Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Skály a vodopády k vašemu bazénu, umělé skály vypadají jako skutečné

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ze stříkaného betonu je možné vyrobit jakkoli tvarovanou přírodní skálu. A nejvíce se takové skály hodí právě k bazénům včetně třeba stylového vodopádu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Skála ze stříkaného betonu s vodopádem u bazénu | foto: Bamboo Design

Představy každého z nás je možné tvarovat z předem připravené ocelové konstrukce potažené pletivem, na které se nastříká vrstva betonu a skalní masiv či umělá plastika jsou na světě. Vyrobit však lze i naprosto přesnou podobu jakékoli reálné přírodní skály včetně jejích pórů a puklin. A skálu lze dokonce místy osadit rostlinami.

Trend, který přišel z Ameriky

Výroba plastik technologií stříkaného betonu je trend, který k nám přišel z Ameriky, kde jsou kolem většiny bazénů právě skály ze stříkaného betonu. A tento unikátní produkt je dnes doplněn dalšími technologickými možnostmi. Pomocí speciálních scannerů je možné přenést naprosto přesnou podobu jakékoli přírodní skály do zahrad, ale i interiérů domů. Nejčastěji pak právě k bazénům, kde mohou sloužit i jako zastínění bazénu k vytvoření většího soukromí. Na své zahradě proto můžete mít kousek Čertových hlav, Adršpašských skal, ale třeba i stěny buddhistického chrámu ztraceného v džungli či kus Velké čínské zdi. Nakonec se metodou stříkaného betonu nedělají jen napodobeniny čehokoli kamenného, ale také třeba i stromů. A ani vás nenapadne, že kmen stromu a jeho větve jsou z betonu. Obarvení včetně patřičné patiny dokonale vykreslí iluzi skutečného stromu.

Tvarujeme představy do reálné podoby

Jen těžko přehlédnutelné obrovské skalní masivy i drobnější skalní a jiné prvky, které vypadají jako pravé, jsou dokonalé kopie navozující věrnou iluzi. Zakladatel firmy Bamboo Design, pan Matouš Růžička, dokonce říká: „Jsme schopni udělat tak věrnou kopii skály, že ji nerozeznáte okem ani dotykem. Naším mottem je TVARUJEME PŘEDSTAVY, zaměřujeme se na přenesení požadavků klienta do reálné, hmatatelné podoby. Klademe přitom velký důraz na detail, který je pro výslednou podobu stěžejní.“

Umělé skály a kameny u privátního bazénu, rodinný dům v Ostravě | foto: Bamboo Design

Vše začíná precizním modelem

Každý projekt je nejprve vytvořen ve zmenšeném měřítku a teprve po precizním vymodelování nabíhá tým sochařů, svářečů, statiků a stříkačů betonu přímo na finální místo, kde mohou strávit dokonce i několik měsíců. Samozřejmě v závislosti na rozsahu projektu, běžná menší skála k zahradnímu bazénu zabere řádově méně času. Dnes dává pan Matouš Růžička se svými kolegy unikátní tvář nejen rozsáhlejším vodním a saunovým světům, ale čím dál více i soukromým zahradám a rodinným domům.

Skalní útvary u rodinného domu, rodinný dům v Kutné Hoře | foto: Bamboo Design

Jeskyně, útes nebo vodopád v zahradě

Mít na zahradě jeskyni, útes nebo vodopád, ze kterého lze skákat do vody, to je jakási exkluzivita, kterou ocení nejen děti. Konkrétní realizace navozují pocit, že stojíte v přírodě vedle pravé skály, která se do současné podoby formovala miliony let. Jenže tyto skály vyrostou za pár týdnů až měsíců. Jediný rozdíl snad je, že při doteku necítíte tolik chladu, jaký v přírodě vydává přírodní kámen.

Skalní útvary u rodinného domu, rodinný dům v Kutné Hoře | foto: Bamboo Design

Na kolik skála s vodopádem vyjde?

Cena je závislá na druhu a složitosti zákazníkem požadovaného kamene a typu skály. Standardně se cena pohybuje v rozmezí 9-12 tis Kč za metr čtvereční. Každá zakázka je specifická a jinak velká, proto firma Bamboodesign nabízí také množstevní slevu v případě větších zakázek.

Za celou dobu svojí existence neměla firma žádnou reklamaci a jak již bylo řečeno , zákazníci se vrací s novými projekty…je to trochu návykové, jak sami říkají.

Skála ze stříkaného betonu s vodopádem u bazénu | foto: Bamboo Design

Výjimkou pak nejsou ani vnitřní instalace skal, třeba v jedné luxusní rezidenci v pražské Troji vzniklo takzvané paludárium, které doplňuje velký obývací pokoj s komorně znějícím vodopádem a tropickými rostlinami.

