Doporučujeme

Energetické centrum Ústeckého kraje by se mělo přestěhovat do chystaného Transformačního centra Ústeckého kraje. | foto: Ústecký kraj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Energetické centrum zavede opatření pro energetickou stabilitu

Krajský energetický management, komunitní energetika, energetická soběstačnost a bezpečnost, to vše jsou témata, která má v Ústeckém kraji na starost nově zřízená příspěvková organizace Energetické centrum Ústeckého kraje.

Energetické centrum Ústeckého kraje zahájilo činnost 1. srpna 2022. K 1. říjnu byl jmenován radou kraje na post ředitele organizace Vladimír Skalník. V současné době má Energetické centrum za sebou organizační práce a již plně soustředí na klíčové činnosti své náplně.

„Energetické centrum bylo zřízeno, aby realizovalo krajskou energetickou politiku v souladu s energetickým plánem Ústeckého kraje. Zejména chceme zavedení krajského energetického managementu,“ řekl hejtman Jan Schiller. Krajský energetický management je soubor činností (sběr dat, jejich analýza, vyhodnocení a navrhování konkrétních opatření), které povedou k vyšší efektivitě při nakládání s energiemi na majetku kraje.

„Energetika je jedním se stěžejních pilířů pro činnost vznikajícího Transformačního centra Ústeckého kraje. K důležitým tématům zde patří komunitní energetika, která může významným způsobem posílit energetickou soběstačnost, bezpečnost a stabilitu obcí. Prostřednictvím Energetického centra chceme také podpořit vodíkovou mobilitu v kraji, zejména její využití ve veřejné dopravě,“ doplnila radní pro transformaci Iva Dvořáková.

V souvislosti s řešením energetické efektivity a sledování spotřeby se počítá s využitím objektu Transformačního centra jako „živé laboratoře“, kde by se sledovala okamžitá spotřeba energie a účinnost různých opatření. S tím souvisí pořízení a instalace senzorů a čidel pro nejrůznější měření. Dále zde bude instalovaná také fotovoltaika, geotermální zdroj a dobíjecí stanice pro elektromobily.

Mezi klíčové činnosti Energetického centra patří také zvýšení podílu obnovitelných zdrojů energie a druhotných zdrojů energie na celkových dodávkách energie do energetického hospodářství v majetku kraje nebo metodická podpora městům a obcím při tvorbě energetických plánů a energetických koncepcí.

Oficiální sídlo organizace je zatím na krajském úřadě, kanceláře využívá v prostorách Inovačního centra Ústeckého kraje. Výhledově by se mělo přestěhovat do chystaného Transformačního centra Ústeckého kraje, kde doplní komplexní agendu zaměřenou na energetiku, inovace a datové služby.

Témata: Ústecký kraj