Škola, kam se děti těší? V MŠ a ZŠ Duhový svět samozřejmost

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ojedinělý vzdělávací projekt, který vznikl na Kladně, si velmi rychle získal přízeň rodičů z blízka i daleka. „Mateřská a Základní škola Duhový svět je místem, kam se děti těší,” říká ředitelka školy Andrea Mariašová.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Detašované pracoviště MŠ a ZŠ Duhový svět v ulici J.Hory, Kladno

Detašované pracoviště MŠ a ZŠ Duhový svět v ulici J.Hory, Kladno | foto: archiv MŠ a ZŠ Duhový svět

Na počátku všeho byla soukromá Mateřská škola Duhový svět, pro kterou její zakladatelé chtěli všechny náležitosti ministerstva školství včetně odpovídajícího objektu a profesionálního personálu. Základní myšlenkou totiž byla nabídka kvalitního a moderního vzdělávání. Děti ale začaly postupně dorůstat do školního věku a mezi rodiči vznikla poptávka po základní škole, kde by se děti mohly dále vzdělávat ve stejném duchu jako v mateřské škole.

„Dá se proto říci, že školav základních principech navazuje na pedagogické směry, které uplatňujeme již v průběhu předškolního vzdělávání,“ komentuje propojení MŠ a ZŠ ředitelka Andrea Mariašová. Stejně jako mateřská škola, také základní škola staví na tom, aby děti současný svět pochopily, uměly si dávat věci do souvislostí a dokázaly kriticky uvažovat. MŠ a ZŠ Duhový svět vychází z individuálních vzdělávacích potřeb každého dítěte a nastavuje mu takové výzvy, aby jeho schopnosti mohly neustále akcelerovat. Děti se učí spolupracovat v týmu a respektovat názory druhých. Zároveň jsou soustavně připravovány na život v rychle se měnícím digitálním světě.

Předností školy je její rodinná atmosféra. Třídy totiž mají maximálně 12 žáků. Komunitu celé základní školy v současné době tvoří necelých 50 žáků a 11 pedagogů. Všichni se dobře znají a mají dobré povědomí o zájmech a potřebách ostatních, což ve škole zachovává dobré klima. „Bezpečné prostředí, kde se děti cítí dobře, je základní podmínkou pro kvalitní proces učení,“ doplňuje ředitelka školy.

Akční výuka s důrazem na technologie

A jak probíhá samotná výuka? Liší se od běžného vzdělávání, které známe ze školních lavic? „Myslím, že se nám podařilo vybudovat místo, které se od toho, co jsme kdysi zažili my, liší úplně ve všem. Učitelé fungují jako průvodci světem poznání, s žáky mají partnerský vztah založený na vzájemné důvěře a respektu. Snažíme se u dětí probudit vnitřní motivaci a ukázat jim, že objevování světa kolem nás je úžasné dobrodružství,“ popisuje filozofii školy Andrea Mariašová.

Výuka je postavena tak, aby se souběžně mohl rozvíjet potenciál všech dětí ve třídě. Na každého žáka jsou kladeny přiměřené nároky. Pedagogové pomáhají dětem najít jejich silné stránky a učí je používat vhodné strategie k jejich rozvíjení. Do výuky je zařazeno mnoho moderních výukových metod a pestrých aktivit, na kterých děti často pracují v týmech. Samozřejmostí jsou atraktivní didaktické pomůcky, příjemné a moderně vybavené prostředí a důraz na integraci digitálních technologií do výuky.

ZŠ Duhový svět na Kladně je vybavena jak klasickými, tak moderními učebními pomůckami | foto: archiv MŠ a ZŠ Duhový svět

„Smysluplné využití technologií považujeme za nezbytnou součást moderního vzdělávání,“ vysvětluje ředitelka školy. Děti se již v mateřské škole setkávají s interaktivními hračkami, které jim umožňují rozvíjet logické a informatické myšlení. Na základní škole proto děti berou informační a komunikační technologie jako běžný nástroj, který využívají při výuce a následně i v životě. MŠ a ZŠ Duhový svět ale zároveň klade velký důraz na pochopení rizik, která může digitální prostředí představovat.

Neobvyklé rozvojové předměty, moderní písmo i duální výuka jazyků

Do učebního plánu školy je zařazeno několik předmětů, které významně pomáhají všestrannému rozvoji kompetencí. Mezi ně rozhodně patří dramatická výchova nebo, mezi dětmi oblíbená, filmová a audiovizuální výchova. Ta spojuje svět umění a moderních technologií. Žáci se s filmem setkávají nejen z pozice diváka, ale věnují se i vlastní tvorbě. V hodinách tak vznikají například krátké animované filmy.

