Doporučujeme

Jak vydělat na zastropování cen energií? Řešení má 4 písmena. SPOT

Jak vydělat na zastropování cen energií? Řešení má 4 písmena. SPOT | foto: BIDLI holding, a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vydělat na zastropování cen energií? Řešení má 4 písmena. SPOT

Avizované vládní zastropování cen otočilo situací na energetickém trhu o 180 stupňů.

Zákazníci, kteří v letních měsících vlivem mediálního tlaku podlehli masivním kampaním velkých hráčů na poli s energiemi a podepsali víceleté fixace s vidinou pevné ceny pro případ dalšího zvyšování cen elektřiny a plynu, sice díky zastropování lépe dýchají, ale domácnostem se spotovým ceníkem se dýchá výrazně lépe. A to až o několik tisíc korun měsíčně.

Vláda pevně determinovala zastropovanou cenu elektřiny na 6.000 Kč za MWh, v říjnu se ale spotová cena elektřiny pohybovala i na hranici 2.500 Kč za MWh, v posledním říjnovém týdnu nepřesáhla hranici 4000 korun za jednu megawatthodinu. V Bidli nabízíme zákazníkům právě spotové ceníky, který jsou shora fixovány vládním stropem a jsou momentálně a také dlouhodobě nejvýhodnějším produktem na trhu, protože přináší klientům minimální riziko a vysokou pravděpodobnost, že oproti fixnímu závazku ušetří i několik tisíc korun měsíčně. A na to nejen naši zákazníci slyší.

Jak vydělat na zastropování cen energií? Řešení má 4 písmena. SPOT

Od konce října totiž v Bidli energie evidujeme zvýšený zájem o sepsání smlouvy s naší společností. Zákazníci teď víc řeší cenu energií a uvědomují si, že spotový produkt je pro ně v této době výrazně výhodnější, protože vědí, kolik budou maximálně platit za 1 MWh a současně se cenou můžou dostat pod cenový strop a ušetřit tak ještě víc. Kromě nových zákazníků nás kontaktují i zákazníci, kteří s naši společnosti ukončili smlouvu a přešli k dodavateli, který jím nabízel pevné ceny. Nyní se k nám vracejí s tím, že chtějí znovu uzavřít smlouvu právě kvůli výhodnosti spotového produktu.

Zákazníci nás také kontaktovali s dotazy, jestli se zastropování cen týká i spotových produktů, které naše společnost poskytuje. Většina z nich po vysvětlení došla k závěru, že je pro ně stávající spotový produkt výhodnější, a to z důvodu, že se cenou můžou dostat i pod vládou určený cenový strop.

Ačkoliv cenový strop začíná platit až od 1. 1. 2022, Bidli energie se připojuje k solidním dodavatelům, kteří dle instrukcí od státu snížily zálohy již od 1. 11. 2023. Klienti Bidli energie tak již nyní šetří své výdaje za elektřinu a plyn.

Jako férový dodavatel uzavíráme smlouvy pouze na dobu neurčitou. Zákazníci se tak u nás k ničemu nevážou, protože díky novele energetického zákona můžou zákazníci smlouvu ukončit se zkrácenou výpovědní lhůtou. V Bidli hrajeme s klienty fér hru.