Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Liberty chce zvýšit zájem o průmysl. Nadace podpoří třídu elektrikářů

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Až po prázdninách do třídy Střední školy elektrotechnické v Ostravě nastoupí zhruba 30 studentů v oboru elektrikář, bude to pro Liberty Ostrava a její nadaci GFG Foundation Czech Republic přelomová chvíle. Rozjede se pilotní studentský program. I proto mohli podepsat se školou smlouvu o spolupráci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Generální manažerka nadace GFG Foundation Global Georgina Crumpton a ředitel SŠE-Ostrava Tomáš Führer podepisují memorandum o spolupráci.

Nadace, která vznikla v roce 2017 v Británii, tak odstartuje i v České republice se svým prvním projektem. A cíle jsou jasné. Ostravský podnik by si rád vychoval mladé lidi, kteří budou mít technické vzdělání a budou se zajímat o kariéru v průmyslu.

„Musíme mladé motivovat, inspirovat, ukázat jim kouzlo té práce, aby spolu s námi mohli vytvářet budoucnost českého průmyslu. Proto mám ohromnou radost z partnerství naší nadace se Střední školou elektrotechnickou v Ostravě, kde si v našem studijním programu vychováme celou jednu třídu elektrikářů,“ říká globální generální manažerka GFG Foundation Georgina Crumpton, která v Ostravě nechyběla u podpisu smlouvy.

Tu za střední školu elektrotechnickou podepsal její ředitel, který má ale do budoucna další ambiciózní plány. „V tuto chvíli jsme s GFG Foundation domluvení, že vznikne jedna třída, ale já věřím, že zájem bude mnohem větší. Je to skvělý projekt, ve kterém vidím velký potenciál, a jsem moc rád, že naše dlouholetá spolupráce s Liberty Ostrava tím dostává zcela novou dimenzi a impuls,“ vysvětluje ředitel ostravské školy Tomáš Führer.

Nadace GFG Foundation rozhodně ten potenciál má. Za šest let svého fungování působí ve čtyřech zemích včetně České republiky a podpořila už více než 7 700 studentů. Za tu dobu má své jasné cíle a do posledního detailu propracované programy. Ty pomáhají mladým s rozvojem jejich dovedností, a to hlavně v oborech strojírenského a kovodělného průmyslu, v odvětví obnovitelných energií. Ale soustředí se i na osobnostní rozvoj studentů.

„Od prvního do třetího ročníku se budeme snažit studenty vzdělávat nejen v technických a odborných dovednostech, ale rozvíjet i jejich osobnost, týmovou spolupráci a pomáhat jim s přípravou na skutečný život,“ vysvětluje Denisa Sedláčková, zodpovědná v Liberty Ostrava za nábor nových zaměstnanců.

Pro začátek byl vybrán obor elektrikář, a to hlavně kvůli podpoře nových hybridních pecí v Liberty Ostrava. Studenti se pod dohledem mentorů z Liberty seznámí s průmyslovou výrobou a absolvují workshopy zaměřené na jejich osobnostní rozvoj i vybrané mimoškolní aktivity. A nadace samozřejmě uhradí kompletně všechny náklady spojené se studiem.

V ostravské společnosti, která má šest tisíc zaměstnanců a ročně vyrobí 3,6 mil. tun oceli, navíc věří, že studenty může zaujmout i směr, kterým se společnost v posledních letech vydala. „Myslím si, že jsme aktuálně lídry našeho odvětví ve snaze, aby naše planeta byla čistší a zelenější místo. Naší strategií CN30 je snížit emise CO2 na tunu oceli o 95 % do roku 2030 díky výstavbě hybridních elektrických pecí a doufáme, že mladí studenti nám pomůžou tuto ambici naplnit,“ říká Pavel Šedivý, výkonný ředitel Liberty Ostrava.

Velmi obdobný program se za podpory nadace GFG Foundation rozběhl v rumunském Galati. Dvacet studentů v oboru elektrikář tam nastoupilo do tříletého programu duálního vzdělávání na střední škole Paula Dimo a v současné chvíli mají za sebou úspěšně první školní rok.

  • Nejčtenější

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

8. července 2024

Komerční sdělení Letošním Zaměstnavatelem regionu ve Zlínském kraji se stává otrokovický Continental Barum. Honosit...

Radio Čas odhalilo hlavní hvězdu Megakoncertu

7. července 2024

Komerční sdělení Se zveřejněním hlavní hvězdy letošního Megakoncertu Radia Čas s Cestovní kanceláří Blue Style...

Máte energie pod kontrolou? Spotřebu plynu nahlásíte na pár kliknutí

10. července 2024

Komerční sdělení Mezi Čechy roste zájem o samoodečty plynoměrů. Díky nim mají dokonalý přehled o množství plynu,...

Příběh pacientky Markéty: Jsou matky s migrénou v pasti?

8. července 2024

Komerční sdělení Migréna se mnou „vyrůstá“ už od puberty, přestože si mě vybrala už o hodně dříve – když zjistila,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Molekulární vodík: Nová naděje pro pacienty s Alzheimerovou nemocí

11. července 2024

Komerční sdělení Společnost H2 Global Group získala patent na nadějnou metodu léčby Alzheimerovy choroby pomocí...

Oves jako klíč pro zdraví a vitalitu: Objevte jeho opomíjené kouzlo

13. července 2024

Komerční sdělení Milovaný všemi fitness trenéry i výživovými poradci, to je oves. Je hned několik důvodů, proč byste...

Objevte svět plný vzrušujících zážitků

12. července 2024

Komerční sdělení Život je plný možností, které nám nabízí nečekané zážitky – od projížďky v ikonickém americkém...

Samsung v Paříži odhalil novou řadu Galaxy Z a Watch

12. července 2024

Komerční sdělení Představené novinky nabízejí nové AI funkce k maximální produktivitě.

Lékař: Stále je dobré mít nasmlouvaného „závodního“ doktora

12. července 2024

Komerční sdělení „Zvláště pro případ vstupních a periodických prohlídek,“ říká MUDr. Marek Zeman, MBA, primář...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...