Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dům umění a kostel sv. Václava v Opavě ovládl kouzelný svět fantazie

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V polovině listopadu byly v opavském Domě umění a kostele sv. Václava zahájeny výstavy Imaginárium bratří Formanů a Svět fantazie Jindry Čapka. Obě výstavy bude možné navštívit až do začátku března příštího roku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dům umění a kostel sv. Václava v Opavě ovládl kouzelný svět fantazie!

Dům umění a kostel sv. Václava v Opavě ovládl kouzelný svět fantazie! | foto: Opavská kulturní organizace, příspěvková organizace

Výstava dvou set originálů knižních ilustrací pro děti mezinárodně uznávaného výtvarníka Jindry Čapka odkrývá podivuhodný svět fantazie plný pohádkových příběhů, tajuplných krajin, pitoreskních postav, zvířat i nadpřirozených bytostí. Pinocchio, Šeherezáda či Barbucha ztělesňují ikonicky známé pohádky mnoha generací.

Dům umění a kostel sv. Václava v Opavě ovládl kouzelný svět fantazie!

Jindřich Čapek, ilustrátor a grafik, se narodil se 30. 9. 1953 v Českých Budějovicích. V roce 1969 emigroval do Švýcarska. V letech 1970-1971 studoval na Kunstgewerbeschule v Curychu, v letech 1971-1975 na Staatliche Akademie der Bildenden Künste v Karlsruhe a ve Freiburgu. Záhy se začal orientovat na knižní ilustraci, především na obrázkové dětské knížky. Spolupracuje s nakladatelstvími bohem press Zürich, Arena, Ravensburger Buchverlag, K. Thienemann, dtv München, Verlagshaus Stuttgart (Bertelsmann) a po roce 1989 také s českými nakladatelstvími Albatros a Brio. Za své dílo byl mnohokrát oceněn v Česku i v zahraničí. Jeho díla jsou vystavována celosvětově.

Výstava Imaginárium představuje výtvarný, hravý a tajuplný svět divadelníků, výtvarníků a přátel spřízněných skrze spolupráci a osobní přátelství s Divadlem bratří Formanů. Rozsáhlá instalace oslavuje svojí spontánností a hravostí tvořivost, představivost a krásu, hravé objekty tu ožívají a stávají se krajinou plnou lidské fantazie a příběhů.

Dům umění a kostel sv. Václava v Opavě ovládl kouzelný svět fantazie!

Instalace početného týmu výtvarníků a jejich spolupracovníků naplní kostel sv. Václava i velké části bývalého dominikánského kláštera v Opavě kouzelným světem plným hravosti, překvapení, obrazů, divadla, loutek a tajuplných zákoutí. Každý z vystavujících umělců má vlastní výtvarný rukopis, avšak zároveň je součástí celku. Každý je tu za sebe, ale všichni společně tvoří v jakémsi rozsáhlém labyrintu nabídnutých zákoutí, objektů, vynálezů, hraček a mnoha dalších artefaktů jeden svět – svět tvůrčí a nespoutané představivosti, výtvarného umu, radosti a hravosti.

Instalace Imaginária vzniká na každém místě nově a částečně i živelně, inspirována samotným prostorem a tvořena úzkou spoluprací pestré skupiny výtvarníků a přátel. Celou instalaci propojuje jednotící zvuková kulisa a promyšlená světelná režie. Kouzelné dekorace, stínové loutky z představení Tisíce a jedné noci, samoobslužné marionetové a maňáskové divadélko, vlastnoručně poháněný kolotoč uprostřed malované manéže, obrazy cirkusu, do nichž lze vstupovat, loutka slona v životní velikosti, mechanické hračky, pohyblivé plakáty a další exponáty, místa, objekty i zákoutí nabídnou dětem a dospělým společné zážitky. Rodiče vezmou děti za ruku, aby se nebály vstoupit do snů s nočními můrami, nebo jim pomohou objevit kouzlo mechanických skříněk – takzvaných hybohledů. Vedle interaktivních zážitků a her se společně mohou procházet fantazijním světem početných unikátních autorských filmů, fotografií, dřevořezeb, dřevorytů a maleb.

