Doporučujeme

Liptovský mlýn - Tajemství ukrytá na Liptově Foto: Alexandr Marozs

Liptovský mlýn - Tajemství ukrytá na Liptově Foto: Alexandr Marozs

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Liptovský mlýn - Tajemství ukrytá na Liptově

Slovenský Liptov se svými termálními prameny, panoramatem Vysokých Tater a mnoha přírodními krásami byl vždy lákavou destinací. Běžný turista obvykle navštěvuje tradiční oblasti, aniž by tušil, že je možné pobyt obohatit o desítky kouzelných míst, která skutečně dokáží učarovat.

Jedním z takových míst je turistická okružní trasa Prosiecká a Kvačianská dolina, která se svými krasovými útvary, dřevěnými můstky, žebříky, vodopády a vyhlídkami s panoramou pohoří Západní Tatry vytvoří nezapomenutelný zážitek.

Foto: Borievky photogallery

Přírodní a kulturní bohatství na Liptově je opravdu tak zajímavé, že v nás zažehlo myšlenku k zakoupení vlastního domu nebo chaty k pravidelné rekreaci. Asi po roce hledání se v realitách vyskytla zajímavá nabídka budovy historického mlýna s vodním kolem z roku 1879. Právě zde začíná příběh rekonstrukce zchátralé budovy, která svou velikostí nepatrně překročila původní představy o skromném bydlení, a tak bylo rozhodnuto o vytvoření penzionu Liptovský mlýn.

Od počátku byla prioritou snaha o vyzdvižení atributů tradiční lidové architektury, které se v harmonii doplní s prvky moderního bydlení. Ovšem až odhalení původních kamenných zdí z Travertinu nastavilo laťku na zcela novou úroveň, kdy v úvahu přicházely jen masivní přírodní materiály, keramika, kámen a dřevo v kombinaci s ručně kovanými doplňky.

Foto: Lucia Mrázová

Původní kamenné zdi dekorují dva Královské apartmány, koupelny i vinný sklípek, kde je možné si večer zpříjemnit u lahve skvělého vína z vinařství U Kapličky. Milovníky piva naopak potěší samoobslužný výčepní pult s českým řemeslným pivem Koníček.

Velkou výzvou bylo ekologické řešení budovy v pasivním standardu, které znamenalo aplikaci úsporných technologií, jako je tepelné čerpadlo, rekuperaci tepla, fotovoltaické panely a obnovení funkce vodního kola. V součtu i díky dodávce energie z vodního díla Liptovská Mara neprodukuje budova Liptovského mlýna žádné emise CO2.

Moderní technologie ovšem mívají své vrtochy, ale to určitě neplatí o tepelném čerpadlu Thermia, které vytápí celou budovu a současně předehřívá užitkovou vodu až pro 45 osob s odběrem menším, než vyžaduje varná konvice. Z pohledu energetické úspory je velmi účinná výměna vzduchu s rekuperací tepla, kde nám tichý provoz zajišťují talířové vyústky typu Zehnder.

Pro cestu za rekreací rodina vždy zvolí to největší vozidlo. Proto jsme vytvořili velmi prostorné parkoviště a s ohledem na budoucnost každé parkovací místo vybavili zásuvkou pro nabíjení elektromobilů, kde používáme odolný a skladný nabíjecí kabel IMF-EV05.

Na letošní rok zbývá poslední výzva, kterou je otevření wellness. Pro umístění termálního, masážního bazénu se slanou vodou byla navržena budova ve tvaru sudu. Doufáme, že svým pojetím obohatí stávající zajímavou architekturu Liptovského mlýna a zároveň věříme, že s relaxací bude váš pobyt na mlýně skutečným kouzlem.