Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 6. prosince 2023 Mikuláš

ECCOTARP – bezpečně zachytí unikající nebezpečné látky

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost Metal Arsenal s.r.o. pod značkou ECCOTARP již přes 10 let vyvíjí a vyrábí unikátní skládací produkty pro ochranu životního prostředí před vniknutím nebezpečných látek např. do půdy, vody apod. Produkty ECCOTARP zaujímají důležité místo v průmyslu, logistice i ve výbavách složek IZS.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Víceúčelová skládací záchytná vana Eccotarp ET - příklad použití

Víceúčelové skládací záchytné vany ECCOTARP

Stěžejním produktem sortimentu ECCOTARP, který využívají především složky IZS, jsou patentově chráněné záchytné vany, mezi jejichž zásadní výhody patří to, že jsou skládací, odolávají působení chemických látek a mají tvarovatelnou konstrukci, díky které se přizpůsobí jakémukoliv terénu a překážce. Vyrábějí se v různých velikostech a mohou sloužit mnoha účelům – zachycují unikající chemikálie při nehodách vozidel či při dekontaminaci osob nebo předmětů, dají se použít pro bezpečné přečerpávání nebezpečných látek nebo působí preventivně proti úniku látek při transportech či skladování chemikálií apod.

Účinná dekontaminace bez úniku nebezpečných látek do půdy nebo vody

Opakující se epidemie ptačí chřipky, pandemie koronaviru, ale i cvičné zásahy chemických jednotek – to je jen část z výčtu situací, kdy důkladná dekontaminace hraje nezanedbatelnou roli. Nebezpečné látky, které se při ní odstraňují z ochranných obleků záchranářů nebo z kol a plášťů zasahujících vozidel, nesmí vniknout do půdy, vody, kanalizace apod. K jejich záchytu slouží další speciální záchytné vany od ECCOTARP.

Dekontaminační záchytná vana IZS je díky optimalizovanému rozměru 2x2 m ideální pro důkladnou dekontaminaci osoby s roztaženými pažemi. Je vyrobena z chemicky odolného materiálu, lze ji vybavit výpustným otvorem pro bezpečný odvod nebezpečných látek a její skládací konstrukce umožňuje pohodlnou přepravu v hasičském nebo jakémkoliv jiném voze. Pro dosažení maximálního efektu dekontaminace doporučujeme použít nášlapné dekontaminační rohože, které zajistí dokonalý odvod nebezpečných látek z obleku záchranáře vč. obuvi. Rohože jsou pevné a mají povrchovou úpravu proti nasákavosti.

Dekontaminační vana IZS - přepravní tvar
Dekontaminační vana IZS - připravena k použití
Dekontaminační vana IZS - použití

Dekontaminační vana IZS - použití

Dekontaminační rohože - příklad použití
Dekontaminační rohož

Dekontaminační rohože

V případě, že je potřeba dekontaminovat např. vůz nebo jiné rozměrné zařízení či bezpečně přečerpat jakékoliv látky, je ideální použít skládací průjezdnou záchytnou vanu ET Large. Nájezd a výjezd se provádí přes sklopenou bočnici. Standardně je vana vyráběna v délkách od 5 do 15 metrů, ale lze ji přizpůsobit konkrétním rozměrovým požadavkům. Skládací konstrukce umožňuje snadnou přepravu na místo určení a použití kdekoliv v terénu.

Skládací průjezdná vana ET Large -přepravní balení
Skládací průjezdná vana ET Large_použití při přečerpávání

Skládací průjezdná vana ET Large – přepravní balení + použití při přečerpávání

Produkty pro bezpečné skladování nebezpečných látek

V průmyslových halách a skladech přispívají k bezpečnému uskladnění nebezpečných látek multifunkční skládací vany Unique. Jsou umístěny pod regály s uskladněnými chemikáliemi jako prevence proti případnému úniku látek ze sudů, barelů, kontejnerů apod. Vany mají mj. sklápěcí boční vzpěry, což umožňuje najetí do prostoru nádrže např. vysokozdvižným či paletovým vozíkem. Celková konstrukce záchytných van Unique je velmi jednoduchá a sestavení vany do pohotovostní polohy trvá jen pár minut.

