Od poloviny září prošly týmy několika workshopy o tvorbě produktu, zákaznících nebo finančním plánu. Nyní pracují na dalších úkolech, aby na konci listopadu mohly předstoupit před investory a ucházely se o jejich přízeň. „Velkou část projektu jsem měl připravenou již před spuštěním programu, nicméně odborníci mi velmi pomáhají doplňovat znalosti, především co se týká rozvoje obchodu,“ říká Jakub Forman, který chce se svojí aplikací Loveguard dát mužům nástroj, jak pomocí různých výzev a funkcí správně naplnit vztah k oboustranné spokojenosti a nezapomenout při tom sám na sebe.
Zatímco některé týmy jsou na úplném začátku, v jiných případech dochází již na realizační fázi. Alan Fabik se svým projektem Ekolotoč už řeší technické detaily s jedním z libereckých parkovacích domů, aby v něm mohla parkovat elektrokola. „VÝKOP je fajn v tom, že se snaží, aby projekty došly do bodu, kdy se opravdu rozhodne, jestli to má smysl, nebo ne. Jsou tu jasné úkoly, musíte mít zpracované dokumenty, finanční plán, vyřešenou legislativu,“ doplňuje Fabik.
Pro svá setkání, workshopy a konzultace využívají týmy bohaté zázemí podnikatelského inkubátoru Lipo.ink v centru Liberce. „Do Lipo.ink chodím na schůzky s koučem a prostory jsou super, mají pohodový catering, všichni jsou tam ochotní,“ láká další zájemce Jakub Forman. Kromě kanceláří a zasedacích místností je zde i coworkingové centrum. Jde o prostor, kde si můžete pronajmout pracovní místo, kam můžete pozvat na schůzku klienta a kde vám na recepci přijmou zásilku, i když jste zrovna úplně jinde. Není to jen sdílená kancelář, ale můžete se zde potkat s dalšími lidmi, rozvíjet podnikání, nechat se inspirovat nebo vyřešit problém takovým způsobem, jaký v samostatné kanceláři nenajdete. „Jsem velmi rád, že umíme podnikatelům v jakékoli fázi jejich byznysu nabídnout odpovídající zázemí a flexibilní možnosti pro řešení jejich potřeb. Bez podobné služby bychom nemohli Liberecký kraj nikam rozvíjet,“ doplňuje Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.
Intenzivní součinnost nyní potřebuje i David Ettel se svým týmem, který v rámci Výkopu chystá výrobu polovodičových materiálů na bázi polymerů. „Každý zpracovává svoji část, ladíme prezentace, vytipovali jsme si spolupracující firmy, konzultujeme komunikační strategii a její nosiče. Lipo.ink je super základna pro schůzky, přednášky a týmovou spolupráci, také jsme je požádali o součinnost při vyhledávání obchodních příležitostí, vyšli nám vstříc,“ uzavírá David Ettel hodnocení libereckého podnikatelského ústředí.