Doporučujeme

V Třebíči mají i nadále jednu z nejnižších cen tepla v České republice

V Třebíči mají i nadále jednu z nejnižších cen tepla v České republice | foto: TTS energo s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V Třebíči mají i nadále jednu z nejnižších cen tepla v České republice

Třebíčané se mohou spolehnout na levné teplo od společnosti TTS energo více jak 27 let. Což se opět potvrdilo oznámením vyúčtovací ceny tepelné energie za rok 2022, která nepřesáhne 657,80 Kč/GJ vč. DPH a stanovením kalkulované ceny tepla pro rok 2023, která činí 792,- vč. DPH.

V třebíčských teplárnách se k výrobě tepelné energie využívá z více jak 90% biomasa (dřevní štěpka a sláma), a proto je cena tepla ve srovnání s okolními městy podstatně nižší, ačkoliv ceny biomasy letí strmě nahoru. Nárůst cen biomasy je mimo inflace způsoben poptávkou ze zahraničí, a to zejména z Polska, kterému v letošním roce chybí velké množství uhlí dováženého z Ruska. Bohužel právě v Polsku je na dovoz biomasy poskytována nemalá státní podpora, a tak si mohou dovolit nakupovat za více než dvakrát vyšší cenu ve srovnání s cenou biomasy na počátku roku. Tímto dochází k znevýhodnění českých odběratelů a dochází k nárůstu ceny tepla.

Vládou zastropovaná cena zemního plynu činí 3 025 Kč/MWh vč. DPH, elektřiny 6 050 Kč/MWh vč. DPH. Jedná se o ceny komodit, k uvedeným cenám je nutné ještě připočíst stálé platy, distribuci a další. V případě vytápění zemním plynem v kotli o účinnosti 92 % se pak výsledná cena bude pohybovat na úrovni 3 415 Kč/MWh vč. DPH, tj. 949 Kč/GJ vč. DPH. V případě vytápění elektřinou je cena na úrovni 9 000 Kč/ MWh vč. DPH, tj. 2 500 Kč/GJ vč. DPH. Oproti tomu cena tepla v Třebíči bude v roce 2023 pouhých 2 851 Kč/MWh vč. DPH, tj. 792 Kč/GJ vč. DPH.

„V Třebíči je v současné době velké množství nových zájemců o napojení na rozvody tepla, společnost TTS energo s.r.o. se snaží vyhovět většině, avšak ne všude jsou umístěné rozvody. V případě, že je objekt v blízkosti teplovodu, pak je možné podat žádost o připojení. Pokud dojde k dohodě o napojení objektu, investici do přípojky zaplatí dodavatel, odběratel hradí dodávku a montáže předávací stanice tepla.“ vysvětluje Richard Horký ml.

V Třebíči mají i nadále jednu z nejnižších cen tepla v České republice