Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 6. prosince 2023 Mikuláš

Siemens na MSV: rychlá, efektivní a udržitelná digitální transformace

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Portfolio řešení a produktů, které Siemens představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu pod heslem „rychlá, efektivní a udržitelná digitální transformace“, je určeno všem firmám, které chtějí vykročit na cestu digitalizace.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na MSV 2023 Siemens představí svá řešení jako partner Národního centra průmyslu...

Na MSV 2023 Siemens představí svá řešení jako partner Národního centra průmyslu 4.0, v části expozice Digitální továrna, Pavilon F. Více na www.siemens.cz/msv. | foto: Siemens

„Aby byl přínos digitalizace co největší, je důležité digitální transformaci realizovat co nejrychleji,“ uvádí Eduard Palíšek, generální ředitel českého Siemensu a ředitel divize Digital Industries. Na MSV 2023 Siemens představí svá řešení jako partner Národního centra průmyslu 4.0 v části expozice Digitální továrna, Pavilon F. Více na www.siemens.cz/msv.

Siemens Xcelerator – vše pro digitalizaci průmyslu na jednom místě

Siemens Xcelerator je otevřená digitální obchodní platforma, která přináší nové příležitosti pro všechny hráče na poli digitalizace průmyslu. Xcelerator propojuje zákazníky, partnery a vývojáře a poskytuje unikátní prostředí s jednotnými standardy pro urychlení digitální transformace průmyslu. Návštěvníci veletrhu poznají nejen portfolio pokročilých technologických řešení od společnosti Siemens a jejích partnerů, ale i globální tržiště Siemens Xcelerator Marketplace, které umožňuje i českým firmám jako VDT Technology či 24 VISION nabízet svá inovativní řešení zákazníkům z celého světa.

Industrial Edge for Machine Tools – aplikace pro obráběcí stroje

Součástí expozice Siemens budou také aplikace pro obráběcí stroje z produktové oblasti Industrial Edge for Machine Tools, spolupracující s nejnovějším CNC systémem společnosti Siemens – Sinumerik ONE. K vidění bude i další aplikace, která chrání obráběcí stroj před možnými kolizemi a má zásadní potenciál ušetřit nemalé finanční prostředky.

Vedle aplikací se návštěvníci seznámí se zákaznickým vývojem digitálních dvojčat, a to včetně případových studií s konkrétními výsledky, včetně oblasti školení obsluhy nebo vývoje nových technologií.

Robotická buňka na rozebírání/skládání baterií do elektromobilů

O tom, jak technologie Siemens reálně fungují, se návštěvníci seznámí v expozici NCP 4.0 na příkladu reálné robotické buňky. Robotická buňka ukazuje flexibilní modulární výrobu, a to na příkladu zmenšených modelů baterií z elektromobilů, které sedmiosé roboty (jeden stacionární, druhý mobilní) rozkládají a sestavují.

Jedná se o řadu technologií z portfolia Siemens Xcelerator, od řídicích systémů Simatic, které roboty řídí prostřednictvím 5G komunikačního rozhraní SCALANCE MUM, po edge aplikace pro sběr a vyhodnocování informací z provozu. Simatic Energy Manager průběžně sleduje spotřebu energií (elektrická, stlačený vzduch), vyhodnocuje průběh výroby a zaznamenává objem emisí CO2. Vedle dvou reálných robotů mohou návštěvníci stánku sledovat i digitální dvojče robotické buňky, a to prostřednictvím řešení Tecnomatic Process Simulate, v němž byla celá instalace virtuálně zprovozněna. Obě buňky, reálná i virtuální, jsou řízené jedním MES systémem, simulace probíhají v prostředí Process Simulate.

Díky prvkům umělé inteligence, kterými jsou vybaveny řídicí jednotky, a prostřednictvím 3D zobrazování se roboty „učí“, jak optimálně pracovat s různými typy baterií nebo jak si poradit s technickými potížemi, například zarezlým šroubem na baterii.

Na MSV 2023 Siemens představí svá řešení jako partner Národního centra průmyslu 4.0, v části expozice Digitální továrna, Pavilon F. Více na www.siemens.cz/msv.

Pomoc dat při výrobě i údržbě strojů

Na MSV bude mít českou výstavní premiéru nová verze systému Condition Monitoring. Ta poskytuje kompletní transparentnost výroby a přináší ucelené informace pro výrobu a údržbu. Mezi hlavní výhody systému patří rozšířená podpora zařízení od různých výrobců řídicích systémů.

V české premiéře Siemens představí i modul Smart Alarm Analysis – na trhu naprosto ojedinělý systém pro pracovníky údržby, který dokáže z tisíců alarmů od stroje vybrat pomocí speciálních AI modelů 0–10 alarmů, kterým by se pracovníci údržby měli věnovat. Tato ukázka je doplněna videoukázkou reálně zaznamenané detekce na stroji.

V rámci expozice Siemens představí i novou verzi řešení prediktivní údržby pro včasnou detekci degradace hlídané komponenty stroje. Tato ukázka bude doplněna videoukázkou reálně zaznamenané detekce na stroji. Chybět nebudou ani plně propojené systémy COMOS a CM, které si automaticky vyměňují informace.

