Doporučujeme

Bylinné čaje: přírodní řešení mnoha zdravotních problémů

| foto: Bauer Media

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bylinné čaje: přírodní řešení mnoha zdravotních problémů

Bylinné čaje nabízí řešení pro léčbu mnoha zdravotních potíží. Díky přírodnímu původu nehrozí vznik nežádoucích účinků, a proto jsou oblíbené u všech věkových kategorií.

Příroda vs. chemie

Naši předci spoléhali výhradně na léčivé účinky bylin. S příchodem 20. století nastává farmaceutický boom a přínos přírodních léků neprávem ustupuje do pozadí. Výzkumy při tom ukazují, že přírodní léčiva mohou být stejně účinná jako chemicky vyrobené přípravky.



Podstatné rozdíly

› Bylinné léky jsou směsí mnoha chemických látek, které rostlina obsahuje. Uměle vyráběný přípravek obsahuje pouze jednu, či málo chemických sloučenin.

› Přírodní léky jsou považovány za méně účinné než umělé. Nižší koncentrace léčivých látek ale zaručuje bezpečnost při dlouhodobém užívání.

› V případě závažných zdravotních stavů musí i přírodní léky ustoupit chemickým přípravkům.



Šálek pro zdraví

Zdravotní výhody činí z bylinných čajů lék proti mnoha neduhům. Slabé odvary jsou zase skvělou formou každodenní hydratace.

Heřmánek. Užívá se při žaludečních obtížích provázených napětím v břiše, nadýmáním a pocitem plnosti. K zevnímu užití se hodí při zánětlivých onemocněních kůže a sliznic.

Meduňka. Ulevuje od nervového vypětí a při poruchách spánku. Tradičně se užívá k léčbě mírných zažívacích obtíží.

Jitrocel. Zmírňuje kašel a uvolňuje hleny. Používá se při zánětech horních cest dýchacích. Odvar lze použít i ve formě obkladů při zánětlivých onemocněních kůže.

Ibišek. Snižuje krevní tlak, obsahuje vysoké množství vitaminu C i antioxidantů a pomáhá v boji proti volným radikálům.



Prověřená kvalita

Dejte přednost registrovaným léčivým přípravkům před potravinovými čaji. Jejich kvalita značně kolísá a jedinou povinností výrobce je zaručit zdravotní nezávadnost. Pro čaje registrované jako léčivé přípravky naopak platí přísná pravidla. Suroviny i hotové výrobky podléhají kontrolám, které zaručují léčivé účinky. Výsledkem jsou kvalitní bylinné čaje, které pomáhají v boji proti mnoha zdravotním neduhům.



Zdroj: www.megafyt-pharma.cz