Doporučujeme

Severní přístavba, archiv Kroměřížské nemocnice

Severní přístavba, archiv Kroměřížské nemocnice | foto: Kroměřížská nemocnice

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kroměřížskou nemocnici čekají největší stavební akce v historii

Obrovské změny čekají v příštím desetiletí Kroměřížskou nemocnici a.s. a její areál. Ve spolupráci se Zlínským krajem připravuje rozsáhlou stavební činnost, jejímž cílem je koncentrovat akutní péči do současné budovy chirurgických oborů a vytvořit tak dostatečné zázemí pro pacienty i personál.

Stavební práce budou probíhat v etapách jako přístavby zmíněné budovy, a to prakticky do všech světových stran. V průběhu roku 2024 začne na severní straně 0. etapa s vybudováním objektu, kde najde zázemí oční oddělení včetně operačního sálu, a dále urgentní příjem chirurgických oborů. Tato přístavba bude navazovat na trakt s magnetickou rezonancí vybudovaný v roce 2019.

„V tuto chvíli máme hotovou projektovou dokumentaci pro zhotovení stavby a čekáme na vydání stavebního povolení. Po jeho získání bude Zlínský kraj, který je investorem, připravovat výběrové řízení na zhotovitele stavby,“ uvedla provozní náměstkyně Kroměřížské nemocnice Hana Příleská s tím, že předpokládané náklady na stavební část přesáhnou dvě stě milionů korun. Část finančních prostředků by měla pokrýt dotace z evropských fondů (IROP č. 103).

Paralelně s budováním tzv. Severní přístavby budou probíhat projekční práce pro 1., 2. a 3. etapu na jihu a západě stávající budovy A. Budou vycházet z již dokončených architektonicko-dispozičních studií. Předpoklad zahájení této další výstavby je rok 2026. Nemocnice tím získá mimo jiné zejména dlouho očekávané nové centrální operační sály, multioborovou JIP, ARO, moderní lůžkové stanice a ambulantní trakt s příjemným komfortem pro pacienty i personál.

Dostavba na jihu a západě budovy A, archiv Kroměřížské nemocnice

Kroměřížská nemocnice rozsáhle zmodernizovala své přístrojové vybavení

Více než 138 milionů korun si vyžádala modernizace přístrojového vybavení napříč odděleními Kroměřížské nemocnice a.s. Obměna se mohla uskutečnit díky projektu REACT EU, a to během necelých dvou let.

Přístrojová technika a vybavení byla obnovena na většině pracovišť nemocnice. Například plicní oddělení využívá nový bodypletysmograf, gynekologicko-porodnické oddělení nabízí větší komfort rodičkám i ambulantním pacientkám díky telemetrickým kardiotokografům a také vyšetřovacím křeslům s integrovanými digitálními kolposkopy s možností uložení záznamu přímo do dokumentace. Špičkové přístroje mají k dispozici také zdravotníci anesteziologicko-resuscitačního oddělení.

Pomyslnou třešničkou na dortu, která je zároveň završením celého projektu, je pořízení nového CT přístroje pro radiodiagnostické oddělení, které díky projektu prodělalo největší přístrojovou obměnu.

„Po 8 letech měníme vybavení pro počítačovou tomografii. Nové CT zařízení je ultrarychlý multidetektorový přístroj s 80 řadami detektorů, který je schopný generovat 160 řezů za rotaci. Systém přináší pro naši nemocnici novou úroveň zobrazení detailů s nízkým kontrastem a nízkou dávkou záření pro pacienta,“ vysvětlila náměstkyně pro zdravotnické technologie a inovace Eva Prášilová.

Přístroj je také vybaven hlubokou konvoluční neuronovou sítí, což znamená, že při rekonstrukci CT obrazu využívá umělou inteligenci. Poskytuje tak další náhled na vyšetřovanou oblast a může pomoci odhalit drobnosti, které lidské oko nemusí vidět. Technologie je využívána například při hledání zhoubných ložisek.

Nové CT s umělou inteligencí, AURA Medical s.r.o

„Požadovali jsme také vyšší nosnost vyšetřovacího stolu. Nyní tak máme stůl s nosností až 300 kg, který lze zároveň snížit na minimální výšku 33 cm od podlahy, což usnadňuje přesun pacienta z postele či sedačky. Také disponujeme přístrojem s větším otvorem gantry pro komfortnější vyšetření pacientů,“ dodala Prášilová.