Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

VÍTKOVICE STEEL dodávají ocel na významné stavby

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Stavebnictví, strojírenství, energetika – tam všude se uplatňují výrobky společnosti VÍTKOVICE STEEL, která patří mezi přední ocelářské firmy v České republice. Najdete je na významných stavbách nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Most Ostravice | foto: VÍTKOVICE STEEL

Jaké výhody má ocel oproti jiným materiálům, vysvětluje v rozhovoru Radim Pachlopník, výrobní ředitel společnosti VÍTKOVICE STEEL.

Radim Pachlopník

Jaké jsou vaše hlavní výrobky a jaké mají uplatnění?

Naším stěžejním výrobkem jsou za tepla válcované tlusté plechy s tloušťkou od 5 mm až do 200 mm. Z nich vyrábíme také různé tvarové výpalky. Jejich využití je různorodé, kromě ocelových a mostních konstrukcí se používají například při výrobě dopravních strojů a vozidel, na produktovody či tubusy větrných elektráren. Štětovnice jsou speciální ocelové profily, které mají po stranách speciální zámek. Ten umožňuje jednotlivé kusy spojovat a mohou tak být použity při výstavbě silničních a železničních tratí, zakládání staveb mostů, protipovodňových hrází a podpěr zemních staveb.

Negrelliho viadukt

Můžete uvést nějaké stavby z poslední doby, kde bychom našli vaše výrobky?

Asi nejatraktivnější jsou projekty spojené s výstavbou velkých ocelových konstrukcí, převážně mostů. Ty zná i široká veřejnost. Zmínil bych např. rekonstrukci pražského Negrelliho viaduktu, most přes řeku Morávku postavený při realizaci obchvatu Frýdku-Místku, či most přes řeku Olši na obchvatu Karviné. Aktuálně vyrábíme plechy pro připravovanou výstavbu dálničních ocelových mostů v Přerově. Ze zahraničních bych uvedl most Gottleubatal v Německu. Štětovnice pak můžete vidět při výstavbě většiny větších vodních staveb, aktuálně např. na stavbě Dvoreckého mostu v Praze Podolí či při opravě slalomového kanálu v Praze Tróji.

Most v Německu, Pirna

OCEL JE EKOLOGICKÁ

Jaké přednosti má ocel ve srovnání s betonem při stavbách mostů a konstrukcí?

Ocel vyniká ve dvou základních vlastnostech, a to v pevnosti a zároveň pružnosti. Díky tomu poskytuje stavbám potřebnou stabilitu, ale zároveň i možnost se přizpůsobit změnám, např. v případě otřesů, pohybů, popř. při extrémních změnách teplot. Výstavba ocelových konstrukcí je rychlá, ekonomická a obrovskou výhodou oceli je její 100 % recyklovatelnost, je tedy šetrná k životnímu prostředí. Klíčovou vlastností oceli při stavbách a jejím velkým benefitem je designová rozmanitost, kdy je možno utvářet nevšední stavby, jako například mostní oblouky či visuté mosty. U betonu tyto možnosti tak široké nejsou.

Temný Důl, vložená konstrukce

Mezi stěžejní evropská témata patří energetika a obnovitelné zdroje energie a s nimi související stavby - např. větrné elektrárny. Jak se firmě daří vyrábět pro tento segment?

Ano, i v tomto odvětví má ocel nezastupitelnou roli, a to jak na zemi, tak i na moři. Spolupracujeme s několika výrobci větrných elektráren a dodáváme plechy pro výstavbu větrných elektráren různých typů a velikostí. Předpokládáme, že tento segment bude i do budoucna pro nás perspektivní.

PRO ENERGETICKOU BEZPEČNOST

Na významu nabývají také stavby různých typů zásobníků a nádrží pro skladování paliv a dalších strategicky důležitých látek. Podílíte se na nich?

Tento segment je pro nás dlouhodobě atraktivní a spolupracujeme na několika velkých projektech. Obzvláště v posledních měsících zaznamenáváme výstavbu a rozvoj energetické sítě, který souvisí s potřebami zajistit nové zdroje či destinace a zajistit adekvátní rezervy. Tyto aktivity sledujeme nejen v České republice, ale celoevropsky.

Ocelové zásobníky

Vaší specialitou je mimo jiné patinující ocel. Jak náročná je výroba této speciální oceli a kde všude se s ní můžeme setkat?

Patinující ocel je specifickým ocelářským produktem, jenž splňuje vyšší požadavky na odolnost vůči atmosférické korozi, a tak může se používat i bez ochranných nátěrů a dlouhodobě sloužit a odolávat povětrnostním vlivům. Náročnost výroby spočívá ve specifickém složení, kde jsou ve větší míře zastoupeny prvky jako měď, fosfor či chrom. Díky speciální vrstvě okují (rzi), která postupně narůstá, mění povrch oceli barvu a postupně patinuje. Tato ocel nabývá na významu pro venkovní ocelové konstrukce a architekturu. Najdete ji na mostech, fasádách budov, sochách či jiných uměleckých dílech. Dodávali jsme patinující ocel například na výstavbu tzv. Polských mostů (Temný Důl) v Krkonoších.

Společnost VÍTKOVICE STEEL je tradičním evropským výrobcem válcovaných výrobků z oceli, největším výrobcem ocelových plechů v České republice a jediným výrobcem štětovnic v ČR. Firma sídlí v Ostravě a zaměstnává téměř 900 lidí. Většina jejích produktů se uplatňuje ve stavebnictví a strojírenství. Do zahraničí směřuje 70 % výrobků.

Více na www.vitkovicesteel.com

Most Ostravice
  • Nejčtenější

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

8. července 2024

Komerční sdělení Letošním Zaměstnavatelem regionu ve Zlínském kraji se stává otrokovický Continental Barum. Honosit...

Radio Čas odhalilo hlavní hvězdu Megakoncertu

7. července 2024

Komerční sdělení Se zveřejněním hlavní hvězdy letošního Megakoncertu Radia Čas s Cestovní kanceláří Blue Style...

Máte energie pod kontrolou? Spotřebu plynu nahlásíte na pár kliknutí

10. července 2024

Komerční sdělení Mezi Čechy roste zájem o samoodečty plynoměrů. Díky nim mají dokonalý přehled o množství plynu,...

Příběh pacientky Markéty: Jsou matky s migrénou v pasti?

8. července 2024

Komerční sdělení Migréna se mnou „vyrůstá“ už od puberty, přestože si mě vybrala už o hodně dříve – když zjistila,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Lidé nechtějí opustit zažité investiční nástroje. Co vše DIP umožní?

11. července 2024

Komerční sdělení Petr Krajcigr, ředitel pobočky Financehb.cz s.r.o., promluvil o problematice spjaté s Dlouhodobým...

Oves jako klíč pro zdraví a vitalitu: Objevte jeho opomíjené kouzlo

13. července 2024

Komerční sdělení Milovaný všemi fitness trenéry i výživovými poradci, to je oves. Je hned několik důvodů, proč byste...

Objevte svět plný vzrušujících zážitků

12. července 2024

Komerční sdělení Život je plný možností, které nám nabízí nečekané zážitky – od projížďky v ikonickém americkém...

Samsung v Paříži odhalil novou řadu Galaxy Z a Watch

12. července 2024

Komerční sdělení Představené novinky nabízejí nové AI funkce k maximální produktivitě.

Lékař: Stále je dobré mít nasmlouvaného „závodního“ doktora

12. července 2024

Komerční sdělení „Zvláště pro případ vstupních a periodických prohlídek,“ říká MUDr. Marek Zeman, MBA, primář...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...