Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 26. září 2022 Andrea

„V hokeji i v byznyse musíte mít tah na branku,“ říká Milan Král

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Českobudějovický podnikatel Milan Král svůj život nezasvětil pouze prodeji vozů, ale také lednímu hokeji a golfu. Vidí mezi oběma disciplínami nějakou souvislost, a jak mu sport pomohl při podnikání?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dnes se Milan Král (vpravo) věnuje především golfu | foto: Milan Král a.s.

Milan Král hrával hokej za budějovický tým a od roku 1979 nastupoval také jako hokejista v nejvyšší československé soutěži. Má odehrané čtyři sezony se 61 zápasy a účastnil se i Univerziády v Sofii v roce 1983 a v Itálii v roce 1985. V letech 1976–1980 reprezentoval republiku ve všech juniorských kategoriích. V rozhovoru zavzpomínal na čas strávený na ledě a hledal paralelu mezi hokejem, golfem a podnikáním.

Milan Král v době, kdy hrál za budějovický Motor

Váš život je neodmyslitelně spjatý se dvěma sporty, ledním hokejem a golfem. Jak se tyto dva fenomény, v nichž jste úspěšný, potkaly?

Já svou kariéru v hokeji nepovažuji za nijak velmi úspěšnou. A to ani nechci být falešně skromný. Ale s profesionálním hokejem jsem skončil tak dávno, že už si to ani nepamatuji. A veteránskou hokejovou hůl jsem odložil dřív, než jsem vzal prvně do ruky tu golfovou.

Milan Král nastupoval i v juniorském reprezentačním týmu

A to bylo kdy?

Poprvé jsem na golfové hřiště vkročil v červnu 2001. Měl jsem tehdy domluvenou schůzku s ředitelem českého Mercedesu v hotelu v Karlových Varech. Jenže on mi půl hodiny před smluveným začátkem zavolal, že je kvůli bouřce ještě na hřišti, a abych tam za ním přijel. Tak jsem doprovodil jeho i jeho dva spoluhráče – Jirku Bartošku a Marka Ebena – na závěrečných pěti jamkách.

Byl jsem z toho prostředí nádherného, víc jak sto let starého hřiště, tak nadšený, že jsem si v klubovně hned domluvil schůzku na druhý den, abych si nakoupil vybavení a absolvoval první trénink s profesionálem. V lednu následujícího roku už jsem stejné hráče doprovázel jako spoluhráče na první golfový výlet do Jižní Afriky.

Golf je mezi obchodníky a zákazníky považován za jedno z nejlepších míst pro navazování a udržování obchodních vztahů. Vnímáte to stejně?

Ne, pro mě to tak není. Samozřejmě, nějaké obchodní kontakty jsem tam za ty roky určitě navázal. Ale na golfu je pro mě prioritou ta hra, pohyb a čas strávený v krásném prostředí v přírodě. Pokud nejdu sám, chodím s přáteli a neřeším byznys.

Lední hokej je velmi fyzicky náročný a tvrdý sport a ne každý ho dokáže hrát a být v něm úspěšný. Pomohl vám v podnikání nebo vám přinesl nějakou hodnotu do života, kterou jste následně úspěšně využíval i mimo led?

Určitě ano. Musíte se prosadit i přes to, že vám někdo pořád klade do cesty překážky a okolí vám nepřeje. Třeba fanoušci soupeřů. Ukázat ostré lokty, když na vás někdo dělá ramena, i když víte předem, že nějakou tu ránu chytnete. Být v první linii a nedat najevo vlastní pocity. Nikdo nesmí poznat, že si nejste jistý. V hokeji i v byznyse musíte mít tah na branku. A snažit se využít každou šanci. Takže ano, zkušenosti ze života v hokeji mi určitě v životě pomohly.

Golf je svým způsobem životní styl. Kdo si ho zamiluje, už nemůže tuto hru opustit. Jde vůbec seriózně propadnout tomuto životnímu stylu a při tom mít náročné podnikatelské záměry?

