Podpůrná léčba konopím

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V České republice je konopí v současné době předepisováno pacientům na bolest, pro zmírnění symptomů doprovázejících onemocnění, jako je HIV, roztroušená skleróza, Tourettův syndrom nebo chronická neutišitelná bolest.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podpůrná léčba konopím | foto: ČTK

Nesmíme opomenout, že je konopí významným doplňkem k ostatním léčivům, především díky psychoaktivní látce THC - má analgetické účinky.

Pomáhá lidem s Parkinsonem, Alzheimerem nebo s roztroušenou sklerózou zmírňovat svalové napětí a třes, lidem s Tourettovým syndromem snižuje četnost tiků. Je doporučováno i lidem, kteří prošli chemoterapií nebo ozařováním. Dodává jim větší chuť k jídlu a potlačuje nevolnost a významně pomáhá při chronických bolestech.

Léčebné konopí je v České republice na předpis a pacienti si ho hradí sami, koupit mohou až 180 gramů za měsíc. Nejen podle pacientů, ale i podle lékařů toto množství mnohdy nestačí, obzvláště na potlačení bolesti. Konopí je výhradně na elektronický recept s omezením. Není možné ho předepsat osobám mladším 18 let. Dovážet a pěstovat léčebné konopí mohou pouze firmy s licencí. Jinak lze legálně pěstovat jen konopí s obsahem THC nižším než 0,3 procenta (technické konopí).

Podpůrná léčba konopím

V ČR mohou konopí předepsat lékaři 13 odborností, například z oboru onkologie, neurologie, revmatologie, ortopedie, lékaři se specializací na léčbu bolesti nebo paliativní medicínu. Lékaři se musí k předepisování konopí zaregistrovat u Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Jednou z firem, která vyrábí konopné preparáty je Unique Therapeutics. Tato firma s dvacetiletou historií se zaměřuje na nanoliposomální formu konopných preparátů, které mají vysokou biodostupnost a svým efektem se výrazně liší od běžně dostupných olejových preparátů na trhu. Produkty Unique Therapeutics jsou exportovány do Brazílie, kde jsou pacientům dodávány již jako léčiva. Majitel společnosti Radek Hlaváček skromně komentuje: „Výrobky ve sprejích, ale i pilulích i čípcích momentálně poskytujeme zdarma pro pacienty v předních českých nemocnicích, denně komunikujeme s lékaři o účincích a svými produkty pružně reagujeme na konkrétní potřeby pacientů. Naše konopné preparáty jsou doporučovány pacientům s chronickou bolestí, onkologickým pacientům, pacientům s Alzheimerem, Parkinsonem, lidem s roztroušenou sklerózou nebo s autismem či ADHD poruchou. Jsme rádi, že naše produkty pomáhají zmírnit jejich stav.“

Jedním ze spolupracujících lékařů je i MUDr. Evžen Nešpor, neurolog se čtyřicetiletou praxí na Poliklinice IP Pavlova v Praze, který dodává: „Nanoliposomání produkty Unique Therapeutics jsem doporučil svým pacientům s Alzheimerem, RS, Parkinsonem a chronickými bolestivými syndromy. Tito pacienti vykazovali známky zlepšení stavu, konkrétně snížení pocitu ztuhlosti u Parkinsona, zmírnění spasticity u roztroušené sklerózy a zmírnění bolestí.“

Podpůrná léčba konopím

Produkty Unique Therapeutics si lidé mohou koupit přímo na eshopu www.uniquetherapy.cz nebo v lékárnách spolupracujících nemocnic.

V současné době je soukromé užívání konopí pro léčebné účely mnohem rozšířenější než případy, kdy konopí předepisuje lékař. Léčebné konopí mělo loni předepsáno průměrně 67 pacientů měsíčně (s průměrnou spotřebou 6,3 gramu), na samoléčení ho podle odborníků ročně využije aspoň jednou 880 000 lidí.

Produkty Unique Therapeutics jsou jedinečné svým složením i formou podání. Pacienti snadno užijí spreje nebo i inhalátory a nyní i čípky na zmírnění bolesti nebo jiné příznaky.

Pro lékařské účely bylo schváleno užití marihuany v Evropě například v Belgii, Británii, Finsku, Francii, Chorvatsku, Itálii, Německu, Nizozemsku, Rakousku, Slovinsku nebo Španělsku. Ve světě je marihuana legalizována pro lékařské účely například v Izraeli, Argentině, Brazílii, Mexiku, Kolumbii, Chile, Peru nebo Zambii.

  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

18. července 2024

Komerční sdělení Připomenout atmosféru světové premiéry Symfonie č. 7 Gustava Mahlera z roku 1908 chtějí v rámci...

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

15. července 2024

Komerční sdělení Svět plný skvělých sušenek a oplatek BeBe Dobré ráno, Oreo, Zlaté Polomáčené, Fidorek a dalších...

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

15. července 2024

Komerční sdělení Uběhlo 182 dní roku 2024 a díky Sazce už v Česku přibylo 198 milionářů. Trend – alespoň jeden...

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

17. července 2024

Komerční sdělení Cílem rekonstrukce staršího domu bývá nejen zvýšení komfortu bydlení, ale také snížení nákladů na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou cestovat s festivalovou jízdenkou

15. července 2024

Komerční sdělení Zvýhodněné festivalové jízdné se každoročně těší stále větší oblibě. Dopravní podnik Ostrava si jej...

Barevné novinky KOVAP jsou ideálním dárkem

19. července 2024

Komerční sdělení Hledáte originální a zábavný dárek, se kterým si děti vyhrají i pokud bude léto tak trochu česky...

Začtěte se do severských titulů

19. července 2024

Komerční sdělení Nakladatelství PRÁH vydalo titul VZPOMÍNKA NA VRAHA. Strhující sondu do Švédska devadesátých let....

Jak přežít pohřeb: Průvodce pro projevení úcty s grácií

19. července 2024

Komerční sdělení Stojíte před zrcadlem, upravujete si kravatu a cítíte, jak vám srdce buší. Za chvíli vyrazíte na...

Ústecký kraj: o přízeň voličů se utká 14 uskupení

18. července 2024,  aktualizováno  19.7

Komerční sdělení Čtrnáct uskupení podalo kandidátní listiny do podzimních krajských voleb v Ústeckém kraji. Termín...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Rytmusovi shořelo auto na dálnici, podařilo se mu vyváznout bez zranění

Slovenský raper Rytmus (47) zveřejnil na Instagramu video hořícího vozu. Je to auto jeho manželky Jasminy Alagič (35),...