Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 6. prosince 2023 Mikuláš

S obytným vozem toho poznáte více

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
„Snažíme se být k dispozici pro naše zákazníky, odpovídat na jejich otázky a zajistit, aby jejich zkušenost s cestováním v obytném voze byla co nejpříjemnější,“ říká Zdeněk Kompert, majitel firmy TOP DOVČA specializující se na půjčování obytných vozů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

S obytným vozem toho poznáte více | foto: Zdeněk Kompert

Zavřené hotely a penziony během covidu podpořily vlnu nadšení v lidech přemýšlejících o dovolené v obytném voze. V čem spočívají výhody tohoto cestování?

Uzavřené hotely a penziony během pandemie výrazně podpořily zájem lidí o cestování v obytných vozech. Tyto vozy poskytovaly jedinečnou možnost cestovat a ubytovat se s minimálním kontaktem s ostatními lidmi.

Zájem lidí o cestování s obytnými vozy neutuchá ani dnes. Stále nabízí neomezenou svobodu pohybu. Můžete přizpůsobit svou trasu a zastavit se na místech, která vás zajímají. Nemusíte se řídit pevným plánem a můžete prozkoumat i odlehlejší oblasti. Obytné vozy umožňují lidem přiblížit se k přírodě a prožívat dovolenou takřka ve venkovním prostředí. Pro mnohé je to hodně přitažlivé.

Navíc cestování obytným vozem vytváří velmi rodinnou, skoro až intimní atmosféru. S rodinou vás to, díky minimalistickým řešením obytných vozů, opravdu hodně sblíží.

Sídlíte v Ústí nad Labem, ale předpokládám, že zákazníky máte z celého ústeckého kraje. Je to tak?

Ano, to je pravda. Naše půjčovna obytných vozů sídlí v Ústí nad Labem, ale vozy půjčujeme nejen zákazníkům z Ústí a okolí, ale třeba i Pražákům i dalším Středočechům. Snažíme se tak pokrýt poptávku po obytných vozidlech i v těchto částech republiky.

Mimo hlavní sezónu nabízíme i dovoz do padesáti kilometrů od Ústí nad Labem a do Prahy zdarma.

Proč si zákazníci vybírají právě vás? Čím se odlišujete od konkurence?

Existuje několik důvodů, proč si naši zákazníci vybírají právě naši půjčovnu. Tak například se snažíme poskytovat různé typy obytných vozidel, aby si zákazníci mohli vybrat takový vůz, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám a preferencím. Od menších a kompaktních modelů až po větší rodinná vozidla. Klademe důraz na udržování vysokých standardů bezpečnosti a kvality vozidel. Pravidelně provádíme údržbu a kontrolu technického stavu vozů, abychom zajistili bezpečnost našich zákazníků během jejich cestování.

Nabízíme konkurenceschopné a transparentní ceny. Díky našemu webovému kalkulátoru má každý k dispozici přesnou cenu včetně všech případných poplatků i příplatků za nadstandardní příslušenství ještě před odesláním poptávky.

Náš tým je založen na vstřícnosti a profesionálním přístupu. Snažíme se být k dispozici pro naše zákazníky, odpovídat na jejich otázky a zajistit, aby jejich zkušenost s cestováním v obytném voze byla co nejpříjemnější. Věříme, že kombinace těchto faktorů nám pomáhá vytvářet konkurenční výhodu a získávat důvěru a přízeň stávajících i budoucích zákazníků.

S obytným vozem toho poznáte více

Kam nejčastěji vaši klienti jezdí?

Zákazníci vyhledávají různé destinace i trasy. Mezi oblíbené destinace patří přírodní rezervace, národní parky, malebná města, historická místa i pláže v Evropě. Itálie a Chorvatsko jsou asi rekordmany co se týká frekvence návštěv. Naše auta se podívala už i do Řecka, na Korsiku, na Sardinii, ale i do Dánska a Norska i za Severní polární kruh. Cestovat se dá nejen za mořem a krásami přírody. Můžete vyrazit třeba za dobrým jídlem, vínem nebo navštívit filmová místa. Vždycky se najde důvod, proč cestovat obytňákem.

