Podpůrná léčba konopím

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V České republice je konopí v současné době předepisováno pacientům na bolest, pro zmírnění symptomů doprovázejících onemocnění, jako je HIV, roztroušená skleróza, Tourettův syndrom nebo chronická neutišitelná bolest.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podpůrná léčba konopím | foto: ČTK

Nesmíme opomenout, že je konopí významným doplňkem k ostatním léčivům, především díky psychoaktivní látce THC - má analgetické účinky.

Pomáhá lidem s Parkinsonem, Alzheimerem nebo s roztroušenou sklerózou zmírňovat svalové napětí a třes, lidem s Tourettovým syndromem snižuje četnost tiků. Je doporučováno i lidem, kteří prošli chemoterapií nebo ozařováním. Dodává jim větší chuť k jídlu a potlačuje nevolnost a významně pomáhá při chronických bolestech.

Léčebné konopí je v České republice na předpis a pacienti si ho hradí sami, koupit mohou až 180 gramů za měsíc. Nejen podle pacientů, ale i podle lékařů toto množství mnohdy nestačí, obzvláště na potlačení bolesti. Konopí je výhradně na elektronický recept s omezením. Není možné ho předepsat osobám mladším 18 let. Dovážet a pěstovat léčebné konopí mohou pouze firmy s licencí. Jinak lze legálně pěstovat jen konopí s obsahem THC nižším než 0,3 procenta (technické konopí).

Podpůrná léčba konopím

V ČR mohou konopí předepsat lékaři 13 odborností, například z oboru onkologie, neurologie, revmatologie, ortopedie, lékaři se specializací na léčbu bolesti nebo paliativní medicínu. Lékaři se musí k předepisování konopí zaregistrovat u Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Jednou z firem, která vyrábí konopné preparáty je Unique Therapeutics. Tato firma s dvacetiletou historií se zaměřuje na nanoliposomální formu konopných preparátů, které mají vysokou biodostupnost a svým efektem se výrazně liší od běžně dostupných olejových preparátů na trhu. Produkty Unique Therapeutics jsou exportovány do Brazílie, kde jsou pacientům dodávány již jako léčiva. Majitel společnosti Radek Hlaváček skromně komentuje: „Výrobky ve sprejích, ale i pilulích i čípcích momentálně poskytujeme zdarma pro pacienty v předních českých nemocnicích, denně komunikujeme s lékaři o účincích a svými produkty pružně reagujeme na konkrétní potřeby pacientů. Naše konopné preparáty jsou doporučovány pacientům s chronickou bolestí, onkologickým pacientům, pacientům s Alzheimerem, Parkinsonem, lidem s roztroušenou sklerózou nebo s autismem či ADHD poruchou. Jsme rádi, že naše produkty pomáhají zmírnit jejich stav.“

Jedním ze spolupracujících lékařů je i MUDr. Evžen Nešpor, neurolog se čtyřicetiletou praxí na Poliklinice IP Pavlova v Praze, který dodává: „Nanoliposomání produkty Unique Therapeutics jsem doporučil svým pacientům s Alzheimerem, RS, Parkinsonem a chronickými bolestivými syndromy. Tito pacienti vykazovali známky zlepšení stavu, konkrétně snížení pocitu ztuhlosti u Parkinsona, zmírnění spasticity u roztroušené sklerózy a zmírnění bolestí.“

Podpůrná léčba konopím

Produkty Unique Therapeutics si lidé mohou koupit přímo na eshopu www.uniquetherapy.cz nebo v lékárnách spolupracujících nemocnic.

V současné době je soukromé užívání konopí pro léčebné účely mnohem rozšířenější než případy, kdy konopí předepisuje lékař. Léčebné konopí mělo loni předepsáno průměrně 67 pacientů měsíčně (s průměrnou spotřebou 6,3 gramu), na samoléčení ho podle odborníků ročně využije aspoň jednou 880 000 lidí.

Produkty Unique Therapeutics jsou jedinečné svým složením i formou podání. Pacienti snadno užijí spreje nebo i inhalátory a nyní i čípky na zmírnění bolesti nebo jiné příznaky.

Pro lékařské účely bylo schváleno užití marihuany v Evropě například v Belgii, Británii, Finsku, Francii, Chorvatsku, Itálii, Německu, Nizozemsku, Rakousku, Slovinsku nebo Španělsku. Ve světě je marihuana legalizována pro lékařské účely například v Izraeli, Argentině, Brazílii, Mexiku, Kolumbii, Chile, Peru nebo Zambii.

  • Nejčtenější

Vsadil 400 korun a vyhrál téměř 130 milionů. Teď si bude plnit své sny

7. června 2024

Komerční sdělení Manželce řekl, že vyhráli v loterii. O tom, že to je téměř 130 milionů korun ale nejprve mlčel a...

Lakovaná dlažba je trvale krásná a dokonale odolná

6. června 2024

Komerční sdělení V následujících měsících si většina z nás bude užívat krásné letní počasí a grilování s přáteli. A...

Místo moře letos na hory. Tady se o vaše děti postarají 12 hodin denně

10. června 2024

Komerční sdělení Jedno je jisté. Vašim dětem se domů chtít nebude. Místní maskot Mamutík i nadšený tým animátorů...

Venkovní pokoje aneb Přestěhujte se na léto ven

10. června 2024

Komerční sdělení Máte zahradu, velkorysou terasu nebo alespoň malý balkon? Užijte si je během hezkých dnů na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Unese krov střešní krytinu?

10. června 2024

Komerční sdělení Důvodů k rekonstrukci může být mnoho. Zatékání do konstrukce, připravovaná instalace...

Dvě blondýny dobyly velký svět eventů, protože chtěly dělat věci jinak

13. června 2024

Komerční sdělení Chcete uspořádat největší Cyber security konferenci pro 1000 lidí? Přivézt nejlepší piloty světa do...

EDF posiluje svůj závazek spolupráce s českým jaderným průmyslem

13. června 2024

Komerční sdělení Společnost EDF uspořádala v Paříži Dny evropských jaderných dodavatelů za účasti více než 300...

Ústecký kraj se mění na filmařský region

12. června 2024

Komerční sdělení Ústecký kraj nabízí filmařům možnost získat prostředky k tvorbě z nového dotačního programu s...

Zažijte kulturní léto v Rakousku

12. června 2024

Komerční sdělení Letní Rakousko máme spojené především s horami a jezery. Co takhle pro změnu vyrazit v létě k našim...

Nová Miss Alabama je morbidně obézní. Vítězka váží 150 kilo, lidé se bouří

Vítězkou v soutěži National American Miss je Sara Millikenová. Třiadvacetiletá žena byla zvolena královnou krásy i...

RECENZE: To už není film, ale úkaz. Čistá nula pro Lásku na zakázku

Premium Svým způsobem je to dvojitý zázrak. Spočívá jednak v daru natočit film tak skrznaskrz špatný, jakým je Láska na...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

V paneláku vyřízli kus stropu a propojili dva byty. Vznikl mezonet

Všechno je jednou poprvé, někdy to však bývá hodně náročné. Jako třeba vyjmout jeden podlahový panel a propojit...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...