Objevte kouzlo vánočních tradic v Rožnově pod Radhoštěm

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vydejte se v čase adventu do Rožnova pod Radhoštěm a zažijte nezapomenutelnou atmosféru tradičních lidových Vánoc na Valašsku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rožnov Vánoce

Rožnov Vánoce | foto: archiv města Rožnov p.R.

Když se řekne advent, většina z nás si vybaví hektické období před Vánoci –shánění dárků, úklid domácnosti a nákupy v přeplněných obchodních centrech. Zkuste to letos jinak! Za našich předků byl advent časem klidu a odpočinku – dobou rozjímání. Zastavte se a zavzpomínejte na vánoční zvyky a nalaďte se na pohodové Vánoce. V tomto roce bude advent speciální. A proč? Strávíte ho v malebném podhorském městečku Rožnov pod Radhoštěm, které je kolébkou valašských tradic. A to díky slavnému Valašskému muzeu v přírodě. Sníh vám zaručit nemůžeme, ale pravou atmosféru valašských lidových Vánoc ano.

V Rožnově pod Radhoštěm najdete ty nejlepší hotely s wellness, kde si odpočinete a dobijete baterky. Přitom je to jen kousek do přírody. Zajeďte na nedaleké Pustevny a dejte si grog v pohádkovém Libušíně. Nebo se vydejte na vrchol Soláň (860 m n. m.), kde na vás dýchne pohoda a klid. Ve Zvonici na Soláni najdete inspiraci místních umělců, kteří zde žili a tvořili. V prosinci jsou už hory pokryté sněhovou peřinou, tak se nezapomeňte pořádně přiobléknout a možná si pro jistotu sbalte i sáně. Srdcaři mohou vytáhnout lyže a začít mazat. Kouzlo prvního sněhu vás vrátí do bezstarostných dětských let.

Pustevny zima | foto: archiv města Rožnov p.R.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v pátek 1. prosince na Masarykově náměstí za hudebního doprovodu. Zahřejte se punčem nebo svařáčkem v rámci Vánočního jarmarku, který proběhne 1. a 2. prosince. Pokud napadne sníh, užijete si hromadu zábavy.

Zpěvačku Janu Kirschner netřeba představovat. Pojďte si její koncert poslechnout 15. prosince na Masarykovo náměstí od 16:00 hodin. Informace k akcím naleznete na webu kulturní agentury Téčko.

Masarykovo náměstí Vánoce | foto: archiv města Rožnov p.R.

V sobotu 2. prosince si můžete ve Valašském muzeu v přírodě poslechnout slavnostní předvánoční koncert v pořadu Večer při svíčkách. Vystoupí zde hudební skupiny, jejichž tvorba je inspirována lidovou hudbou. Adventní koncerty v kostele Všech svatých v centru města si můžete vyposlechnout 3. a 10. prosince a velký adventní koncert Beskydského orchestru v kostele proběhne 17. prosince.

Pokud máte malé děti, nenechte si ujít Mikulášský podvečer v úterý 5. prosince v areálu Valašské dědiny spojený s tradiční nadílkou. Co na vás čeká? Mikulášské družiny s nezbednými čerty, ale také vánočně zdobené interiéry jednotlivých chalup, které ožijí vánočními zvyky. Můžete se těšit na vánoční koledy a vůni tradičního pečiva. Děti (do 15 let) mají vstup zdarma a pokud zazpívají písničku nebo řeknou básničku, odejdou i s nadílkou.

Čerti Rožnov pod Radhoštěm | foto: archiv města Rožnov p.R.

Sváteční atmosféru můžete zažít 9. a 10. prosince 2023 ve Valašském muzeu v přírodě. V Dřevěném městečku bude v těchto dnech probíhat Vánoční jarmark a nabídne dárky z dílen lidových výrobců, koledování, vystoupení folklórních skupin, obchůzky Lucek a čertů a především oživené expozice chalup ve Valašské dědině. Zaposlouchejte se do vánočních koled, ochutnejte tradiční vánoční pokrmy nebo cukroví. A když vám pod nohama bude praskat čerstvý sníh, budete si připadat jako ve vánoční pohádce. To ví i filmaři, kteří jich zde několik natáčeli např. Největší dar nebo nejnovější filmovou verzi pohádky Dvanáct měsíčků.

Rožnov pod Radhoštěm | foto: archiv města Rožnov p.R.

