Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Za pohybem, zdravím a představivostí s Hobby Horsingem

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Většina už Hobby Horsing zná, ale ne každý objevil pravý smysl tohoto pestrého sportu. Ať už je pro vás obdivuhodným fenoménem, nebo nepochopeným trendem, přiblížíme vám jeho skutečný význam. Třeba se i ve vás probudí zvědavost a touha poznat Hobby Horsing osobně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Za pohybem, zdravím a představivostí s Hobby Horsingem | foto: ČTK

Co je Hobby Horsing?

Hobby Horsing napodobuje jízdu na skutečných koních s vlastním „koníkem na tyči“. Děti tak mají prostor se naučit všem aspektům jezdeckého sportu podporujícího představivost, hravost a zdravou soutěživost. Hobby Horsing obnáší přípravy, tréninky a to hlavní – zábavu. Při ní děti objeví nová přátelství a stanou se součástí výjimečné komunity. Hobby Horsing zní sice jako novinka, ale není tomu tak. Vznikl ve Finsku již v roce 2002, kde si ho lidé velmi oblíbili, a následující roky se rozšířil i do dalších zemí. V České republice tento fenomén představila jako první firma LarDen v roce 2020.

Postupem času se z Hobby Horsingu stal oficiálně uznávaný sport, který se skládá z různých disciplín „koňského světa“. Jedná se například o parkur, drezuru, skok mohutnosti, western horsemanship, western trail nebo dostih. I když se sport může na první pohled zdát jednoduchý, jednotlivé výkony jsou výsledkem náročných tréninků. Pro představu, přeskočit překážku s výškou 136 cm nebo se naučit drezurní prvky s 10 a více různých kroků si zaslouží opravdu obdiv. U nás v České republice zastřešuje sport Česká Hobby Horsing Asociace (ČHHA), která upřesňuje pravidla pro jednotlivé disciplíny a pořádá oficiální závody. Zde mohou děti předvést, co natrénovaly, a sladkou odměnou jim může být umístění na předních místech.

Čím si získal Hobby Horsing svou oblibu?

Ne všichni milovníci jezdectví mají možnost trénovat se skutečnými koňmi, což je jedním z důvodů, proč je Hobby Horsing vyhledávanou alternativou. To však neznamená, že se nelze věnovat oběma sportům zároveň. Právě naopak, některé děti věnují svůj volný čas jak opravdovému jezdectví, tak nácvikům se svým Hobby Horse koníkem. A i když by se mohlo na první pohled zdát, že je tento sport určen pouze pro ty nejmenší děti, Hobby Horsing vyhledávají stejně tak i děti starší věkové kategorie, a dokonce i dospívající. Spojením pohybu a hry vede děti k tomu, aby trávily více času venku na čerstvém vzduchu, hýbaly se a utužovaly vztahy s kamarády se stejným koníčkem.

Od roku 2021 se tvoří po celé České republice regionální Hobby Horsing kluby, které organizují společné tréninky, letní tábory a jezdí soutěžit pod společným praporem. Právě tyto spolky tak budují komunitu mezi dětmi a tvoří z Hobby Horsingu opravdu týmový sport. Dokonce i koňské kluby si všimly jeho narůstající popularity a snaží se ho začlenit do své nabídky. Hobby Horsing vnímají jako možnost, jak zvýšit oblibu jezdectví mezi dětmi a nadchnout je i pro opravdové koně.

Za pohybem, zdravím a představivostí s Hobby Horsingem

Jak vybírat koně Hobby Horse?