Jaká je průměrná délka pronájmu obytného vozu?

Ta se liší v závislosti na sezóně a typu cesty. Někteří si obytný vůz půjčují na krátkodobé výlety nebo jen na prodloužený víkend, jen tak na zkoušku, zatímco jiní se rozhodují pro delší dovolenou až na několik týdnů. V průměru se však pohybujeme kolem jednoho týdne až dvou týdnů.

Kolik stojí půjčení obytného vozu? A jak nákladné je s ním cestování?

Ceny půjčení se liší v závislosti na sezóně, typu vozu i délky pronájmu. Průměrná cena je u nás kolem 3 500 Kč za noc. Co se týče nákladů na cestování, půjčení obytného vozu může být ekonomickou volbou v porovnání s tradičním ubytováním v hotelech a stravováním v restauracích. S obytným vozem si zákazníci mohou připravit vlastní jídlo, což může ušetřit na stravovacích nákladech.

Navíc mohou spát ve voze, což dále snižuje náklady na ubytování. Nutným nákladem je ale pronájem kempovacího místa, který je zvlášť u moře nezanedbatelný. S obytným vozem však není nezbytné navštěvovat kempy každou noc, leckdy se podaří legálně ve voze přespat i na jiných místech než jsou drahé kempy. Dále musíte brát v úvahu náklady na palivo, mýto, poplatky za některé tunely, trajekty i za parkování. Celkové tak závisí na individuálních preferencích, plánu cesty i stylu života každého cestovatele.

Vyžaduje jízda s obytným vozem zkušeného řidiče? Je velký rozdíl mezi řízením osobního automobilu a obytňáku?

Jízda s obytným vozem vyžaduje určité dovednosti a zkušenosti, zejména pokud se jedná o větší a těžší vozidlo. Začínajícím řidičům bych to určitě nedoporučil. Jedna z našich podmínek pro zapůjčení vozu je minimálně pět let zkušeností za volantem. Pro takto vyježděné řidiče už to ale nepředstavuje velký problém. Běžný řidič osobáku se ale ještě musí naučit vnímat značku informující ho o podjezdné výšce podjezdů. Některé naše obytňáky jsou vysoké přes 3 metry. Míst, kde neprojedeme, je jen v Ústí hned několik!

Stačí na vaše obytné vozy jako doklad řidičský průkaz skupiny B?

Ano, co se týká našich vozů, tak řidičák skupiny B úplně stačí. Všechny naše vozy jsou do 3 500 kg nejvyšší povolené hmotnosti. Existují samozřejmě i těžší vozy, na které potřebujete skupinu C, ty ale v naší flotile nejsou.

Jak dlouho dopředu je třeba si obytný vůz rezervovat?

Nikdy není brzy si obytný vůz rezervovat. Mějte na paměti, že během prázdnin, svátků a prodloužených víkendů bývá poptávka po obytných vozech vyšší. Doporučuji proto rezervovat vozidlo co nejdříve, ideálně až několik měsíců dopředu. Kalendáře se pro tyto měsíce začínají plnit už v únoru. Mimo hlavní sezónu nebo v méně populárních obdobích můžete mít větší šanci na získání vozidla i krátce před odjezdem. Nicméně, i v těchto případech je výhodné rezervovat si vozidlo alespoň několik týdnů před plánovaným termínem. Pokud plánujete dlouhodobý pronájem, například na několik týdnů až měsíců anebo potřebujete i vůz ještě pro přátele, doporučuje se rezervovat si vozidlo co nejdříve!

S obytným vozem toho poznáte více

V každém případě je bezpečnější rezervovat si obytný vůz co nejdříve, zejména pokud máte specifické požadavky na typ vozidla nebo pokud cestujete v období s vyšší poptávkou. Naše půjčovna umožňuje online rezervace včetně kalendářů obsazenosti, což celý proces značně usnadňuje.

Blíží se čas Vánoc. Je možné si u vás zakoupit vouchery na dovolenou v příštím roce, které by bylo možno použít jako dárky pod stromeček?

