E.ON od května zlevňuje. Stálí klienti ušetří za plyn až tisíce ročně

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zákazníci, kteří odebírají plyn od E.ONu, od května opět ušetří. A to až 4 500 korun ročně, pokud využívají plyn na vytápění. Přibližně 150 tisícům klientů E.ONu, kteří nemají fixaci, klesne cena za odebraný plyn oproti nynějšku o 13 až 21 % v závislosti na spotřebě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

E.ON od května zlevňuje. Stálí klienti ušetří za plyn až tisíce ročně | foto: E.ON

E.ON zlevňuje plošně už potřetí během roku a půl a ceny, které budou nově zákazníci od 1. května platit, patří k nejvýhodnějším na trhu. Ve srovnání s loňskými cenovými stropy jsou nižší o 35 %.

Společnost E.ON, která patří mezi jedny z největších dodavatelů energií v České republice, tak dlouhodobě dokazuje, že pozitivní vývoj cen na velkoobchodních trzích se snaží svým klientům do promítat do koncových cen, jakmile to situace dovoluje. „I proto jsme v loňském roce ceny plošně snižovali hned dvakrát u plynu i elektřiny. Ceny plynu a elektřiny pro nové klienty pak upravujeme průběžně, naposledy to bylo na začátku března pro plyn a na začátku tohoto týdne pro elektřinu,“ vysvětluje Jan Zápotočný, místopředseda představenstva společnosti E.ON Energie.

Podle něj se situace na trhu vyvíjí pozitivně. Cena plynu za m3 proto bude pro zákazníky nižší než doposud. „Pomohla nám i teplá zima a cena komodity na burzách klesá. I proto můžeme všem našim klientům, kteří u nás mají produkty bez fixace ceny, jejich ceníky znovu zlevnit,“ doplňuje Jan Zápotočný.

Jak moc zákazníci ušetří?

Podle nového běžného ceníku zaplatí stálí zákazníci za dodaný plyn 1 644 korun za MWh bez DPH (to 1 989 za MWh s DPH). Nově tedy bude cena plynu v daném ceníku stejná, bez ohledu na výši odběru. „To, že v rámci ceníku sjednotíme cenu za megawatthodinu na stejnou úroveň, je další férový krok. Ceník tím bude přehlednější a srozumitelnější,“ říká Radek Fišer, vedoucí prodeje energií domácnostem ve společnosti E.ON Energie.

V praxi to pak znamená, že oproti stávajícím cenám nejvíce poklesne cena plynu domácnostem, které ho využívají pouze k vaření – a to o 21 %. V ostatních případech se ceny za odebraný plyn sníží o 13 až 16 %.

Domácnost, která plynem pouze vaří a ročně odebere do 1,89 MWh, ušetří ročně s novými ceníky oproti těm současným okolo 680 korun. Domácnost, která plynem i ohřívá vodu a ročně odebere okolo 8 MWh plynu, pak celkově ušetří přes 2 500 korun, a těm, kteří plynem i topí a ročně odeberou okolo 15 MWh, klesnou celkové náklady zhruba o 4 500 korun.

Pozitivní zprávou pro klienty E.ONu je i to, že společnost jim sníží zálohy. „Tam, kde to bude možné, budeme zákazníkům snižovat zálohy na plyn plošně. Ostatní si mohou své zálohy upravit směrem dolů sami v portále nebo aplikaci Energie24,“ vysvětluje Radek Fišer.

E.ON snížil plošně ceny energií stálým klientům hned loni v únoru jako první na trhu a podruhé přistoupil ke snížení cen plynu vloni před topnou sezonou, kdy ceny klesly oproti v té době platným vládním stropům už o téměř 25 %. Klienti E.ONu tak prakticky celý rok nemusely vůbec řešit hladinu vládních stropů, protože jejich cena plynu a elektřiny byla nižší. „Naše ceny, které jsme loni stálým klientům dvakrát snižovali a aktuálně je snižujeme potřetí, patřily už během loňského roku k nejnižším na trhu. Kdybychom srovnali naše současné ceny plynu vůči cenovým stropům, které lidé v České republice u některých konkurenčních dodavatelů platili celý loňský rok, tak ti, kdo plynem topí, ušetří na dodávce plynu přes 15 000 korun ročně,“ dodává Radek Fišer.

E.ON průběžně snižuje cenu i pro nově nabízené ceníky

Společnost myslí ale i na stávající i nové zákazníky, kteří mají fixované produkty. U nich E.ON snižuje ceníky průběžně. „Akviziční ceny zlevňujeme letos už podruhé. První snížení proběhlo v lednu, podruhé jsme zlevňovali na začátku března. Cenu plynu jsme zlevnili oproti únoru v průměru o 250 korun za MWh, v elektřině bylo snížení ještě výraznější – o 400 korun MWh méně,“ uzavírá Radek Fišer. Pokud k E.ONu přejde zákazník, který používá plyn k ohřevu vody nebo k topení, zaplatí při fixaci na jeden rok cenu 1 330 korun za MWh, pokud se zákazník rozhodne fixovat na dva roky, činí cena dokonce jen 1 250 korun za MWh.

  • Nejčtenější

Důchody po reformě dál porostou

24. května 2024

Komerční sdělení Husákovy děti už brzy vezmou důchody útokem. Kolik budou v penzi brát? Jak to ustojí státní...

Za překopnutí plynovodu milionové pokuty. Maléru zabráníte vytyčením

29. května 2024

Komerční sdělení V loňském roce zaznamenala skupina GasNet, největší český distributor plynu, 444 případů vnějšího...

Dotace fotovoltaika – jak fundovaně vybrat správné solární panely?

23. května 2024

Komerční sdělení Investice do fotovoltaického systému je minimálně na 30 let. Proto je důležité vše pořádně...

Lepidlo a pěna DEKFOAM TURBO 100

28. května 2024

Komerční sdělení V důsledku tlaku na termín při dokončování zakázek prakticky každá realizační firma nebo hobby...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Do města vína za vodními radovánkami

28. května 2024

Komerční sdělení Město na úpatí Národního parku Podyjí je neodmyslitelně spojené s historií a vínem. Návštěvníci...

Champagne Deutz sbírá v novém Průvodci champagne skvělá hodnocení

30. května 2024

Komerční sdělení V nejnovějším vydání prestižního průvodce světem šampaňského od renomovaného kritika vín Tysona...

Jsme na prahu nové éry anti-agingu

30. května 2024

Komerční sdělení O zázračných exozomech, které mají doslova schopnost zvrátit tok času, v poslední době napsala...

Zvažujete prodej zemědělského pozemku? Jak na nejlepší odhad ceny?

30. května 2024  14:10

Komerční sdělení Prodej zemědělského pozemku se může zdát komplikovaný. Obzvlášť, pokud s ním nemáte zkušenosti. A...

5 důvodů, proč je koloběžka skvělý parťák nejen pro vaše děti

30. května 2024

Komerční sdělení V dnešním hektickém světě hledáme způsoby, jak skloubit efektivitu, zábavu a zdravý životní styl....

Žádná tajná bokovka. S manželkou jsme rozvedeni, překvapil Petr Nedvěd

Generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd (52) byl po divoké oslavě zlaté medaile z mistrovství světa...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Někteří mě mají za zlatokopku. Nenesu to lehce, říká manželka Ondřeje Kepky

Seznámili se na vysoké škole, kde on byl pedagog a ona studentka. Jsou spolu přes devět let a v budoucnu plánují i...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer, legenda nové vlny i Činoherního klubu

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. Patřil k hvězdám nové vlny českého filmu a byl i...