Multifunkční skládací vana Unique

Multifunkční skládací vana Unique
Multifunkční skládací vana Unique
Multifunkční skládací vana Unique
Multifunkční skládací vana Unique

Multifunkční skládací vana Unique

Speciální konstrukci mají také skládací záchytné vany Cargo. Jejich optimalizovaný tvar umožňuje pohodlné a přesné sestavení vany okolo palety, na které jsou umístěné např. kontejnery nebo sudy s nebezpečnými látkami. Takto zabezpečený náklad může být opět umístěn na paletě, se kterou se poté jednoduše manipuluje prostřednictvím vysokozdvižného nebo paletového vozíku. Vany Cargo jsou vyrobeny z chemicky odolného PVC a používají se tedy především jako prevence nežádoucích úniků při manipulaci s nebezpečným nákladem. Vany jsou vyráběny ve 2 základních rozměrových variantách – Cargo EUR (objem 210 litrů) a Cargo DP (objem 300 litrů).

Skládací záchytná vana Cargo - použití
Skládací záchytná vana Cargo - použití

Skládací záchytná vana Cargo - použití

Magnetická kanalizační ucpávka okamžitě zabrání vniknutí uniklých nebezpečných látek do kanalizace. Ucpávka se používá přiložením na jakoukoliv ocelovou nebo ocelolitinovou kanalizační vpusť. Přítlačná síla se zvyšuje tlakem zadržované kapaliny. Po odčerpání uniklých látek stačí ucpávku omýt a je opět připravena k dalšímu použití.

Magnetická kanalizační ucpávka
Magnetická kanalizační ucpávka

Magnetická kanalizační ucpávka

Posypový vozík SDC 05 slouží k okamžité likvidaci uniklých kapalin. Plechová konstrukce brání zvlhnutí uvnitř skladovaného sorbentu. Díky tomu je vozík neustále připraven k použití. Jeho stabilní pohotovostní pozice je proto kdekoliv ve skladovací hale nebo dílně. Je určen pro všechny běžně dostupné druhy sorbentů. Hustotu a šíři posypové stopy lze jednoduše nastavit pomocí krytu sypání sorbentu. Vozík má výškově nastavitelnou rukojeť a výsuvnou patní podpěru pro bezpečnou stabilitu vozíku.

Posypový vozík SDC 05 - použití

Posypový vozík SDC 05 - aplikace sorbentu
Posypový vozík SDC 05 - aplikace sorbentu

Posypový vozík SDC 05 – aplikace sorbentu

Podlahová ET Bariéra brání dalšímu šíření uniklých kapalin. Konstrukce bariéry je upevněná k podlaze speciálními šrouby a díky správné instalaci a automaticky dodávanému chemicky odolnému silikonovému tmelu je zcela nepropustná. Pryžové díly jsou dostatečně odolné, aby bez komplikací zvládly opakované přejíždění vysokozdvižným nebo paletovým vozíkem. Díky tomu může být nainstalována např. v manipulačním prostoru haly nebo může ohraničovat konkrétní skladovací či jiné místo v rámci haly nebo skladu. Bariéra může být sestavena do libovolného tvaru libovolné délky.

Podlahová ET Bariéra
Podlahová ET Bariéra
Podlahová ET Bariéra

Podlahová ET Bariéra

Velkoobjemové nádrže pro hašení požárů nebo přečerpávání

Velkokapacitní nádrže slouží především pro hašení požárů vrtulníky za použití bambi vaků. Jsou významnou součástí produktového portfolia Eccotarp a byly k dispozici v Hřensku v červenci minulého roku jako zásobníky vody na dohašování nových ohnisek požáru.

Nádrže mají skládací konstrukci, jsou pevné, sestavené během několika minut bez nutnosti použití nářadí, s objemem až 50 000 litrů. Na horní část konstrukce se dá jednoduše připevnit napouštěcí koleno, které zajistí rychlé naplnění nádrže bez nutnosti osobní asistence.

