Doporučujeme

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Péče o psí packy v zimě

  • 0
Jak psí tlapky ochránit před mrazem? A na co si v zimě dávat pozor? Zima většinou dělí pejskaře na dvě skupiny. Jedna se se svými chlupáči raduje ve sněhu, druhá své mazlíčky musí před mrazem spíše chránit. V chladnějších obdobích je proto důležité nepodceňovat správnou péči o psí packy.

Odpovídá psí trenérka Veronika, z online psí školy.

Proč packy kontrolovat

Online psi skola

A proč packy kontrolovat? Chlupáče totiž nemusí trápit jen sníh a mráz, ale i led, písek, kamínky, nebo posypové soli. Tohle představuje velký nápor na psí packy, které mohou každého pejska nepěkně potrápit.

Pes tak může mít packy vysušené a podrážděné, v horších případech dochází k popraskání polštářků, což je pro psa velmi bolestivé.

Jak packy chránit

1) Impregnujte, promazávejte

Před každou procházkou naneste na packy ochranou vrstvu, která tlapky ochrání před mrazem a posypem. Pořídit si můžete buď sprej nebo speciální ochranný balzám, který před každou vycházkou psovi natřete na polštářky.

Online psi skola

2) Po procházce omývat

Po každé procházce na zasolených chodnících packy omyjte teplou vodou a šetrným psím šampónem, nebo je otřete vlhkým hadříkem. To odstraní zbytky nečistot a solí. Pořádně opláchněte taky chlupy a meziprstí. Packy nezapomeňte pořádně osušit dosucha a zkontrolovat na ranky, nečistoty nebo popraskání.

3) Stříhání a pravidelná péče

Packy pravidelně kontrolujte, nezapomínejte omývat a zastřihávat chlupy na packách a v meziprstí. Tam se totiž často drží soli a nečistoty. Nezastřihujte ale moc, aby packy nepřišly o ochranou schopnost srsti. Na srst se také může nabalovat sníh, údržbu proto přizpůsobte hlavně u hodně chlupatých plemen. Kontrolujte, jestli si pes packy nelíže nebo neokusuje.

Pozor pokud pozorujete, že si pes na některou nohu při procházkách a příchodu domů ulevuje, může to značit ranky nebo podráždění pacek.

4) Mazání pacek

Packy se v zimě snadno podráždí a vysuší. Ideální je proto zařadit do denní rutiny jejich pravidelné mazání, které pomáhá tlapky chránit, hydratovat a regenerovat. Sáhnout můžete po speciálních krémech a balzámech, pořídit ale můžete i klasickou Indulonu nebo obyčejný kokosový olej. Kokosový olej je pro psy bezpečný, konzumace většího množství ale může způsobit trávicí obtíže, u některých psů byla popsána alergie. Zkoušejte ho nejprve na malé plošce.

Nedovolte psovi si namazané tlapky lízat.

5) Ponožky, botičky

Některým chlupáčům se na zimu doporučuje pořizovat boty nebo ponožky, které je před nástrahami zimy zaručeně ochrání. Ne každý pes je ale na packách hned snese, proto je důležité při jejich výběru postupovat správně a psa na jejich používání nechat zvyknout.

Online psi skola

6) Od krémů pro lidi ruce pryč

Na psí packy nepoužívejte žádné masti a krémy určené pro lidi, které Vám nebyly doporučeny Vaším veterinářem. Jejich olizování z tlapek může vyvolat trávicí potíže, alergii, ale i otravu. Sáhněte proto raději po přípravku pro psy nebo se poraďte se svým veterinářem.

Online psi skola

7) Nemyjte, pokud to není nutné

Hlavně na podzim a začátkem zimy, kdy se ještě nesypou chodníky a teploty nejsou tak mrazivé, doporučují někteří veterináři vyhýbat se častému mytí pacek vodou. Velmi časté mytí může packy vysušovat, nedostatečné osušení může pomoci rozvoji kvasinek v oblasti polštářků a meziprstí. Takové bahno a nečistoty doporučují nechat z pacek opadat a ze srsti vyčesat.

Více informací na www.onlinepsiskola.cz

Online psi skola