Při výběru svého koně je třeba zohlednit několik základních faktorů od velikosti, plemena, délky tyče až po celkové zpracování. Správná velikost Hobby Horse se volí dle disciplíny, ve které se bude závodit. Hobby Horse velikosti S jsou díky nízké váze a malým rozměrům vhodné pro menší děti, ale i pro ty, kteří se chtějí věnovat parkuru. Naopak na drezuru je vhodné zvolit větší a těžší koníky velikosti M. Většina koníků svým vzhledem odpovídá specifickému koňskému plemenu a je tedy možné si vybrat od rakouských haflingů, českých teplokrevníků až po norské fjordy. Bližší informace o tom, čemu věnovat pozornost a na co nezapomenout při výběru Hobby Horse, je možné nalézt v detailnějším článku.

I česká firma LarDen má v nabídce nespočet Hobby Horse koníků různých barev, vyráběných podle reálných plemen koní. K dostání jsou i ručně malovaní, kteří spadají do kolekce ART, a každý z nich je speciální. V Hobby Horsingu se ale nezapomíná ani na ty nejmenší, kteří dávají průchod svým představám a fantaziím. Na ty, co si s koněm Hobby Horse dokáží užít mnoho zábavy ve vlastním, smyšleném světě. Z dětských představ tak vznikla i kouzelná kolekce Hobby Horse Magic, kde je možné najít jednorožce či koníky s barevnou hřívou. Pokud tedy hledáte něco výjimečného, je tato kolekce přesně pro vás.

Za pohybem, zdravím a představivostí s Hobby Horsingem

Doplňky? Ty nesmí chybět!

Jako u opravdových koních, tak i v Hobby Horsingu hrají doplňky důležitou roli. Ke svým Hobby Horse koním si můžete pořídit doplňky, jako jsou čabraky, uzdečky, vodítka a zkrátka téměř vše, co ke koním patří. Některé Hobby Horse doplňky, například otěže či uzdečky, jsou i důležité při jednotlivých závodních disciplínách a musí být součástí každého startu. Příslušenství lze sladit do barevných setů nebo lze naopak povolit uzdu své představivosti a kombinovat různá barevná provedení.

Posledních pár let se ukazuje, že Hobby Horsing není jen krátkodobý trend, ale že dokáže samovolně mezi dětmi vybudovat silnou komunitu. Bude tedy velmi zajímavé sledovat vývoj tohoto sportu v příštích letech.

  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

18. července 2024

Komerční sdělení Připomenout atmosféru světové premiéry Symfonie č. 7 Gustava Mahlera z roku 1908 chtějí v rámci...

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

15. července 2024

Komerční sdělení Svět plný skvělých sušenek a oplatek BeBe Dobré ráno, Oreo, Zlaté Polomáčené, Fidorek a dalších...

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

15. července 2024

Komerční sdělení Uběhlo 182 dní roku 2024 a díky Sazce už v Česku přibylo 198 milionářů. Trend – alespoň jeden...

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

17. července 2024

Komerční sdělení Cílem rekonstrukce staršího domu bývá nejen zvýšení komfortu bydlení, ale také snížení nákladů na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou cestovat s festivalovou jízdenkou

15. července 2024

Komerční sdělení Zvýhodněné festivalové jízdné se každoročně těší stále větší oblibě. Dopravní podnik Ostrava si jej...

Barevné novinky KOVAP jsou ideálním dárkem

19. července 2024

Komerční sdělení Hledáte originální a zábavný dárek, se kterým si děti vyhrají i pokud bude léto tak trochu česky...

Začtěte se do severských titulů

19. července 2024

Komerční sdělení Nakladatelství PRÁH vydalo titul VZPOMÍNKA NA VRAHA. Strhující sondu do Švédska devadesátých let....

Jak přežít pohřeb: Průvodce pro projevení úcty s grácií

19. července 2024

Komerční sdělení Stojíte před zrcadlem, upravujete si kravatu a cítíte, jak vám srdce buší. Za chvíli vyrazíte na...

Ústecký kraj: o přízeň voličů se utká 14 uskupení

18. července 2024,  aktualizováno  19.7

Komerční sdělení Čtrnáct uskupení podalo kandidátní listiny do podzimních krajských voleb v Ústeckém kraji. Termín...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...