Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

KAVALO „kávotéka“ od září také v Ostravě - Porubě na Hlavní třídě

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Příběh Kavala začal na konci roku 2019, kdy Tom a Lucka otevřeli první Kavalo Coffee House ve Frýdku-Místku vedle frýdeckého magistrátu. Kávotéku, jak jí říkají, si rychle oblíbili milovníci dobré kávy a útulná atmosféra malého voňavého prostoru přilákala od té doby tisíce nadšenců.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

KAVALO „kávotéka“ od září také v Ostravě - Porubě na Hlavní třídě!

KAVALO „kávotéka“ od září také v Ostravě - Porubě na Hlavní třídě! | foto: KAVALO COFFEE s.r.o.

V čem je Kavalo výjimečné? Na prvním místě je to kvalita. Tom s Luckou vsadili na kvalitní výběrovou kávu, kterou společně se spolupracujícími pražírnami nakupují přímo od farmářů. Kávu připravují na profesionálních kávovarech a mlýncích. Mají tři - dva na espresso a jeden na filtrovanou kávu, kterou dále připravují speciální metodou řízené extrakce a čerstvou a horkou ji pak uchovávají ve vakuových nádobách. Nabídka kávy je tedy nadstandardní a každý si přijde na své. Mléčné nápoje zde připravuji nejen z kvalitního kravského mléka, ale také z hráškové nebo ovesné alternativy.

Druhým unikátem Kavala je nabídka zrnkové kávy. Nabízí až 30 druhů výběrové kávy z celého kávového světa vypražených pěti výjimečnými evropskými pražírnami. Ano, najdete zde nejen kávu od českých pražíren, ale také od pražíren z Dánska, Holandska, Francie, Polska nebo Německa. Zakoupenou kávu Vám v případě potřeby ochotně namelou podle způsobu přípravy.

KAVALO „kávotéka“ od září také v Ostravě - Porubě na Hlavní třídě

Třetím lákadlem Kavala jsou čerstvé plněné Croissanty a slané Rollsy. Náramně se hodí ke kvalitní výběrové kávě a umí nahradit snídani, svačinu nebo rychlý lehký oběd. Pekárenskou nabídku doplňují domácími sladkými a slanými koláči od místních cukrářek.

Dalším esem v rukávu Kavala je pak doplňující sortiment ke kávě. Vsadili na malé rodinné a řemeslné firmy a tak zde najdete například přírodní limonády na bázi medu a bylin ze Slovenska. Naturální vína a Pet-Naty z malého vinařství z Prušánek. Designem minimalistický porcelán pro ně vyrábějí tři mladé umělkyně v nedaleké Osvětimi v Polsku. Jak poznamenal Tom: „ Chtěli jsme kvalitu a příběh u každého nabízeného produktu. Chceme podporovat malé úspěšné podnikatele, protože i my jsme malí a stejně jako oni nemůžeme konkurovat kavárnám nadnárodních společností.“ V Kavalu najdete také sortiment k přípravě kávy - kvalitní mlýnky, filtry a různé příslušenství k alternativnímu způsobu přípravy kávy (Aeropress, V60, French press, Moka konvička, atd.)

Kavalo myslí i na udržitelnost a ochranu životního prostředí. V sortimentu nabízí šálky na kávu s sebou, vyrobené ze slupek kávovníkových třešní. Když s tímto hrnečkem přijdete na nápoj s sebou, dostanete v Kavalu slevu 5 Kč. Tím se snižuje množství odpadu z jednorázových kelímků a víček. Samozřejmostí je v Kavalu třídění odpadu a recyklace „logru“ - použité kávoviny, které od Kavala odebírají kosmetičky a zahradnice.

KAVALO „kávotéka“ od září také v Ostravě - Porubě na Hlavní třídě!
KAVALO „kávotéka“ od září také v Ostravě - Porubě na Hlavní třídě!

