Výstava a online aukce špičkových uměleckých děl

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Obdivovatelům výtvarného umění je určena výstava a online aukce, která probíhá od 4. do 24. března na portálu Artslimit. Obrazy jsou po celou dobu vystaveny v prostorách Galerie KODL. Široké veřejnosti se představuje vybraná kolekce děl 19. a 20. století s přesahy do současné tvorby.

Karel Černý: Jihočeská krajina

Karel Černý: Jihočeská krajina | foto: Galerie Kodl, s.r.o.

Široce je prezentována malba s přesahy do 19. století. Představí se i díla tzv. českého Pařížana Alfonse Muchy. S Paříží byl spjat i Viktor Stretti, jenž se do města umění téměř každoročně navracel. Ani tentokrát nechybí tvorba jednoho z nejžádanějšího českých krajinářů Václava Radimského, zachycující říční krajinu a prokazující autorovo hluboké zakotvení v tradici francouzského impresionismu.

Kunsthistoricky i sběratelsky významnými jmény je prezentována také česká moderna – Václav Špála, Emil Filla, Josef Šíma, Jan Zrzavý, Karel Černý či Antonín Procházka. Z umění druhé poloviny 20. století se můžete setkat s výraznými osobnostmi jako třeba Vlastimil Beneš, Ota Janeček, Adriena Šimotová, Josef Liesler nebo Jitka a Květa Válovy.

V zajímavém výběru nezaostává ani současná výtvarná scéna. Z ateliéru Theodora Pištěka, jednoho z nejvyhledávanějších žijících českých výtvarníků, naleznete jeho raritní plátno s názvem „Toaleta“, jež byla jednou z autorových závěrečných prací na Akademii výtvarných umění v Praze. Dále se budou dražit díla Jiřího Davida, Michaela Rittsteina, Jiřího Petrboka nebo Jana Pištěka.

Pozoruhodným zpestřením je také vybraná kolekce ikonických vintage kabelek věhlasných módních domů Hermès, Chanel a Dior, exkluzivních hodinek značky Rolex a v českém aukčním prostředí sběratelsky zajímavou raritní sadou luxusních příborů MOOD firmy Christofle, kterou navrhnul v roce 2018 Karl Lagerfeld. Z důvodu vysoké poptávky a s ohledem na jejich nadčasovost se tyto předměty staly vyhledávanými sběratelskými kousky a zároveň i velmi výhodnou investicí.

V rámci benefiční aukce ve prospěch organizace DEBRA ČR, která pomáhá usnadnit život lidem s tzv. nemocí motýlích křídel se nabízí designová váza jednoho z nejoriginálnějších současných českých sklářských tvůrců Františka Jungvirta. Další benefiční položkou je olej na plátně výtvarníka Jana Choury, z jehož kladívkové ceny autor věnuje
100 % na podporu neziskové organizace Centrum Paraple.

Podrobnosti a termíny komentovaných prohlídek naleznete na webu artslimit.com

  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

18. července 2024

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

15. července 2024

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

15. července 2024

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

17. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou cestovat s festivalovou jízdenkou

15. července 2024

Nádobí, které není třeba mýt? Využívají ho nejen restaurace nebo kempy

21. července 2024

Nakopněte se v letních horkých dnech

20. července 2024

Vavřincovo Gastro léto přivítá kuchaře, kuchařské influencery i vinaře

20. července 2024

Barevné novinky KOVAP jsou ideálním dárkem

19. července 2024

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Depp randí s ruskou modelkou, která žije v Praze. Seznámili se ve Varech