Široce je prezentována malba s přesahy do 19. století. Představí se i díla tzv. českého Pařížana Alfonse Muchy. S Paříží byl spjat i Viktor Stretti, jenž se do města umění téměř každoročně navracel. Ani tentokrát nechybí tvorba jednoho z nejžádanějšího českých krajinářů Václava Radimského, zachycující říční krajinu a prokazující autorovo hluboké zakotvení v tradici francouzského impresionismu.
Kunsthistoricky i sběratelsky významnými jmény je prezentována také česká moderna – Václav Špála, Emil Filla, Josef Šíma, Jan Zrzavý, Karel Černý či Antonín Procházka. Z umění druhé poloviny 20. století se můžete setkat s výraznými osobnostmi jako třeba Vlastimil Beneš, Ota Janeček, Adriena Šimotová, Josef Liesler nebo Jitka a Květa Válovy.
V zajímavém výběru nezaostává ani současná výtvarná scéna. Z ateliéru Theodora Pištěka, jednoho z nejvyhledávanějších žijících českých výtvarníků, naleznete jeho raritní plátno s názvem „Toaleta“, jež byla jednou z autorových závěrečných prací na Akademii výtvarných umění v Praze. Dále se budou dražit díla Jiřího Davida, Michaela Rittsteina, Jiřího Petrboka nebo Jana Pištěka.
Pozoruhodným zpestřením je také vybraná kolekce ikonických vintage kabelek věhlasných módních domů Hermès, Chanel a Dior, exkluzivních hodinek značky Rolex a v českém aukčním prostředí sběratelsky zajímavou raritní sadou luxusních příborů MOOD firmy Christofle, kterou navrhnul v roce 2018 Karl Lagerfeld. Z důvodu vysoké poptávky a s ohledem na jejich nadčasovost se tyto předměty staly vyhledávanými sběratelskými kousky a zároveň i velmi výhodnou investicí.
V rámci benefiční aukce ve prospěch organizace DEBRA ČR, která pomáhá usnadnit život lidem s tzv. nemocí motýlích křídel se nabízí designová váza jednoho z nejoriginálnějších současných českých sklářských tvůrců Františka Jungvirta. Další benefiční položkou je olej na plátně výtvarníka Jana Choury, z jehož kladívkové ceny autor věnuje
100 % na podporu neziskové organizace Centrum Paraple.
Podrobnosti a termíny komentovaných prohlídek naleznete na webu artslimit.com