Jde, pokud máte tak jedinečnou manželku, jako mám já, která to zvládne i bez vás. Ale já se do této situace dostal opravdu úplně nevinně. Vlastně ze zdravotních důvodů. Při jednom kontrolním odběru krve se moje lékařka s údivem zeptala, co jsem poslední dobou dělal. Všechny ukazatele, které se mi dlouhodobě nepodařilo zlepšovat, byly najednou v normě. Dodala, že ať jsem dělal cokoliv, hlavně ať s tím nepřestávám, protože to mému zdraví evidentně svědčí. Tak jsem to doma řekl manželce, zapsal si golf do kalendáře a po patnácti letech opustil kancelářskou židli. Moje tělo zkrátka vyžaduje neustálý pohyb.

Nastal někdy okamžik, kdy jste si říkal, že s tím už praštíte a na brusle nebo golfovou hůl se už nepodíváte?

S hokejem jsem nikdy skončit nechtěl. Tu hru jsem miloval a mám ji rád pořád. Mluvím tedy o samotné hře, ne o tom všem, co se za mých časů dělo okolo. Ale seknout s hokejem jsem nechtěl nikdy. U golfu to mám naopak. Na hřišti bych praštil s holí i několikrát za hru, ale ještě než dojdu po hře k autu, tak už se těším na druhý den. Doufám, že mi zdraví dovolí hrát až do pozdních let, abych mohl na hřišti i umřít.

Jak přijalo tuto vášeň, která se stala vaší náplní dne, vaše okolí? Hrají s vámi někdy i vaši nejbližší?

Iveta Králová: Musely jsme se s tím s dcerou smířit a zvykly jsme si. Navíc mu golf opravdu prokazatelně svědčí. Když prší nebo má povinnosti, které mu neumožní odjet na hřiště, tak umí být dost nevrlý.

Milan Král: Moje okolí ani nezkoušelo protestovat, holky věděly, že by to bylo zbytečné. Já nemám ve zvyku dělat kompromisy. Proto se možná také ve firmě hodně lidem ulevilo, když jsem skončil. Manželka ke golfu moc nepřilnula. Ráda mě občas doprovodí, pokud u toho nemusí sama hrát. Líbí se jí to prostředí, ale popravdě, ta hra jí fakt nejde. Tlačil jsem do golfu dceru, která ho ale tvrdě sabotovala. Až v posledních letech zjistila, že ji to baví, a že možná prohloupila. Navíc jí to, přestože vůbec netrénuje, neuvěřitelně jde. Má opravdu cit pro hru. Z toho mám samozřejmě velkou radost a těší mě to, ale na druhou stranu mě to taky trochu děsí. Abych se náhodou nestal až druhým nejlepším golfistou v rodině!

V letošním roce podporuje firma Milan Král a.s. také juniorský hokej

Doporučil byste některý ze svých milovaných sportů nejmladší generaci? Čím byste mladé sportovce nalákal?

Kdybych si troufal dnešní mladé generaci cokoliv doporučovat, pak určitě ano. Oba sporty vás nutí hledat a posouvat své limity. Hokej je tvrdý a rychlý, ale jako kolektivní sport vám dává možnost si tu a tam vzájemně vyhovět. V golfu hrajete jen sám proti sobě a nemůžete vypustit nic. Musíte se 100% koncentrovat při každém úderu. Hokej je o reakci, golf o strategii. Takže skvělá kombinace.

Když se jdete podívat na „vás“, hokejový klub Motor České Budějovice, nemáte chuť si obout brusle, vzít do ruky hokejku a přidat se? Přepadá vás nostalgie?

Tak to vůbec. Když se dívám na led, jsem rád, že už tam nejsem. Hokej je dnes úplně jiný. Už to není tak tvrdé a záludné. Hráči jsou lépe chráněni, jak pravidly, tak výstrojí. Ale hra neuvěřitelně zrychlila. Často nechápu, co jsou v té rychlosti dnes hráči schopni zvládnout.

Z Jihoafrické republiky, kde tráví většinu času, sleduje Milan Král každý zápas Motoru

Podporujete dnes nějakým způsobem svůj oblíbený sport v Českých Budějovicích?