V sobotu 16. a v neděli 17. prosince od 17 hodin uvidíte krásnou lidovou hru Živý betlém v amfiteátru Dřevěného městečka a nasajete nezapomenutelnou předvánoční atmosféru. Kompletní program najdete na webu vmvp.cz v sekci akce.

Náš TIP: Wellness na střeše anebo v lese? V Rožnově ano! Tento dokonalý relax si můžete dopřát v Rožnovském pivovaru.

Kdo Rožnov dobře zná, ale ještě nenavštívil UNIPAR, právě v době adventu by tuto chybu měl napravit. Najdete zde inspiraci na váš sváteční stůl či dekoraci do domácnosti. UNIPAR je rodinná firma, která se specializuje na manufakturní výrobu svíček a najdete ji v Rožnově pod Radhoštěm – v části Dolní Paseky. První adventní neděli se zde zapaluje první svíce na obrovském adventním věnci na akci – Slavnostní zapálení 1. adventní svíčky, která připadá na neděli 3. prosince 2023.

Slavnostní zapálení 1. adventní svíčky | foto: archiv města Rožnov p.R.

Pokochejte se pohledem na město a jeho okolí z Jurkovičovy rozhledny. V čase mezi Vánocemi a Silvestrem bývá Jurkovičova rozhledna otevřena od středy 27. prosince 2023 do pondělí 1. ledna 2024 denně od 10 do 16 hodin. Otevírací dobu si ověřte v Turistickém informačním centru anebo na turistickém portále visitroznov.cz. K rozhledně vás zavede naučná stezka „Po stopách Dušana Samo Jurkoviče“. Nicméně rozhledna stojí za návštěvu, i když nebude zrovna otevřená.

Jurkovičova rozhledna Rožnov p. Radhoštěm | foto: archiv města Rožnov p.R.

Domů si dovezte ručně malované vánoční ozdoby a dekorace, jmelí, včelí produkty, nebo výrobky z vlny. V Rožnově pod Radhoštěm můžete pořídit kvalitní svíčky do adventních věnců, které jsou nedílnou součástí předvánoční výzdoby. Ručně malované ozdoby na vánoční stromeček seženete v rožnovském „íčku“ na náměstí anebo si vyrobte své vlastní na předvánočním workshopu. Můžete si tak odnést vzpomínku na příjemně strávené chvíle v Rožnově pod Radhoštěm, kde jeden den nestačí.

  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

18. července 2024

Komerční sdělení Připomenout atmosféru světové premiéry Symfonie č. 7 Gustava Mahlera z roku 1908 chtějí v rámci...

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

15. července 2024

Komerční sdělení Svět plný skvělých sušenek a oplatek BeBe Dobré ráno, Oreo, Zlaté Polomáčené, Fidorek a dalších...

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

15. července 2024

Komerční sdělení Uběhlo 182 dní roku 2024 a díky Sazce už v Česku přibylo 198 milionářů. Trend – alespoň jeden...

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

17. července 2024

Komerční sdělení Cílem rekonstrukce staršího domu bývá nejen zvýšení komfortu bydlení, ale také snížení nákladů na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou cestovat s festivalovou jízdenkou

15. července 2024

Komerční sdělení Zvýhodněné festivalové jízdné se každoročně těší stále větší oblibě. Dopravní podnik Ostrava si jej...

Nádobí, které není třeba mýt? Využívají ho nejen restaurace nebo kempy

21. července 2024

Komerční sdělení Jednorázové tácky, kelímky, krabičky na jídlo a další nádobí ocení jak gastronomické provozy, tak i...

Nakopněte se v letních horkých dnech

20. července 2024

Nechte se inspirovat zivina.cz skvělými produkty na léto, které vás nakopnou v těchto horkých...

Vavřincovo Gastro léto přivítá kuchaře, kuchařské influencery i vinaře

20. července 2024

Komerční sdělení Za pestrou škálou chutí a vůní letos v létě nemusíte nikam do světa. Celý svět přijede do Pece a Vy...

Barevné novinky KOVAP jsou ideálním dárkem

19. července 2024

Komerční sdělení Hledáte originální a zábavný dárek, se kterým si děti vyhrají i pokud bude léto tak trochu česky...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Depp randí s ruskou modelkou, která žije v Praze. Seznámili se ve Varech

Herec Johnny Depp (61) byl po bouřlivém rozvodu s herečkou Amber Heardovou (38) často vídán s mladou blondýnkou. Před...