Efektivita, bezpečnost, integrace – standard průmyslové automatizace

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Efektivita, bezpečnost a integrace nejsou různé aspekty řešení průmyslové automatizace a celých technologií. Je to komplexní přístup k návrhu, provozu a údržbě systémů během celého životního cyklu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Decentralizace, Průmysl 4.0, IoT. Celá řada pojmů a s nimi souvisejících technologií, jež několik posledních let definovaly směr vývoje v oblasti průmyslové automatizace. Řada vedlejších vlivů však přinesla významnou změnu v pohledu na celé průmyslové odvětví, kde nejpodstatnějším tahounem již nejsou technické prostředky a nová řešení. Podstata vývoje je založena na zásadní změně myšlení.

Prvním z těchto vlivů byla reakce na pandemii covidu-19. Celá řada omezení, odlišného způsobu výroby i plánování nepřinesla pouze změnu technických řešení. Ta zásadní změna se odehrála v myšlení, v pohledu na způsob řízení výrobních technologií, propojení systémů, datových přehledů, analýz a celkového způsobu kooperace technologií a lidí. Integrace různých částí technologií se stala nutností, jež neovlivňuje pouze efektivitu výroby ve vztahu k zisku, ale je zásadní z hlediska udržitelnosti a rychlosti reakce na změny v požadavcích trhu. Tato změna pak z pohledu technických řešení přinesla větší integraci komunikací, omezila využívání ostrovních systémů, přinesla s sebou masovější využití technologií, jež jsme dříve považovali za silně nadstandardní. Nyní však dávají smysl, dokonce i finančně.

Dalším faktorem, jenž přinesl výraznější změny, byla energetická krize. Přístup k energiím se změnil. Z pohledu dlouhodobé udržitelnosti a snížení produkce škodlivin mělo zdražení energií možná větší efekt než greendeal a podobná opatření.

V současné době již všichni vnímáme cenu médií, uvědomujeme si jejich hodnotu a dokážeme o efektivním využívání uvažovat ve všech fázích projektů. A opět je to právě změna myšlení, nikoliv technické možnosti, co táhne vývoj dopředu. Z pohledu technického se totiž příliš mnoho nezměnilo, možná některé věci jinak nazýváme, ale snažíme se věci řešit komplexně a v kontextu.

Třetím výrazným faktorem jsou pak kybernetické hrozby. Řešení kybernetické bezpečnosti není zcela novou myšlenkou, norem řešících tuto problematiku existují desítky. Přesto to pro velkou část průmyslu ještě poměrně nedávno nebylo aktuální téma. Dnes již tuto problematiku ignoruje málokdo. Normou NIS2 se zabývají i společnosti, jež nemají její implementaci nařízenou, chtějí však řešit bezpečnost vlastních technologií.

V rámci společnosti ProjectSoft HK a.s. vnímáme integraci jako jednu ze základních součástí firemní filozofie a kultury, v našem pojetí navíc v mnoha směrech. Ucelená, komplexní řešení byla vždy základem našich projektů. I z tohoto důvodu jsme původní obor naší činnosti, tedy průmyslovou automatizaci, doplnili o obor strojně-technologický na jedné straně a obor IT na straně druhé. Integrace a komplexnost našich řešení se tak posunula do úrovně, kdy můžeme potřeby automatizace a IT systémů zohledňovat již při projekčním návrhu technologie.

Požadavky sběru dat a nejrůznějších analýz jsou implementovány již při samotném návrhu strojního řešení a nejsou dodatečně roubovány na hotovou technologii. Zároveň je možné prvky původně určené pro datovou analýzu využívat již ve fázi návrhu řízení, více účelů využití tak zvyšuje dostupnost i poměrně drahých zařízení.

Jedním z příkladů takového řešení je projekt optimalizace sušení mléka, jež jsme v nedávné době realizovali pro jednoho z našich zákazníků. Původní potřeba analyzovat vlhkost sušeného mléka by vzhledem k vysoké ceně analyzátoru nebyla zřejmě reálná, jeho využití na řízení a optimalizaci procesu však celé řešení povýšilo na zcela jinou úroveň. V současné době je tak informace z analyzátoru vlhkosti nejenom součástí dodacích listů, zároveň je díky němu optimalizována vlhkost s přesností v řádu setin procenta.

Výrazný vliv na úspěšnost tohoto projektu pak měla zvýšená cena energií. Původní potřeba „mít přesné informace“ o vlhkosti tak přinesla obrovské energetické úspory a větší provozní jistotu.

Podobně přistupujeme i k dodávkám CIP stanic řady BlueClean, které se vyznačují vysokou efektivitou a integrací funkcí, jež v této oblasti nejsou zdaleka standardem. Řízení s plně technologicky programovatelným prostředím, integrovaný informační systém přehledu sanitací, vyhodnocování efektivity sanitace a otevřené rozhraní pro komunikaci s okolím je jen část vlastností, které zefektivňují procesy v rámci celého životního cyklu.

Výroba mléčných produktů, sýrů, jogurtů, cukru, piva, nealkoholických nápojů, to vše jsou hlavní domény činnosti našich zákazníků. Péčí o technologie, průmyslovou automatizaci a výrobní informační systémy se pak snažíme poskytovat ty nejlepší možné podmínky a nástroje pro jejich výrobu.

  • Nejčtenější

Ridera: Máme důkaz o návozu kontaminovaného materiálu

28. února 2024

Komerční sdělení Společnost Ridera Bohemia získala videozáznam, který dokazuje, že skutečně probíhal návoz...

EQUS Park Stonava promění bývalý důl na moderní průmyslový areál

26. února 2024

Komerční sdělení Ve Stonavě na Karvinsku vznikne moderní průmyslový areál. Brownfield o rozloze téměř 37 hektarů,...

I ke konci jarních prázdnin má smysl jet na české hory

27. února 2024

Komerční sdělení Na únor nezvyklé počasí pochopitelně provoz lyžařských areálů v ČR ovlivnilo, ale na desítkách míst...

Nejlepší destinace na světě: Jak v Dubaji zabavit ty nejmenší?

29. února 2024

Komerční sdělení Dubaj je jediným městem na světě, které potřetí za sebou získalo ocenění nejlepší světové destinace...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Buďte kreativní s revolučním notebookem ASUS Zenbook DUO

26. února 2024

Komerční sdělení ASUS právě přináší na český trh revoluční notebook Zenbook DUO UX8406, který budete milovat, ať už...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Jsme v tom spolu: vyšetření spermií pro klienty Clayo Clinic zdarma

1. března 2024

Komerční sdělení Neplodnost je strašákem mnoha párů. O miminko se pokouší muž i žena společně, neschopnost otěhotnět...

Pořiďte si solární panely a tepelná čerpadla a šetřete na energiích

1. března 2024

Komerční sdělení Také se po zimě hrozíte účtu za vytápění? Řešením pro vaše potřeby mohou být tepelná čerpadla a...

Švadlenka továrnicí: příběh eŽeny 2023 Evy Šedinové by vydal na knihu

1. března 2024

Komerční sdělení Její příběh by mohl být inspirací pro knihu nebo film. Když její manžel po revoluci zprivatizoval...

Dovolená v srdci Lipna. Kde hledat odpočinek i aktivně strávený čas

1. března 2024

Komerční sdělení Lipno nad Vltavou je v létě oblíbeným turistickým cílem.

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...