Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Co nového v Osoblaze?

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Již druhým rokem vás v tento čas informujeme o projektech a akcích, které se v naší obci Osoblaha realizují či budou realizovat. Stejně tomu bude i nyní a je se čím chlubit! Koncem roku 2022 se podařilo v obci realizovat jeden z nejnákladnějších projektů a tím byla rekonstrukce bytového domu č.p. 100-105, který leží přímo v centru obce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Co nového v Osoblaze? | foto: Obec Osoblaha

Obec Osoblaha

Jelikož se v centru obce nachází další bytový dům, který je nutno zrekonstruovat, nechala obec Osoblaha zpracovat projektovou dokumentaci, která řeší energetické úspory tohoto bytového domu. Na zpracování projektové dokumentace byla získána dotace prostřednictvím Moravskoslezského kraje, a to v rámci Programu na přípravu projektové dokumentace 2022 s názvem projektu Snížení energetické náročnosti budov č. p. 107-110 Osoblaha. V současné době probíhá zpracování projektové dokumentace, která bude následně použita pro získání dotace na realizaci záměru.

Dalším projektem, který získal podporu Moravskoslezského kraje, byl projekt Rekonstrukce sociálního zázemí kempu Osoblaha z programu Podpora kempování v Moravskoslezském kraji. V rámci tohoto projektu bude provedena rekonstrukce jímky v Kempu Osoblaha. Třetí dotace, kterou jsme obdrželi z programu Podpora znevýhodněných oblastí Moravskoslezského kraje 2023 je na projekt Atletické hřiště ZŠ a MŠ Osoblaha, s jehož realizací se počítá v následujícím roce.

Podpora z Moravskoslezského kraje zacílila i na Základní školu a Mateřskou školu Osoblaha, příspěvkovou organizaci, jejíž zřizovatelem je obec Osoblaha. Zde byly v rámci dvou dotačních titulů realizovány velmi přínosné projekty. Z programu Podpora vzdělávání a poradenství v oblasti životního prostředí pro roky 2022-2023 byl realizován projekt Ekologie a vzdělávání žáků ZŠ a MŠ Osoblaha, kde v rámci projektu žáci navštívili ČOV v České Vsi, do školy byly pořízeny koše na tříděný odpad, kompostér, dále uskutečněna soutěž zaměřená na ekologii a také úklid okolí obce. Druhým dotačním programem byl Podpora aktivit v oblasti prevence rizikových projevů chování u dětí a mládeže pro školní rok 2022/2023. Zde v rámci projektu pod názvem ZŠ a MŠ Osoblaha-prevence a podpora, byla v průběhu celého školního roku 2022-2023 realizována arteterapeutická sezení ve třídách ZŠ a MŠ.

Moravskoslezský kraj byl také vstřícný k místním hasičům a finančně podpořil jejich projekt Hasičský den a oslava partnerství, a to v rámci Programu na podporu sboru dobrovolných hasičů v roce 2023.

Co nového v Osoblaze?

Nejen z kraje byly čerpány dotace pro naší obec. Z Programu obnovy a rozvoje venkova, prostřednictvím Místní akční skupiny Rozvoj Krnovska, získala obec Osoblaha finanční prostředky na Rekonstrukci technické místnosti KD Osoblaha, jejíž realizace právě probíhá. Základní škola a Mateřská škola Osoblaha, příspěvková organizace byla také úspěšná v tomto dotačním programu a obdržela dotaci na projekt Inovativní výuka ZŠ a MŠ Osoblaha, který řeší zavedení VIRTUÁLNÍ technologie do výuky.

Co nového v Osoblaze?

Základní škola a Mateřská škola Osoblaha, p.o. se může pyšnit také dalšími dotačními zdroji, které se jí podařilo získat na zkvalitnění výuky. V rámci Komponenty 3.2. Adaptace kapacity a zaměření školních programů Národního plánu obnovi, získala škola finance na posílení školy jako instituce připravené na práci s žáky se sociálním znevýhodněním a heterogenními kolektivy, a jako instituci zastávající respektované místo ve školské soustavě našeho regionu. Projekt pod názvem Podpora vzdělávání v ZŠ a MŠ Osoblaha získal takřka 4 mil. dotaci s čerpání do srpna 2025.

Co nového v Osoblaze?

Dalším velmi známým dotačním zdrojem pro školy jsou tzv. šablony. Pro školní rok 2023/2024 a 2024/2025 obdržela naše škola finance v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský, projekt ŠABLONY I - OP JAK - ZŠ a MŠ Osoblaha ve výši cca 1 250 000 Kč.

Co nového v Osoblaze?

V neposlední řadě je nutno se také zmínit o programu prevence kriminality, ze kterého čerpáme finance na zajištění asistentů prevence kriminality, a to z Ministerstva vnitra prostřednictvím Moravskoslezského kraje.

Co nového v Osoblaze?

Osoblaha vás srdečně zve na..

tradiční kulturní akci Osoblažské hudební léto 2023, která se uskuteční 22.7.2023 v areálu osoblažského parku.

Co nového v Osoblaze?

V hlavním programu vám od 14:00 do 21:00 hodin zahrají tyto kapely: Bohuš Matuš a Magda Malá, Jiří Schelinger REVIVAL, Petr Kolář, The Papper Jack Po 22 hodině nás večerní zábavou bude doprovázet kapel BT Nova. Bližší informace naleznete na stránkách www.osoblaha.cz případně na facebooku.

  • Nejčtenější

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

8. července 2024

Komerční sdělení Letošním Zaměstnavatelem regionu ve Zlínském kraji se stává otrokovický Continental Barum. Honosit...

Radio Čas odhalilo hlavní hvězdu Megakoncertu

7. července 2024

Komerční sdělení Se zveřejněním hlavní hvězdy letošního Megakoncertu Radia Čas s Cestovní kanceláří Blue Style...

Máte energie pod kontrolou? Spotřebu plynu nahlásíte na pár kliknutí

10. července 2024

Komerční sdělení Mezi Čechy roste zájem o samoodečty plynoměrů. Díky nim mají dokonalý přehled o množství plynu,...

Příběh pacientky Markéty: Jsou matky s migrénou v pasti?

8. července 2024

Komerční sdělení Migréna se mnou „vyrůstá“ už od puberty, přestože si mě vybrala už o hodně dříve – když zjistila,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Lidé nechtějí opustit zažité investiční nástroje. Co vše DIP umožní?

11. července 2024

Komerční sdělení Petr Krajcigr, ředitel pobočky Financehb.cz s.r.o., promluvil o problematice spjaté s Dlouhodobým...

Oves jako klíč pro zdraví a vitalitu: Objevte jeho opomíjené kouzlo

13. července 2024

Komerční sdělení Milovaný všemi fitness trenéry i výživovými poradci, to je oves. Je hned několik důvodů, proč byste...

Objevte svět plný vzrušujících zážitků

12. července 2024

Komerční sdělení Život je plný možností, které nám nabízí nečekané zážitky – od projížďky v ikonickém americkém...

Samsung v Paříži odhalil novou řadu Galaxy Z a Watch

12. července 2024

Komerční sdělení Představené novinky nabízejí nové AI funkce k maximální produktivitě.

Lékař: Stále je dobré mít nasmlouvaného „závodního“ doktora

12. července 2024

Komerční sdělení „Zvláště pro případ vstupních a periodických prohlídek,“ říká MUDr. Marek Zeman, MBA, primář...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...