzistentní úrovně kvality v celém výrobním procesu, čímž snížíme množství odpadu a zvýšíme ziskovost a udržitelnost.“

Druhou věcí, na kterou klademe důraz, je neutralita CO2: Nový výrobní závod nepotřebuje jako zdroj energie ropu ani plyn a potřebu elektrické energie bude do značné míry pokrývat fotovoltaický systém o výkonu 835 kW. Budova bude mít také vysokou úroveň energetické účinnosti z hlediska požadavků na teplo a vytápění (potřeba tepla na vytápění podle energetického průkazu je pouze 116 kWh/m² a rok). Pokud je nám známo, v celé České republice dosud nebyla postavena žádná průmyslová stavba tohoto druhu.

Podle nejnovějších výpočtů lze díky vylepšenému navržení výroby snížit specifickou spotřebu vody celého závodu až o 60 % – původně se předpokládala úspora vody ve výši 30 %. Společnost Semperit tak minimalizuje například potřebu vody využitím dešťové vody a uzavřených systémů cirkulace vody.

Uvedené úspory zdrojů významně přibližují společnost Semperit k cíli, který si sama stanovila – a to spotřebovat do roku 2030 o 30 % méně energie a o 30 % méně vody – „30 by 2030“ je jedním z hlavních programů ESG společnosti.

Semperit: Slavnostní výkop pro rozšíření výroby hadic v ČR

Hadice pro zákazníky z nejrůznějších průmyslových oborů

Společnost Semperit vyrábí v segmentu Semperflex hydraulické a průmyslové hadice (přibližně 31 % celkových tržeb skupiny Semperit v obchodním roce 2022). Neustálým rozšiřováním výrobních kapacit a soustředěním se na nejvyšší jakostní standardy se společnost Semperit dostala v oblasti hydraulických hadic na 3. místo na světě a v oblasti průmyslových hadic je evropskou dvojkou. Další výrobní závody segmentu Semperflex se nacházejí v Rakousku, Thajsku a Číně.

Hydraulické hadice se používají k přenosu energie v hydraulických systémech, zejména ve stavebnictví, zemědělství a těžebním průmyslu, a také k vysokotlakému čištění. Průmyslové hadice se používají k přepravě nejrůznějších médií a nacházejí uplatnění především ve stavebnictví, dopravě a v průmyslovém a zemědělském strojírenství.

Semperit: Slavnostní výkop pro rozšíření výroby hadic v ČR

O společnosti Semperit

Semperit AG Holding je seskupení společností kotovaných na burze působící po celém světě, které vyvíjí a vyrábí výrobky z pryže pro průmysl či zdravotnictví a prodává je ve více než 100 zemích světa: hydraulické a průmyslové hadice, dopravní pásy, madla k eskalátorům, stavební profily, kroužky pro lanové dráhy, výrobky pro železniční svršky a vyšetřovací a chirurgické rukavice. Centrála tohoto tradičního rakouského podniku, založeného již v roce 1824, se nachází ve Vídni. Skupina Semperit zaměstnává ve svých pokračujících i ukončovaných provozech po celém světě přibližně 6 500 zaměstnanců, z toho cca 3 100 v Asii a 900 v Rakousku (Vídeň a výrobní závod ve Wimpassingu, Dolní Rakousko). Skupina má 16 výrobních závodů po celém světě a mnoho prodejních poboček v Evropě, Asii, Austrálii a Americe. V obchodním roce 2022 dosáhl koncern v rámci pokračujících činností obratu ve výši 779,8 milionu eur a EBITDA ve výši 100,5 milionu eur.

Semperit: Slavnostní výkop pro rozšíření výroby hadic v ČR

Více informací o společnosti najdete na www.praceodry.cz nebo Facebooku @semperflex.optimit.

Autor: Alexander Kleedorfer, tiskový mluvčí Semperit AG
Fotograf: Lukáš Ston

  • Nejčtenější

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

8. července 2024

Komerční sdělení Letošním Zaměstnavatelem regionu ve Zlínském kraji se stává otrokovický Continental Barum. Honosit...

Radio Čas odhalilo hlavní hvězdu Megakoncertu

7. července 2024

Komerční sdělení Se zveřejněním hlavní hvězdy letošního Megakoncertu Radia Čas s Cestovní kanceláří Blue Style...

Máte energie pod kontrolou? Spotřebu plynu nahlásíte na pár kliknutí

10. července 2024

Komerční sdělení Mezi Čechy roste zájem o samoodečty plynoměrů. Díky nim mají dokonalý přehled o množství plynu,...

Příběh pacientky Markéty: Jsou matky s migrénou v pasti?

8. července 2024

Komerční sdělení Migréna se mnou „vyrůstá“ už od puberty, přestože si mě vybrala už o hodně dříve – když zjistila,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Molekulární vodík: Nová naděje pro pacienty s Alzheimerovou nemocí

11. července 2024

Komerční sdělení Společnost H2 Global Group získala patent na nadějnou metodu léčby Alzheimerovy choroby pomocí...

Oves jako klíč pro zdraví a vitalitu: Objevte jeho opomíjené kouzlo

13. července 2024

Komerční sdělení Milovaný všemi fitness trenéry i výživovými poradci, to je oves. Je hned několik důvodů, proč byste...

Objevte svět plný vzrušujících zážitků

12. července 2024

Komerční sdělení Život je plný možností, které nám nabízí nečekané zážitky – od projížďky v ikonickém americkém...

Samsung v Paříži odhalil novou řadu Galaxy Z a Watch

12. července 2024

Komerční sdělení Představené novinky nabízejí nové AI funkce k maximální produktivitě.

Lékař: Stále je dobré mít nasmlouvaného „závodního“ doktora

12. července 2024

Komerční sdělení „Zvláště pro případ vstupních a periodických prohlídek,“ říká MUDr. Marek Zeman, MBA, primář...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...