„Ke hře nepotřebujete návod. Věříme, že lidé v sobě mají cit a míru, pochopí, s čím a jak mohou zacházet. Kde je na místě jen letmý dotek, kde vstoupit do pohádkového labyrintu pouhým pohledem a kde projevit obratnost a stát se spolutvůrcem vlastního zážitku z Imaginária,“ říká iniciátor a koordinátor výstavy Matěj Forman ke křehkosti a zranitelnosti exponátů, objektů a her, které autoři Imaginária nabízejí k interakci. Zároveň ale, ve snaze povzbudit dětské i dospělé návštěvníky instalace k hravosti, zvídavosti a svobodě objevovat krásu a um skrytý v každém koutu Imaginária dodává: „Lidské ruce umějí zázraky a fantazie je nekonečná“.

Výstavy budou veřejnosti přístupné vždy od úterý do pátku od 13 do 18 hodin a o sobotách a nedělích od 10 do 18 hodin (poslední vstup do Domu umění je možný vždy v 17:30 hodin).

Animační programy pro školy i veřejnost je nezbytné rezervovat dopředu u našich lektorek. Novinkou jsou animační programy vedené v případě zájmu také v anglickém jazyce.

Dům umění a kostel sv. Václava v Opavě ovládl kouzelný svět fantazie!

Poznámka:

Změna otevírací doby během vánočních svátků: do 22.12. běžná otevírací doba 23. 12. OTEVŘENO 10 – 16 h 24.-26. 12. zavřeno 27.-29. 12. OTEVŘENO 10 – 18 h 30. 12.-1.1. zavřeno

Více informací na www.oko-opava.cz

  • Nejčtenější

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

8. července 2024

Komerční sdělení Letošním Zaměstnavatelem regionu ve Zlínském kraji se stává otrokovický Continental Barum. Honosit...

Radio Čas odhalilo hlavní hvězdu Megakoncertu

7. července 2024

Komerční sdělení Se zveřejněním hlavní hvězdy letošního Megakoncertu Radia Čas s Cestovní kanceláří Blue Style...

Máte energie pod kontrolou? Spotřebu plynu nahlásíte na pár kliknutí

10. července 2024

Komerční sdělení Mezi Čechy roste zájem o samoodečty plynoměrů. Díky nim mají dokonalý přehled o množství plynu,...

Příběh pacientky Markéty: Jsou matky s migrénou v pasti?

8. července 2024

Komerční sdělení Migréna se mnou „vyrůstá“ už od puberty, přestože si mě vybrala už o hodně dříve – když zjistila,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Molekulární vodík: Nová naděje pro pacienty s Alzheimerovou nemocí

11. července 2024

Komerční sdělení Společnost H2 Global Group získala patent na nadějnou metodu léčby Alzheimerovy choroby pomocí...

Oves jako klíč pro zdraví a vitalitu: Objevte jeho opomíjené kouzlo

13. července 2024

Komerční sdělení Milovaný všemi fitness trenéry i výživovými poradci, to je oves. Je hned několik důvodů, proč byste...

Objevte svět plný vzrušujících zážitků

12. července 2024

Komerční sdělení Život je plný možností, které nám nabízí nečekané zážitky – od projížďky v ikonickém americkém...

Samsung v Paříži odhalil novou řadu Galaxy Z a Watch

12. července 2024

Komerční sdělení Představené novinky nabízejí nové AI funkce k maximální produktivitě.

Lékař: Stále je dobré mít nasmlouvaného „závodního“ doktora

12. července 2024

Komerční sdělení „Zvláště pro případ vstupních a periodických prohlídek,“ říká MUDr. Marek Zeman, MBA, primář...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...