Doporučujeme

World music scéna - Warsaw Village Band

World music scéna - Warsaw Village Band | foto: C.E.M.A. - Central European Music Agency, s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Maraton hudby Brno? 800 hudebníků oživilo centrum města

Že „Brno žije“, poznal druhý srpnový víkend každý, kdo si prošel střed jihomoravské metropole. 11.-14. 8. se uskutečnil největší hudební festival Brna. Ve 4 dnech organizátoři připravili 150 koncertů, na nichž vystoupilo kolo 800 muzikantů. Hudbu až 20 žánrů si poslechlo na 35 tisíc návštěvníků.

Střed města se proměnil v obří scénu, na které se na 31 místech prolínaly koncerty všech hudebních žánrů. Hvězdou letošního ročníku byla první rezidenční umělkyně festivalu Anna Fusek. Posluchačům se představila v Uměleckoprůmyslovém muzeu společně s houslistkou Mayah Kadish, ve Vile Tugendhat s loutnistou Gianlucou Geremiah. Dva koncerty se uskutečnily i na akademické půdě – na Divadelní fakultě ve Slavnostním sále zazněl improvizační projekt Kosmologie hrušky a átrium Hudební fakulty oživily brazilské rytmy společně s kapelou Aguaverde a zpěvačkou Simonou Gatto.

„Byla to pro mě první zkušenost tohoto typu a musím říct, že to byl opravdu maraton. Každý den na jiném místě, s jiným obsazením, s jiným programem. Bylo to náročné, ale mám radost, že jsem toho mohla být součástí,“ nadšeně vzpomíná multi-instrumentalistka Anna Fusek. Pestrý byl i „klasický“ program složený z dvaceti hudebních žánrů, které připravují špičky ve svých oborech.

Jednou z hlavních stagí byla World music scéna na Biskupském dvoře, jež vznikla ve spolupráci s mezinárodním hudebním žebříčkem World Music Charts Europe. Syrovou hudbu z Lotyšska přivezl ženský pěvecký soubor Saucejas, středomořské rytmy nabídlo italské trio La Cantiga de la Serena a závěrem přítomné fascinovali polští Warsaw Village Band.

Vystoupili ale i další; publikum do varu dostala především rumunská „dechovka“ Fanfara Ciocărlia, maďarští kytaristé Botos Family a legendární kapela Kale. Na nádvoří Staré radnice se představili hostující umělci z kreativních měst UNESCO v oblasti hudby: busker Mariusz Goli (Katowice) a zpěvačka Susanna Aleksandra (Tallin) s pianistkou Riittou Paakki (Helsinky). Součástí programu byla také Jazz & Blues scéna, folkový večer, ukázka intepretů z labelu Indies Scope, setkání folklorních souborů, tradiční matiné klasické hudby, Nekonečné varhany v jezuitském kostele nebo oblíbená Pianoštafeta. Kromě toho dostali prostor i žáci – speciální program vznikl ve spolupráci s celostátním projektem ZUŠ Open, kdy vystoupily komorní soubory i orchestry nebo své umění představili současní i bývalí studenti muzikálového herectví JAMU.

„Naším cílem je návštěvníkům poskytovat jedinečné hudební zážitky. Dlouhodobě zvyšujeme hudební kvalitu festivalu. Angažování Anny Fusek na post rezidenční umělkyně, spolupráce s World Music Charts Europe i s dalšími kolegy a institucemi je pro nás známkou, že máme co nabídnout, návštěvníci jsou nadšení a radost u nás zažívají i sami umělci,“ dodává ředitel festivalu David Dittrich.

I letos byly hitem bytové buskerské koncerty; v pouličních pokojích výtvarnice Kateřiny Šedé – s novinkou v podobě skleníku u OC Letmo jako vzpomínky na 200. výročí narození předního přírodovědce Gregora Johanna Mendela – chtěl hrát snad každý muzikant.

Anna Fusek a Aguaverde

Celý festival ukončilo novocirkusové představení Nautilus z dílny souboru Blackout Paradox. V hodinové show přivedli umělci diváky na náměstí Svobody do podmořského vědeckofantastického světa Julesa Verna.