Ano, naše půjčovna TOP DOVČA nabízí dárkové certifikáty nebo chcete-li - vouchery, které lze takto použít. Nabízíme je od 5 000 Kč a dále v podstatě v libovolné hodnotě. Stáčí nás jen kontaktovat e-mailem na ahoj@topdovca.cz. Dárkový certifikát vystavíme přímo na jméno obdarovaného i s věnováním. Obdarovaný ho potom může uplatnit k částečné úhradě svého pronájmu. Darovaný certifikát může někomu pomoci v rozhodování, jak stráví svou další dovolenou, a třeba konečně vyrazí s obytným vozem. Po čemž už dlouho tajně touží.

Na co si dát při cestování s obytným autem pozor?

Toto cestování může být úžasným zážitkem, ale vyžaduje určitou přípravu i opatrnost, protože obytné vozy jsou vyšší a širší než běžná osobní auta. Mějte na paměti tyto rozměry při jízdě pod mosty, tunely nebo při parkování. Dodržujte doložnost, abyste pokud možno vůz příliš nezatížili. Může vám to způsobit potíže nejen při policejní kontrole, ale také ovlivnit jízdní vlastnosti a bezpečnost. Před jízdou se ujistěte, že veškerý náklad a vybavení v obytném voze je správně zajištěno. To platí zejména pro nádobí, elektroniku a další předměty, které by mohly být při jízdě nestabilní.

S obytným vozem toho poznáte více

Svou trasu plánujte i s ohledem na dostupnost vody a dalších služeb. Obytné vozy obvykle mají omezenou kapacitu nádrže na vodu, takže je důležité vědět, kde doplnit zásoby. Vzhledem k větším rozměrům obytného vozu hledejte parkovací místa, která jsou dostatečně prostorná. Některé kempy a místa nabízejí speciální parkovací plochy pro obytné vozy. Respektujte pravidla a předpisy týkající se kempování v dané oblasti. Některé oblasti totiž mohou mít omezení ohledně volného kempování.

Bohumil Brejžek

  • Nejčtenější

Cestovatelská novinka desetiletí? Saúdská Arábie láká na nepoznané

Advertorial Představte si zemi, která má moře, hory, historická města, moderní metropole, spoustu kulturních památek a množství...

Šetření energiemi pomáhá. E.ON rozdělil mezi potřebné 17 milionů korun

Komerční sdělení Více než 17 milionů korun doposud vyplatila charitativním organizacím energetická společnost E.ON v rámci projektu...

Korejské multicity? Ruch Soulu společně s relaxem na ostrově Jeju

Komerční sdělení Korejské město Soul je rušnou metropolí, v níž si cestovatelé vychutnají to nej z asijských velkoměst. Kam však za...

Kvalitní český kotel na dřevo obstojí v náročných podmínkách

Komerční sdělení Jak univerzální může být vytápění dřevem, tedy ekologickým a obnovitelným zdrojem tepla, se můžeme přesvědčit na třech...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Na lyže do nejlepšího rodinného hotelu v Česku

Komerční sdělení Čtyřhvězdičkový Wellness hotel Vista umístěný přímo na sjezdovce je vysněným místem každé rodiny, která touží po...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

E-shop, kde jsou hračky snů dostupné pro každého rodiče

Komerční sdělení „Každá objednávka je pro nás příběhem, který spojuje lidi napříč celým regionem. Jsme rádi, že můžeme být součástí...

Hejtman poprvé jednal s maďarským velvyslancem

Komerční sdělení Maďarský velvyslanec J.E. András Baranyi navštívil Ústecký kraj. Jeho první kroky vedly na krajský úřad, kde jej...

Na podporu prevence kriminality u dětí dá kraj deset milionů

Komerční sdělení Podpora prevence kriminality v Ústeckém kraji 2024, to je nový dotační titul, který zástupcům měst a obcí představil...

Díky projektu je záchranka lépe připravená na rizika a katastrofy

Komerční sdělení Ústecký kraj úspěšně ukončil i po finanční stránce další z projektů podpořených Evropskou unií. Jednalo se o projekt...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Po snížení DPH potraviny zdraží, zjistil od obchodníků ministr Výborný

Snížení DPH o tři procentní body u potravin na 12 procent nesníží ceny v obchodech. V pondělí to ohlásil po jednání s...