Doporučujeme

Na konferenci se prezentovaly organizace a spolky zaměřující se na vzdělávání, výchovu i zdravotní prevenci. | foto: Ústecký kraj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Krajská odborná konference se zaměřila na duševní zdraví

V prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje se uskutečnila konference pro školní metodiky prevence, výchovné poradce a další zájemce z řad pedagogických pracovníků na téma Duševní zdraví na dosah.

Konferenci pořádala Pedagogicko-psychologická poradna Ústeckého kraje ve spolupráci s Ústeckým krajem v rámci krajského projektu Cestou podpory za duševním zdravím v Ústeckém kraji. Konference se zaměřovala na tematiku primární prevence rizikového chování a podpory duševního zdraví ve školách a školských zařízeních. Na setkání vystoupili odborníci v oblasti psychoterapie a krizové intervence i ředitelé škol nacházejících se na území Ústeckého kraje. Účastníkům byla představena problematika digitálního wellbeingu a pravidla, která uživatelům moderních technologií pomáhají lépe fungovat v digitální době, i práce krizových interventů. Přednášející se také podělili o své zkušenosti a příklady dobré praxe.

Akci osobně podpořili hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková, náměstek ústeckého primátora Tomáš Vlach i ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny Ústeckého kraje Ingrid Štroblová.

„Duše každého člověka je velmi křehká. Je proto nutné, abychom o ni pečovali, hýčkali ji a dokázali odolávat negativním vlivům, které na ní působí. Všichni víme, že nejkřehčí je duše dítěte. Děti mnohdy neznají způsob, jak se vypořádat se stresem, krizemi, traumaty či sociálně patologickými jevy. Je na nás, dospělých, abychom jim pomáhali a ukazovali cestu, kterou se mají vydat, pokud se dostanou do jakkoliv nepříjemné či tíživé situace,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Konference je jedna z pěti klíčových aktivit projektu Cestou podpory za duševním zdravím v Ústeckém kraji, jehož smyslem je podpora duševního zdraví žáků, studentů a pedagogických pracovníků v regionu. Realizace projektu byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci Výzvy pro podávání žádostí na aktivity v oblasti primární prevence rizikového chování a podpory duševního zdraví ve školách a školských zařízeních pro rok 2022.

Témata: Ústecký kraj