Janáčkova filharmonie Ostrava bude i v 71. sezóně hrát pro všechny

  0:24 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Česku patří k vůbec nejprogresivnějším filharmoniím. Vedle vysoké umělecké úrovně orchestru je její devízou také unikátní systém edukačních aktivit pro návštěvníky od předškolního věku po seniory. Programová nabídka JFO opět potěší posluchače jakéhokoli věku, úrovně znalostí i hudebního vkusu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Moderátory rodinných koncertů jsou herci Michal Sedláček a Jakub Burýšek. | foto: Martin Kusyn

Koncerty pro rodiny s dětmi, spolupráce se začínajícími umělci, zapojení žáků základních uměleckých škol i možnost složit jí skladbu přímo na zakázku. To vše nabízí svým příznivcům Janáčkova filharmonie Ostrava. Pestrou nabídku symfonických a moderovaných koncertů pro školy i veřejnost navíc před několika lety rozšířila o dnes již tolik žádaný rodinný cyklus D, který bude mít od příští sezóny zbrusu nového sourozence – interaktivní koncertní cyklus (malé d) pro rodiče s dětmi v předškolním věku.

Workshop pro děti vede interaktivní formou lektor Martin Ptáček. | foto: Martin Kusyn

Ostravská filharmonie dlouhodobě dokazuje, že je v tuzemsku progresivním tělesem, které nejenže udržuje vysokou úroveň provedení tradičního symfonického repertoáru, ale nebojí se ani spolupráce s mladými umělci či interakce se samotnými návštěvníky koncertů. V dramaturgii následující koncertní sezóny tak nalezneme také koncertní řady a workshopy pro školy, rodiče s dětmi, seniory i aktivity pro mladé umělce z Česka i zahraničí. „Pestrou škálu nejen koncertních, ale také edukačních aktivit považujeme v současnosti za pevnou součást nabídky koncertních sezón. Vzdělávací aktivity jdou se samotnou interpretací hudby často ruku v ruce a je pro nás nesmírně důležité, aby si návštěvníci našich koncertů, úměrně svému věku či zájmům, odnášeli ze společně stráveného času nejen hudební prožitky, ale také obohacení ve smyslu nově získaných vědomostí či dovedností,“ vysvětluje ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava Jan Žemla.

Současná nabídka je výsledkem dlouholetého procesu rozšiřování původních symfonických cyklů o nové, specificky zaměřené, a zároveň spolupráce s dramaturgyní a scénáristkou Lenkou Jaborskou, která stojí za návštěvnicky oblíbenými moderovanými koncertními cykly a koncerty pro rodiny s dětmi. Ve své práci čerpá inspiraci v rámci vlastní rodiny. „Každodenní situace s mými čtyřmi dětmi ve věku od jednoho roku do deseti let jsou zdrojem silných emocí a námětů. Témata i dialogy mi často dozrávají v hlavě i několik týdnů a jejich první čtenářkou je obvykle má nejstarší dcera Linda. Pokud se u čtení scénářů směje, vím, že budou skvěle fungovat,“ říká Lenka Jaborská.

Poslední koncert cyklu D 70. koncertní sezóny | foto: Martin Kusyn

Nabídka Janáčkovy filharmonie Ostrava tak bezpečně zaujme návštěvníky všech věkových kategorií i úrovně hudebních znalostí. „Hudba má v životě člověka důležitou roli a naším záměrem je uspokojit nejen stávající posluchače, ale být také partnerem ve vzdělávání a prohlubování vztahu k hudbě školám, rodičům, začínajícím umělcům a v neposlední řadě také seniorům v rámci programu Filharmonie plus,“ dodává Žemla. Nabídka aktivit tak počítá s návštěvníky, kteří se v hudební oblasti pohybují pravidelně i s těmi, kteří se na koncerty či workshopy vydávají ojediněle nebo vůbec poprvé.