Skály přitom nabízí nekonečné možnosti . Pokaždé jde o jiný typ skály z jiného druhu kamene, navíc je to často o kombinace s vodopádem, flórou, převisy a skalními jeskyněmi. Vždy jde o unikátní projekt, který je nejprve vytvořen (vymodelován) ve zmenšeném měřítku. Firma Bamboodesign se svou činností snaží posouvat také do architektury. Začali třeba spolupracovat s developerem, který staví celou rezidenční vesničku, kde chce skály, vodopády a další originální prvky. A skvělé je, že se počítá s realizacemi ze stříkaného betonu již od samotné studie rezidenční vesničky. Proto také Bamboo Design navázal spolupráci s významnými českým architekty Stanislavem Fialou, nebo Romanem Kouckým.

Umělá skála v interiéru, realizace pro You and Me s.r.o | foto: Bamboo Design

Skalní útvary u rodinného domu, rodinný dům v Kutné Hoře | foto: Bamboo Design

Skály přitom nabízí nekonečné možnosti . Pokaždé jde o jiný typ skály z jiného druhu kamene, navíc je to často o kombinace s vodopádem, flórou, převisy a skalními jeskyněmi. Vždy jde o unikátní projekt, který je nejprve vytvořen (vymodelován) ve zmenšeném měřítku. Firma Bamboodesign se svou činností snaží posouvat také do architektury. Začali třeba spolupracovat s developerem, který staví celou rezidenční vesničku, kde chce skály, vodopády a další originální prvky. A skvělé je, že se počítá s realizacemi ze stříkaného betonu již od samotné studie rezidenční vesničky. Proto také Bamboo Design navázal spolupráci s významnými českým architekty Stanislavem Fialou, nebo Romanem Kouckým.

Umělá skála v architektuře Polyfunkční dům HOLPORT 2, Praha 7 | foto: Bamboo Design

O firmě Bamboo Design

Firma Bamboo Designdnes patří mezi evropskou špičku v oboru stříkaného betonu.

Jeskynní sauna s betonovými dekoracemi, Brno | foto: Bamboo Design

Za realizaci v Chorvatské Poreči obdrželi v roce 2019 cenu za nejhezčí bazén v Evropě, která je udělována sdružením evropských architektů a designérů. Jejich práci věnoval prestižní časopis Forbes samostatný článek, který měl mezi čtenáři pozitivní ohlas a dal jim nahlédnout pod pokličku této zajímavé firmy. Bamboodesign s.r.o. komplexně zajišťuje realizace vystudovanými sochaři a experty v oboru. Nabízí kompletní řešení technicky náročných projektů včetně vytápění kamenů, hydroizolace nebo systémů čerpadel k vodopádům a jiným vodním prvkům, autorizovanou projektovou dokumentaci včetně statického posouzení a 3D makety realizací v měřítku 1:20.

  • Nejčtenější

Důchody po reformě dál porostou

24. května 2024

Komerční sdělení Husákovy děti už brzy vezmou důchody útokem. Kolik budou v penzi brát? Jak to ustojí státní...

Za překopnutí plynovodu milionové pokuty. Maléru zabráníte vytyčením

29. května 2024

Komerční sdělení V loňském roce zaznamenala skupina GasNet, největší český distributor plynu, 444 případů vnějšího...

Dotace fotovoltaika – jak fundovaně vybrat správné solární panely?

23. května 2024

Komerční sdělení Investice do fotovoltaického systému je minimálně na 30 let. Proto je důležité vše pořádně...

Lepidlo a pěna DEKFOAM TURBO 100

28. května 2024

Komerční sdělení V důsledku tlaku na termín při dokončování zakázek prakticky každá realizační firma nebo hobby...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Do města vína za vodními radovánkami

28. května 2024

Komerční sdělení Město na úpatí Národního parku Podyjí je neodmyslitelně spojené s historií a vínem. Návštěvníci...

Champagne Deutz sbírá v novém Průvodci champagne skvělá hodnocení

30. května 2024

Komerční sdělení V nejnovějším vydání prestižního průvodce světem šampaňského od renomovaného kritika vín Tysona...

Jsme na prahu nové éry anti-agingu

30. května 2024

Komerční sdělení O zázračných exozomech, které mají doslova schopnost zvrátit tok času, v poslední době napsala...

Zvažujete prodej zemědělského pozemku? Jak na nejlepší odhad ceny?

30. května 2024  14:10

Komerční sdělení Prodej zemědělského pozemku se může zdát komplikovaný. Obzvlášť, pokud s ním nemáte zkušenosti. A...

5 důvodů, proč je koloběžka skvělý parťák nejen pro vaše děti

30. května 2024

Komerční sdělení V dnešním hektickém světě hledáme způsoby, jak skloubit efektivitu, zábavu a zdravý životní styl....

Žádná tajná bokovka. S manželkou jsme rozvedeni, překvapil Petr Nedvěd

Generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd (52) byl po divoké oslavě zlaté medaile z mistrovství světa...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Někteří mě mají za zlatokopku. Nenesu to lehce, říká manželka Ondřeje Kepky

Seznámili se na vysoké škole, kde on byl pedagog a ona studentka. Jsou spolu přes devět let a v budoucnu plánují i...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer, legenda nové vlny i Činoherního klubu

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. Patřil k hvězdám nové vlny českého filmu a byl i...