Velkokapacitní nádrž se skládací konstrukcí
Velkokapacitní nádrž se skládací konstrukcí

Velkokapacitní nádrž se skládací konstrukcí

Menšími typy velkoobjemových nádrží jsou samonosné skládací nádrže Hexagon a Octagon. Slouží především jako zásobníky užitkové vody nebo sběrné jímky na nebezpečné látky. Jsou vhodné např. pro přečerpávání unikajících kapalin při haváriích nebo jako záložní zdroje vody v těžko dostupných místech. Nádrže se standardně vyrábějí v objemech 1000 a 3000 l. Neopomenutelným benefitem samonosných nádrží je skutečnost, že je lze využít také na zachlazení vzplanutých fotovoltaických nebo jiných elektro baterií.

Samonosná nádrž Hexagon - použití
Samonosná nádrž Hexagon a Velkokapacitní nádrž

Samonosná nádrž Hexagon

Navíjení požárních hadic bez námahy a za zlomek času

Velmi výkonným pomocníkem pro hasiče je elektrický navíječ požárních hadic ET-Roller 5, který byl v minulosti představen i na populárním americkém veletrhu FDIC. Navíječ díky zabudovanému výkonnému elektromotoru na jedno nabití bez problémů navine až 4 600 m suchých nebo mokrých požárních hadic rychlostí 1 m/1 s. Tento revoluční produkt tedy nejen rapidně zkracuje dobu navíjení, ale především výrazně šetří fyzické síly hasičů. ET-Roller lze dále použít i na vypouštění naplněných požárních hadic po zásahu nebo cvičení.

ET-Roller 5 - navíjení požární hadice

V příštím článku si podrobně představíme náš nejnovější produkt – Cooling Container – skládací kontejner na dohašování a ochlazování poškozených elektromobilů.

Navštivte webové stránky www.eccotarp.com a prohlédněte si kompletní produktové portfolio značky ECCOTARP. Dotazy směřujte na e-mail info@eccotarp.com nebo telefonicky na +420 737 802 153.

Produktová videa ECCOTARP jsou k dispozici zde.

  • Nejčtenější

Cestovatelská novinka desetiletí? Saúdská Arábie láká na nepoznané

Advertorial Představte si zemi, která má moře, hory, historická města, moderní metropole, spoustu kulturních památek a množství...

Šetření energiemi pomáhá. E.ON rozdělil mezi potřebné 17 milionů korun

Komerční sdělení Více než 17 milionů korun doposud vyplatila charitativním organizacím energetická společnost E.ON v rámci projektu...

Korejské multicity? Ruch Soulu společně s relaxem na ostrově Jeju

Komerční sdělení Korejské město Soul je rušnou metropolí, v níž si cestovatelé vychutnají to nej z asijských velkoměst. Kam však za...

Kvalitní český kotel na dřevo obstojí v náročných podmínkách

Komerční sdělení Jak univerzální může být vytápění dřevem, tedy ekologickým a obnovitelným zdrojem tepla, se můžeme přesvědčit na třech...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Na lyže do nejlepšího rodinného hotelu v Česku

Komerční sdělení Čtyřhvězdičkový Wellness hotel Vista umístěný přímo na sjezdovce je vysněným místem každé rodiny, která touží po...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

Šetření energiemi pomáhá. E.ON rozdělil mezi potřebné 17 milionů korun

Komerční sdělení Více než 17 milionů korun doposud vyplatila charitativním organizacím energetická společnost E.ON v rámci projektu...

Pijete kolu? Máme pro vás novinku s ikonickou, ještě lepší chutí!

Komerční sdělení Dopřejte si oblíbenou nadčasovou chuť v moderním podání a zdravějším přístup k sobě i planetě. Představujeme vám...

Duch Vánoc v OLYMPIC PALACE: Předvánoční pobyty pro požitkáře

Komerční sdělení Každý víkend je pro hosty připravena snídaně inspirovaná tradičními vánočními trhy, workshopy, kde si s naším...

I malá náplast dokáže velké věci

Komerční sdělení Každý dobrý skutek pomáhá a vy můžete také. Podpořte koupí setu designových náplastí Dům Ronalda McDonalda stojící ve...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Po snížení DPH potraviny zdraží, zjistil od obchodníků ministr Výborný

Snížení DPH o tři procentní body u potravin na 12 procent nesníží ceny v obchodech. V pondělí to ohlásil po jednání s...