Ano, už ani nepamatuji, jak dlouho. Některé roky více, některé méně, podle toho, jak nám to situace ve firmě umožňuje. Vynechali jsme vlastně jen dva covidové roky, kdy jsme se obávali, že bychom to nemuseli zvládnout. Motoru fandí celá naše rodina a z celého srdce.

Vážím si toho, jaké má klub vedení. Jak to kluci dělají, jak se chovají k hráčům, fanouškům i sponzorům. Oceňuji jejich otevřenost a skvělou komunikaci a moc tomu celému fandím.

Co byste popřál hokeji v Českých Budějovicích?

Motůrku přeji, aby kolem něj byli vždycky takoví schopní srdcaři, jako jsou tam teď. Aby fanouškům nikdy nezmizelo to nadšení, jaké v Budějovicích se znovuzrozeným Motorem dlouhodobě panuje. A samozřejmě úspěch v podobě výsledků. Aby se jednou dočkali, že vyhrajou ten poslední zápas play off. Abychom mohli znovu zažít stejnou euforii, jako když jsme se vrátili v roce 2005 z Jihlavy!

  • Nejčtenější

Tajné místnosti irských barů se otvírají. Kde je najít?

Komerční sdělení Legendami opředené skryté místnosti irských barů, využívané osobami, které neměly být viděny při konzumaci alkoholu, se...

Administrativa nás válcuje, stěžují si školy

Komerční sdělení Skoro 80 procent učitelů vidí jako hlavní překážku kvalitního vzdělávání množství administrativy, která je zatěžuje. A...

40 Eiffelovek z odpadních televizorů je nutné kvalitně recyklovat

Komerční sdělení Elektrotechnický průmysl patří k nejrychleji se rozvíjejícím odvětvím současnosti. Před 25 lety málokdo z nás vlastnil...

Energie zdražují, přejděte do cloudu a ušetřete

Komerční sdělení Sotva jsme překlenuli globální pandemickou krizi, stojíme před další těžkou zkouškou. Nárůst cen energií a vysoká...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Den uniformovaných sborů ukáže válečnou techniku USA

Komerční sdělení Kroměříž bude v sobotu 1. října od 10 do 17 hodin patřit nadšencům pro historickou i moderní techniku armády, hasičů,...

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Letní hudební Stezka 2022 aneb hudební léto pod hvězdnou oblohou

Komerční sdělení Hudební zážitek z koncertu skvělých interpretů v nevšedním prostředí šumavského lesa vás letos opět čeká na Lipně....

Prodejce vozů Milan Král: Pracovat s Mercedesem bylo vždy prestižní

Komerční sdělení V roce 1993 se stal Milan Král výhradním prodejcem vozů Mercedes-Benz pro jižní Čechy. S tehdejší partnerkou, dnes již...

Festival Krumlov začíná již tento víkend

Komerční sdělení 31. ročník Festivalu Krumlov zahájí unikátní koncert Jihočeské filharmonie na zámeckém jezírku. Druhý večer se koná Noc...

„V hokeji i v byznyse musíte mít tah na branku,“ říká Milan Král

Komerční sdělení Českobudějovický podnikatel Milan Král svůj život nezasvětil pouze prodeji vozů, ale také lednímu hokeji a golfu. Vidí...

RECENZE: Pro Pokáče byla O2 arena příliš velkým soustem

Z hlediska návštěvnosti skončil koncert písničkáře Pokáče v O2 areně maximálním úspěchem - pár hodin před začátkem...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Kvůli sousedům nemohu v bytě topit. Oni nemají problém, tak nic neřeší

Bydlím v bytovém domě, který spravuje společenství vlastníků. Letos jsem se přestěhovala z bytu číslo 9 do bytu číslo...

Český vynálezce samodofukovací pneumatiky vysoudil 1,6 miliardy

Firma Goodyear & Rubber musí českému vynálezci Františku Hrabalovi zaplatit 65 milionů dolarů (asi 1,6 miliardy korun)....

Rusové v panice skupují letenky za rekordní sumy. Zájem je o jednosměrné

Ruský prezident Vladimir Putin ve středečním projevu k národu vyhlásil částečnou mobilizaci. Začne platit okamžitě a...