A jaké jsou plány Kavala do budoucna? Zeptali jsme se majitele Toma Hybla. „Kavalo ve Frýdku-Místku je už nedílnou součástí města a podporujeme Muzeum Beskyd Frýdek-Místek v pořádání „Festiválku kávy“, který se letos bude konat 9. září od 10-17h v areálu frýdeckého zámku. Tímto vás všechny srdečně zveme!“ Tom také poznamenal: „Těsně před otevřením máme provozovnu v Ostravě - Porubě, od které si moc slibujeme, protože již dnes máme mnoho zákazníků z Ostravy, kteří si přáli Kavalo i tam. Hlavní třída v Porubě má skvělou atmosféru ve všech ročních obdobích a když se nám naskytla možnost nebytových prostor, dlouho jsme nepřemýšleli. Nové Kavalo najdete těsně nad Alšovým náměstím a bude stejně útulné jako Kavalo ve Frýdku“. Tom dále dodal: „Marta, naše spolupracující architektka nám zde navrhla nevšední prvky, např. velký dubový ,,kosmopolitní“ stůl, který pracovně nazýváme stolem setkávání. Pokud vše půjde podle představ, první hosty přivítáme 4. září a jak jsme již úspěšně vyzkoušeli při otevření ve Frýdku, první zákazníkova návštěva bude ochutnávací. Při objednávce první kávy od nás dostane druhou zdarma a to během celého měsíce září. Velkou výhodou je parkoviště před prodejnou a tak za námi můžete pohodlně dojet autem. Těšíme se na nové zákazníky a věříme, že si nás v Ostravě najde mnoho milovníků kávy. Pro zákazníky z jiných měst, kteří chtějí ochutnat Kavalo výběrovou kávu, zajímavé přírodní nápoje nebo si zakoupit originální kávové šálky, nabízíme možnost nákupu z přehledného e-shopu www.kavalo.cz, kde při objednávce nad 999 Kč je doprava po celé ČR zdarma.“

KAVALO „kávotéka“ od září také v Ostravě - Porubě na Hlavní třídě!

KAVALO „kávotéka“ od září také v Ostravě - Porubě na Hlavní třídě!
  • Nejčtenější

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

8. července 2024

Komerční sdělení Letošním Zaměstnavatelem regionu ve Zlínském kraji se stává otrokovický Continental Barum. Honosit...

Radio Čas odhalilo hlavní hvězdu Megakoncertu

7. července 2024

Komerční sdělení Se zveřejněním hlavní hvězdy letošního Megakoncertu Radia Čas s Cestovní kanceláří Blue Style...

Máte energie pod kontrolou? Spotřebu plynu nahlásíte na pár kliknutí

10. července 2024

Komerční sdělení Mezi Čechy roste zájem o samoodečty plynoměrů. Díky nim mají dokonalý přehled o množství plynu,...

Příběh pacientky Markéty: Jsou matky s migrénou v pasti?

8. července 2024

Komerční sdělení Migréna se mnou „vyrůstá“ už od puberty, přestože si mě vybrala už o hodně dříve – když zjistila,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Lidé nechtějí opustit zažité investiční nástroje. Co vše DIP umožní?

11. července 2024

Komerční sdělení Petr Krajcigr, ředitel pobočky Financehb.cz s.r.o., promluvil o problematice spjaté s Dlouhodobým...

Oves jako klíč pro zdraví a vitalitu: Objevte jeho opomíjené kouzlo

13. července 2024

Komerční sdělení Milovaný všemi fitness trenéry i výživovými poradci, to je oves. Je hned několik důvodů, proč byste...

Objevte svět plný vzrušujících zážitků

12. července 2024

Komerční sdělení Život je plný možností, které nám nabízí nečekané zážitky – od projížďky v ikonickém americkém...

Samsung v Paříži odhalil novou řadu Galaxy Z a Watch

12. července 2024

Komerční sdělení Představené novinky nabízejí nové AI funkce k maximální produktivitě.

Lékař: Stále je dobré mít nasmlouvaného „závodního“ doktora

12. července 2024

Komerční sdělení „Zvláště pro případ vstupních a periodických prohlídek,“ říká MUDr. Marek Zeman, MBA, primář...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...