Průmyslová řešení v nových formách pěstování rostlin

Budoucím trendem zemědělství je udržitelné pěstování plodin s méně zdroji a bez použití chemických přípravků. Aby zemědělci mohli vyhovět těmto novým nárokům a požadavkům, musejí úzce spolupracovat s průmyslem, který jim dokáže poskytnout potřebné nástroje. FRAVEBOT (Fruit and Vegetable Robot), který sklízí jahody, je výsledkem spolupráce společností Fravebot (dříve Optisolutions), Siemens, rodinné farmy Ráječek a řady odborníků na pěstování ovoce a zeleniny. A právě FRAVEBOT bude součástí expozice Siemens na MSV 2023.

FRAVEBOT je vybaven řídicím systémem SIMATIC S7-1500 a dalšími technologiemi Siemens a má za úkol sklízet zralé jahody, jeho další varianta pak dokáže monitorovat zdravotní stav rostlin a plodů. Navigace robotu je simulována a trénována na digitálním dvojčeti v prostředí NVIDIA Isaac, AI pro detekci chorob a škůdců se cvičí na digitálním dvojčeti rostlin a plodů v prostředí NVIDIA Omniverse.

Pro přenos dat z FRAVEBOTu řešení využívá průmyslovou wifi komunikaci podle standardu WiFi 6, a to prostřednictvím modulů Scalace W, které umožňují rychlé připojení. Vzdálený přístup zajišťuje průmyslový 5G router Scalance MUM-800 v kombinaci s platformou SINEMA Remote Connect. Stejné moduly pak umožní komunikaci v reálném čase typu Profinet, která probíhá přes privátní průmyslovou 5G síť (součást prezentace NCP).

Retrofit – rychlá, ekonomická a udržitelná cesta k digitalizaci

Udržitelnost je zásadním předpokladem úspěšné digitální transformace, která díky řešením Siemens může využívat existující zařízení – tzv. retrofit. Jde o situaci, kdy jsou stroje a zařízení mechanicky v pořádku, ale mají zastaralý řídicí systém. I v takovém případě lze výrobu digitalizovat, a to rychle, efektivně a s minimálními náklady. Díky retrofitu obráběcích strojů dojde k modernizaci stroje, zkrácení cyklu, zlepšení kvality obrábění, zvýšení spolehlivosti systému a lepšímu zabezpečení. Využívají se především jednotky Sinumerik a Sinamics, díky nimž jsou stroje připraveny na další kroky do digitální budoucnosti, včetně rozšířených možností sběru a analýzy dat.

Autor: Siemens

  • Nejčtenější

Cestovatelská novinka desetiletí? Saúdská Arábie láká na nepoznané

Advertorial Představte si zemi, která má moře, hory, historická města, moderní metropole, spoustu kulturních památek a množství...

Šetření energiemi pomáhá. E.ON rozdělil mezi potřebné 17 milionů korun

Komerční sdělení Více než 17 milionů korun doposud vyplatila charitativním organizacím energetická společnost E.ON v rámci projektu...

Korejské multicity? Ruch Soulu společně s relaxem na ostrově Jeju

Komerční sdělení Korejské město Soul je rušnou metropolí, v níž si cestovatelé vychutnají to nej z asijských velkoměst. Kam však za...

Kvalitní český kotel na dřevo obstojí v náročných podmínkách

Komerční sdělení Jak univerzální může být vytápění dřevem, tedy ekologickým a obnovitelným zdrojem tepla, se můžeme přesvědčit na třech...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Na lyže do nejlepšího rodinného hotelu v Česku

Komerční sdělení Čtyřhvězdičkový Wellness hotel Vista umístěný přímo na sjezdovce je vysněným místem každé rodiny, která touží po...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

Duch Vánoc v OLYMPIC PALACE: Předvánoční pobyty pro požitkáře

Komerční sdělení Každý víkend je pro hosty připravena snídaně inspirovaná tradičními vánočními trhy, workshopy, kde si s naším...

Efektivní logistika v souladu s ekologií

Komerční sdělení Stále více pozornosti věnujeme udržitelnosti a ekologické zodpovědnosti. Udržitelný fulfillment je středem zájmu...

Vánoční večírek pár kroků od vánočních trhů na Staroměstském náměstí

Komerční sdělení Uspořádejte vánoční večírek a nalaďte se na atmosféru Vánoc. Ať už plánujete firemní akci, oslavu či malou sešlost pro...

Pijete kolu? Máme pro vás novinku s ikonickou, ještě lepší chutí!

Komerční sdělení Dopřejte si oblíbenou nadčasovou chuť v moderním podání a zdravějším přístup k sobě i planetě. Představujeme vám...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Po snížení DPH potraviny zdraží, zjistil od obchodníků ministr Výborný

Snížení DPH o tři procentní body u potravin na 12 procent nesníží ceny v obchodech. V pondělí to ohlásil po jednání s...