Neobvyklá, ale velmi praktická do života je také výuka moderního písma Comenia Script. Jedná se o jednoduché a současné písmo, díky kterému je psaná komunikace vždy bezproblémově čitelná i na mezinárodní úrovni. Zároveň Comenia Script zohledňuje potřeby pro dysgrafiky a leváky. Pokud bychom měli zmínit pár zásadních výhod, rozhodně mezi ně patří jednoduchá velká abeceda, která je oproti dříve učenému „zdobnému“ písmu maximálně praktická a srozumitelná. Dále je přínosná možnost volby, kdy si každý žák může vybrat, zda písmena bude napojovat, nebo ne. Díky tomu se eliminuje potenciální nečitelnost.

Moderní výukové metody a pestré aktivity pomáhají dětem v ZŠ Duhový svět dávat věci do souvislostí a kriticky uvažovat | foto: archiv MŠ a ZŠ Duhový svět

Škola disponuje vynikající výukou nejen psaného, ale i mluveného anglického jazyka. Díky duálnímu přístupu, kdy se výuky účastní jak česky, tak anglicky mluvící učitelé, si žáci velmi rychle osvojují gramatiku a zlepšují své konverzační dovednosti. Dvojjazyčná výuka se žákům nabízí během celého dne, což jim umožňuje integrovat angličtinu do různých vyučovacích předmětů. Tímto způsobem nejenže rozvíjí svou jazykovou úroveň, ale také si rozšiřují obzory v dalších oblastech, jako je vlastivěda, přírodověda a další.

Spoustu zajímavých oborů nabízí škola v rámci školních klubů, které fungují ve školní družině. Jejich nabídka se každý rok trochu liší. Pravidelně se otevírají jazykové kluby s rodilým mluvčím. Každoročně mají děti zájem o angličtinu a loni přibyl do stálé nabídky klub španělštiny. Děti mají rády i robotiku, deskovky nebo plavání. Kreativní jedinci se mohou vyřádit například v rámci výtvarných klubů, jako je šperkařská dílna nebo klub podzimního tvoření. Letošní novinkou je MasterChef, kde děti získávají základní kulinářské dovednosti.

Přijďte si MŠ a ZŠ Duhový svět prohlédnout

Podívat se do školy můžete například v rámci dnů otevřených dveří. Ten nejbližší je již 14. března od 14 do 17 hodin, ale návštěva je možná kdykoliv po předchozí domluvě. Virtuálně se můžete do Mateřské a Základní školy Duhový svět podívat i prostřednictvím facebookových stránek.

Středeční klub anglické konverzace s rodilým mluvčím děti v ZŠ Duhový svět vždy velmi baví | foto: archiv MŠ a ZŠ Duhový svět

  • Nejčtenější

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

8. července 2024

Komerční sdělení Letošním Zaměstnavatelem regionu ve Zlínském kraji se stává otrokovický Continental Barum. Honosit...

Radio Čas odhalilo hlavní hvězdu Megakoncertu

7. července 2024

Komerční sdělení Se zveřejněním hlavní hvězdy letošního Megakoncertu Radia Čas s Cestovní kanceláří Blue Style...

Máte energie pod kontrolou? Spotřebu plynu nahlásíte na pár kliknutí

10. července 2024

Komerční sdělení Mezi Čechy roste zájem o samoodečty plynoměrů. Díky nim mají dokonalý přehled o množství plynu,...

Příběh pacientky Markéty: Jsou matky s migrénou v pasti?

8. července 2024

Komerční sdělení Migréna se mnou „vyrůstá“ už od puberty, přestože si mě vybrala už o hodně dříve – když zjistila,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Lidé nechtějí opustit zažité investiční nástroje. Co vše DIP umožní?

11. července 2024

Komerční sdělení Petr Krajcigr, ředitel pobočky Financehb.cz s.r.o., promluvil o problematice spjaté s Dlouhodobým...

Oves jako klíč pro zdraví a vitalitu: Objevte jeho opomíjené kouzlo

13. července 2024

Komerční sdělení Milovaný všemi fitness trenéry i výživovými poradci, to je oves. Je hned několik důvodů, proč byste...

Objevte svět plný vzrušujících zážitků

12. července 2024

Komerční sdělení Život je plný možností, které nám nabízí nečekané zážitky – od projížďky v ikonickém americkém...

Samsung v Paříži odhalil novou řadu Galaxy Z a Watch

12. července 2024

Komerční sdělení Představené novinky nabízejí nové AI funkce k maximální produktivitě.

Lékař: Stále je dobré mít nasmlouvaného „závodního“ doktora

12. července 2024

Komerční sdělení „Zvláště pro případ vstupních a periodických prohlídek,“ říká MUDr. Marek Zeman, MBA, primář...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...