Doporučujeme

Tepelná čerpadla budoucnosti: Viessmann investuje miliardu eur

Tepelná čerpadla budoucnosti: Viessmann investuje miliardu eur | foto: Alexxxey / Shutterstock.com, Shutterstock

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tepelná čerpadla budoucnosti: Viessmann investuje miliardu eur

Skupina Viessmann se zabývá výrobou tepelné techniky již od roku 1917. První tepelné čerpadlo se v jejich nabídce objevuje již od roku 1979 a od té doby neustále pokračují ve vývoji i výrobě.

V následujících třech letech se Viessmann rozhodl investovat celou jednu miliardu EUR do tepelných čerpadel, dalších vývojů, výroby a ekologických řešení, která pomohou se zlepšováním klimatu. Což je historicky jejich největší investice.

Co jsou vlastně tepelná čerpadla?

Jedná se o zařízení, která jsou schopna čerpat teplo z okolního venkovního prostředí. Momentálně jsou také nejvyhledávanější možností, jak ekologicky vyrábět teplo pro naši potřebu a zároveň na tom ušetřit. Díky tepelným čerpadlům je naše závislost na fosilních palivech minimální a k jejich provozu je potřeba pouze minimum elektřiny. A jejich výsledky jsou více než dostačující. Tepelné čerpadlo totiž dokáže ohřát vodu až na 55°C i za předpokladu, že venkovní teploty jsou pod bodem mrazu.

Vzhledem k opravdu nízkým provozním nákladům a vysoké spolehlivosti (fungují i když je venkovní teplota nižší, než dvacet pod nulou), jsou výbornou volbou pro ty, kteří chtějí být nezávislí, šetřit přírodu a zároveň platit méně. Není tak divu, že se společnost Viessmann rozhodla investovat takto obrovský obnos do vývoje právě tepelných čerpadel, která jsou tepelným zdrojem budoucnosti.

Viesmann a jejich tepelná čerpadla ve světě

V Loňském roce byla tepelná čerpadla hlavním zdrojem příjmů této firmy a počítá se s touto vyhlídkou i na další roky dopředu. Takže se není čemu divit, že se rozhodli investovat tak obrovskou částku opět do vývoje a výroby. Jenže tepelná čerpadla nejsou jediným objektem zájmu. Čím dál tím více se také soustředí na ostatní ekologická řešení, díky kterým by se dalo vytápět v budovách, čímž mimo jiné pomohou s tím, aby se Evropa stala energeticky nezávislá.

Ostatně loňské tržby navzdory k pandemii koronaviru a momentální situaci ve světě dosáhly hodnoty téměř 3,5 miliardy EUR, což je skoro o miliardu více než v roce 2020. Za tím stály opravdu obrovské prodeje jejich tepelných čerpadel, kde byl meziroční přírůstek něco málo přes 40 procent. Tepelné čerpadla ale nejsou jediná oblast, kde skupina Viessmann expandovala. Rovněž se vydali cestou chlazení a klimatizací, což je také nedílnou součástí samotných tepelných čerpadel.

Geopolitická situace a strategické plány

Již ze slov představitelů společnosti, předsedy představenstva Viessmann Group, Martina Viessmanna: „Naše historické investiční rozhodnutí přichází v době, kdy pokládáme základy na dalších 105 let – pro nás, a co je důležitější, i pro budoucí generace“ a generálního ředitele společnosti Maxe Viessmanna: „Bezprecedentní geopolitický vývoj vyžaduje bezprecedentní reakce“ je jasné, že společnost Viessmann přikládá jasnou prioritu zlepšení evropské energetické nezávislosti a pozitivnímu přístupu k ekologii, stejně tak jako ke snižování nákladů na vytápění u svých koncových zákazníků.