Doporučujeme

Zafixované ceny energií, Ústecký kraj přemýšlel do budoucna.

Zafixované ceny energií, Ústecký kraj přemýšlel do budoucna. | foto: Ústecký kraj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ústecký kraj má jako jeden z mála krajů zafixované ceny energií

Pro rok 2022 i 2023 má Ústecký kraj nejen rezervované předpokládané množství spotřeby plynu i elektrické energie, ale i fixovanou cenu obou komodit. Tímto se zařadil mezi několik málo krajů, které takovou jistotu mají, protože tak velké objemy na burze již nelze koupit.

Energetická krize se nevyhýbá ani krajům. Je proto potřeba důsledným a správným hospodařením tuto situaci řešit. „Dopady energetické krize se logicky promítají i do nákladů na pořizování elektrické energie a plynu na úrovni krajů a územních samospráv. V Ústeckém kraji řešíme nákup energií prostřednictvím burzy za ceny, které jsou fixované vždy na dva roky. To přináší určitou výhodu při nečekaném zvýšení cen, o to více se však musí plánovat dopředu s vyššími náklady při sestavování rozpočtu po uplynutí termínu fixace cen. Krajský úřad neřeší nákup energií pouze pro svou potřebu, ale nakupuje energie i pro své příspěvkové organizace a pro Krajskou zdravotní, a. s., největšího poskytovatele zdravotní péče v České republice,“ vysvětlil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Elektřinu a plyn kupuje Ústecký kraj prostřednictvím společnosti Fin-Servis na Československé komoditní burze Kladno. Cenu energií má kraj zafixovanou až do konce roku 2023.

Hejtman Jan Schiller pravidelně jedná s vedením Krajského úřadu Ústeckého kraje o úsporných opatřeních souvisejících s energetickou krizí. Na základě těchto schůzek byla vytvořena koncepce snížení spotřeby energií pro budovy úřadu, a to jak okamžitými opatřeními před následující topnou sezónou, tak i ve střednědobém a dlouhodobém výhledu. Nejjednodušším řešením je regulace teploty v kancelářích i na chodbách úřadu či zamezení nadměrného používání osvětlení.

Témata: Ústecký kraj