Pro ty, kteří se chtějí ve světě hudby lépe orientovat nebo více vzdělávat zařazuje Janáčkova filharmonie Ostrava koncertní cykly C, D a malé d. Koncertní řada C je již stálicí nabídky ostravské filharmonie. „Moderované koncerty jsou určené zejména posluchačům, kteří svět klasické hudby teprve objevují, jejich průvodci budou tradičně herečka Markéta Matulová a dirigent Maroš Potokár společně s hráči orchestru,“ přibližuje vedoucí marketingu a obchodu JFO Petra Javůrková. Veselé a hravé pojetí moderovaných koncertů potěší všechny návštěvníky, kteří mají z poslechu symfonické hudby obavy nebo se chtějí ve svých znalostech posunout o krok dál.

V moderovaných koncertech bývají interaktivně zapojeni také samotní hráči JFO | foto: Martin Kusyn

Cyklus rodinných koncertů D je pak určený celým rodinám. Za deset let své existence si získal srdce mnoha posluchačů, jelikož na ně vyráží děti od šesti let se svými rodiči či prarodiči.

Zcela nově bude v nadcházející sezóně součástí koncertní nabídky pro veřejnost také cyklus malé d, jenž je určen rodičům s dětmi v předškolním věku. „Základ tohoto koncertního cyklu vzešel z workshopů a interaktivních koncertů pro mateřské školy, které měly u děti i pedagogů takový úspěch, že jsme se je rozhodli otevřít také pro děti a jejich rodiče,“ vysvětluje Javůrková. Návštěvníci s nejmenšími dětmi tak budou mít nově možnost navštěvovat koncerty plné interakce, které budou probíhat ve spolupráci s hudebníky přímo na pódiu.

JFO však nezapomíná ani na seniory. V rámci programu Filharmonie plus jsou připravené přednášky a besedy ve spolupráci s hudebními publicisty a muzikology. „Součástí jednotlivých lekcí jsou i prakticky zaměřené hudební workshopy na zpěv, tanec nebo orientaci v partituře. Cílem pro mnohé je však také společenské setkání s vrstevníky a příjemně strávené chvíle při rozvojové činnosti. I senioři se chtějí učit novým věcem,“ uzavírá Javůrková.

  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

18. července 2024

Komerční sdělení Připomenout atmosféru světové premiéry Symfonie č. 7 Gustava Mahlera z roku 1908 chtějí v rámci...

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

15. července 2024

Komerční sdělení Svět plný skvělých sušenek a oplatek BeBe Dobré ráno, Oreo, Zlaté Polomáčené, Fidorek a dalších...

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

15. července 2024

Komerční sdělení Uběhlo 182 dní roku 2024 a díky Sazce už v Česku přibylo 198 milionářů. Trend – alespoň jeden...

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

17. července 2024

Komerční sdělení Cílem rekonstrukce staršího domu bývá nejen zvýšení komfortu bydlení, ale také snížení nákladů na...

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou cestovat s festivalovou jízdenkou

15. července 2024

Komerční sdělení Zvýhodněné festivalové jízdné se každoročně těší stále větší oblibě. Dopravní podnik Ostrava si jej...

Barevné novinky KOVAP jsou ideálním dárkem

19. července 2024

Komerční sdělení Hledáte originální a zábavný dárek, se kterým si děti vyhrají i pokud bude léto tak trochu česky...

Začtěte se do severských titulů

19. července 2024

Komerční sdělení Nakladatelství PRÁH vydalo titul VZPOMÍNKA NA VRAHA. Strhující sondu do Švédska devadesátých let....

Jak přežít pohřeb: Průvodce pro projevení úcty s grácií

19. července 2024

Komerční sdělení Stojíte před zrcadlem, upravujete si kravatu a cítíte, jak vám srdce buší. Za chvíli vyrazíte na...

Ústecký kraj: o přízeň voličů se utká 14 uskupení

18. července 2024,  aktualizováno  19.7

Komerční sdělení Čtrnáct uskupení podalo kandidátní listiny do podzimních krajských voleb v Ústeckém kraji. Termín...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Rytmusovi shořelo auto na dálnici, podařilo se mu vyváznout bez zranění

Slovenský raper Rytmus (47) zveřejnil na Instagramu video hořícího vozu. Je to auto jeho manželky Jasminy Alagič (35),...