Doporučujeme

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nejčastější předsevzetí Čechů? Změna práce. Co takhle pilot dronu?

V ČR si na rok 2023 chtělo dát novoroční předsevzetí 52 % lidí. Nejčastěji šlo o zdraví, finance (získání lepší práce nebo vyššího platu) a osobní rozvoj. Předsevzetí můžete naplnit třeba s novými rekvalifikačními kurzy na tzv. Future Jobs, jako je pilot dronu. Jak začít nový rok s prací snů?

Je s novým rokem čas na rekvalifikaci?

Lidé si na začátku roku stanovují cíle, jako je získání lepší práce, vyjednání vyššího platu nebo rozšíření příležitostí k vedlejším příjmům, například pomocí freelancingu nebo vedlejšího podnikání. Splnit takové předsevzetí vám mohou pomoci právě rekvalifikační kurzy, a to i na netradiční profese budoucnosti, jako je třeba pilot dronu. Jak takový kurz využít a začít nový rok s prací snů?

Krok za krokem k dream jobu a větší nezávislosti

Aby byla novoroční předsevzetí úspěšná, je důležité si stanovit konkrétní a reálné cíle, sdílet je s okolím a motivovat se za dosažené kroky. Rekvalifikační kurz právě takovým konkrétním krokem, oproti zbožným přáním, je. Většinu rekvalifikačních kurzů navíc nemusíte platit z vlastní kapsy.

Pro výše zmíněnou rekvalifikace na pilota dronu a 100% dotaci od Úřadu práce ČR musíte být akorát evidováni na ÚP jako zájemci nebo uchazeči o zaměstnání, kterým se nedaří najít práci ve své původní profesi. Pak můžete požádat o rekvalifikaci, která rozšíří vaše možnosti při hledání nové práce. 85% dotaci mohou získat také živnostníci (OSVČ) evidováni na ÚP při splnění podmínek rekvalifikace. I přes drobnou byrokracii je to opravdu jednoduché. Letecká škola DronPro, která jako jediná nabízí akreditovaný kurz na pilota dronu, vám dokonce veškeré podklady připraví a vše s ÚP vykomunikuje.

Jak probíhá rekvalifikační kurz na pilota dronu

Kurz pro vás bude komplexní průpravou světem dronů – teoretickou i praktickou a lektoři se vám budou věnovat neuvěřitelných 80 hodin. Zjistíte, jaký dron používat pro vybraný účel (pro film, pro průmysl, pro zemědělství...), a osaháte si, kterým směrem se budete chtít dále specializovat. Školení probíhá v Praze ve skupině 20 účastníků a trvá 2 týdny: přesně 2 x 5 dní a každý den má 8 vyučovacích hodin.

V teoretické části začneme poučením o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci s dronem a první pomocí. Poté se zaměříme na výběr vhodné bezpilotní technologie a senzoru. Pokračujeme novou bezpilotní legislativou. Pro vzlet samozřejmě nesmíme zapomenout na předletovou přípravu a práci s leteckou mapou. Dalším tématem bude metodika sběru dat a pravidelná údržba a vedení pilotních deníků.

A poté je čas na praktické létání – nejdříve si vyzkoušíme pilotáž dronu v manuálním režimu, pak létání v režimech semiautonomních funkcí. Dále si procvičíte létání se zaměřením na foto a videodokumentaci a nakonec létání pro účely sběru dat pomocí specializovaného software a optických a infra senzorů. Kompletní harmonogram najdete na stránkách DronPro, kde si můžete zarezervovat i svoje místo.

Noční vidění díky termovizi

Pojistěte si svou budoucnost a rekvalifikujte se na práci budoucnosti

Podle studie společnosti PwC z roku 2022 by mělo být v Evropě do roku 2030 v oblasti komerčních dronů vytvořeno až 100 000 nových pracovních míst. Největší poptávka po pracovnících s drony bude v oblastech průzkumu a mapování (drony se používají k pořizování leteckých snímků a videí pro různé účely, jako je mapování území, tvorba 2D a 3D modelů, monitoring infrastruktury nebo sledování přírodních katastrof) a v dopravě a logistice (drony se už dnes používají k přepravě zboží a osob, zejména v oblastech s obtížnou dostupností.)

Obecně stále více firem raději pošle na výškovou inspekci dron, než aby riskovala zdraví svých zaměstnanců, nehledě na to, že dron tento typ úkolů zvládne rychleji a za méně peněz. Pilot dronu se tak stává nedílnou součástí průmyslových a zemědělských podniků, lesníkům pomáhá odhalit kůrovce a bezpečnostním a zdravotnickým složkám pomáhá pátrat po osobách nebo zdrojích požárů. Očekává se, že trh s drony v České republice bude i nadále růst. Do roku 2025 by měl dosáhnout hodnoty 2,5 miliardy korun a do roku 2030 5 miliard korun. Byla by proto škoda do nového odvětví nenaskočit a ještě větší škoda by byla zapomenout na své sny o lepší práci, která vás bude naplňovat.