Diagnóza neplodnost. Řešte ji, než bude pozdě

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Neplodnost není jen diagnózou moderní doby. Již před více než 40 lety se zrodila laboratorní metoda IVF - In vitro fertilizace, která se stále zdokonaluje a rozvíjí. Klinika Stellart v Teplicích se problematikou neplodnosti zabývá a poskytuje odbornou pomoc již více než 12 let.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Odborná pomoc při řešení neplodnosti

Jakmile zazní znepokojivá diagnóza „neplodnost“, není příliš času na váhání. Svěřit se do rukou odborníků na léčbu IVF je cestou, která může pomoci tento stav zvrátit. Při léčbě neplodnosti na teplické klinice Stellart využíváme všech poznatků a zkušeností, které jsou o lidské reprodukci známé. Ve spojení s moderními technologiemi a zkušenostmi našich odborníků můžeme v mnoha případech jasně určit příčinu neplodnosti a zahájit cílenou léčbu. Individuální přístup při práci s klienty je pro naše lékaře prioritou.

Kdo k nám přichází?

Páry na naši kliniku přicházejí na doporučení lékaře, přátel nebo z vlastního rozhodnutí. Většina klientů má za sebou více než rok neúspěšného snažení o těhotenství nebo již znají diagnózy, které jim ve vlastní reprodukci brání. Často nemají ponětí, co za jejich neúspěchem stojí a na čí straně je problém.

Statisticky u všech neplodných párů je překážka z jedné třetiny na straně ženy, která může trpět například endometriózou, poruchou ovulace, neprůchodností či absencí vejcovodů. Rovná jedna třetina patří mužům, u kterých je důležitý hlavně počet a pohyblivost spermií. Ve zbývající třetině jsou zahrnuty páry, kde je na vině kombinace různých faktorů například imunologického či genetického původu.

Abychom dokázali pomoci, zaměřili jsme se mimo jiné na program dárcovství, který otevírá cestu těm, kteří nemohou použít vlastní reprodukční buňky. Možnosti léčby s darovanými spermiemi, vajíčky či embryem a o tom, jak se stát dárcem/dárkyní, jsou uvedeny na stránkách kliniky – více informací naleznete zde.

Proč neodkládat odbornou pomoc?

S neplodností bojují stále mladší páry a řešení odkládají se slovy, máme ještě spoustu času. Tím nevědomě snižují svou šanci na úspěšnou léčbu. Při IVF je věk jedním ze zásadních faktorů hlavně u žen. Jejich šance na úspěšné a zdravé těhotenství mezi 35–40 rokem značně klesá. Není ale výjimkou, že i starší ženy se svého miminka dočkají.

Ani z hlediska financí se nevyplatí léčbu odkládat, a to z důvodu možné spoluúčasti zdravotní pojišťovny, která za určitých podmínek hradí významnou část léčby až do 40. narozenin ženy (tedy 39 a 364 dní). Více o pojišťovnách a cenách zde.

Pokud přece jen životní situace nutí pár založení rodiny odsunout na později, mohou využít vitrifikace neboli zmražení reprodukčních buněk. Tímto způsobem lze uchovat zdravé spermie či embryo do doby, kdy je budoucí rodina připravená své plány realizovat.

Na co se připravit při léčbě IVF?

Velmi zjednodušeně. Základem léčby je hormonální stimulace vaječníků ženy s cílem získat co nejvyšší počet vajíček k oplodnění. Vajíčka se odebírají punkcí, které se říká OPU (ovum pick up). Speciálními laboratorními metodami např. ICSI (Intra Cytoplasmatic Sperm Injection) nebo PICSI (Intracytoplazmatická injekce předvybraných spermií) se vyberou vhodné spermie partnera nebo dárce a těmi se vajíčka v laboratorních podmínkách oplodní. Vývoj vznikajících embryí ve speciálních inkubátorech se neustále monitoruje a po zhruba pětidenní úspěšné kultivaci zavádí do dělohy při embryotransferu (ET). Pokud je embryí více, je vhodné je vitrifikovat a uchovat pro případný další cyklus léčby a následný kryoembryotransfer (KET).

Léčba je pro každý pár velice individuální, nelze tedy říci, jak dlouhou dobu ani kolik návštěv bude nutné absolvovat. Pro získání lepší představy, jak vše probíhá, jsme na nové webové stránky umístili přehledný postup léčby. Vše důležité o laboratorních metodách a slovníček pojmů a zkratek naleznete zde.

Spokojenost na obou stranách

Úspěch kliniky je dán spokojeností klientů, jsme si toho vědomi. Příjemné prostředí a citlivý přístup nám pomáhá v budování spokojenosti a důvěry mezi námi a klientem. To je směr, kterým jdeme, abychom dovedli pár na počátek cesty. Tím počátkem a naším cílem je potvrzené těhotenství.

Prostředí a atmosféru na klinice Stellart jsme zachytili na krátké video, které je ke zhlédnutí pod článkem a také na webu kliniky.

Pro usnadnění komunikace je možné na stránkách kliniky Stellart vyplnit kontaktní formulář s dotazem a kontaktními údaji.

Rozhodli jsme se vyhlásit akci - Embryoglue - speciální tkáňové lepidlo, které napomáhá uhnízdění embrya, zdarma pro každou klientku, která do kontaktního formuláře nebo přímo na recepci kliniky uvede heslo I-DNES.

  • Nejčtenější

Vsadil 400 korun a vyhrál téměř 130 milionů. Teď si bude plnit své sny

7. června 2024

Komerční sdělení Manželce řekl, že vyhráli v loterii. O tom, že to je téměř 130 milionů korun ale nejprve mlčel a...

Lakovaná dlažba je trvale krásná a dokonale odolná

6. června 2024

Komerční sdělení V následujících měsících si většina z nás bude užívat krásné letní počasí a grilování s přáteli. A...

Místo moře letos na hory. Tady se o vaše děti postarají 12 hodin denně

10. června 2024

Komerční sdělení Jedno je jisté. Vašim dětem se domů chtít nebude. Místní maskot Mamutík i nadšený tým animátorů...

Venkovní pokoje aneb Přestěhujte se na léto ven

10. června 2024

Komerční sdělení Máte zahradu, velkorysou terasu nebo alespoň malý balkon? Užijte si je během hezkých dnů na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Unese krov střešní krytinu?

10. června 2024

Komerční sdělení Důvodů k rekonstrukci může být mnoho. Zatékání do konstrukce, připravovaná instalace...

Dvě blondýny dobyly velký svět eventů, protože chtěly dělat věci jinak

13. června 2024

Komerční sdělení Chcete uspořádat největší Cyber security konferenci pro 1000 lidí? Přivézt nejlepší piloty světa do...

EDF posiluje svůj závazek spolupráce s českým jaderným průmyslem

13. června 2024

Komerční sdělení Společnost EDF uspořádala v Paříži Dny evropských jaderných dodavatelů za účasti více než 300...

Ústecký kraj se mění na filmařský region

12. června 2024

Komerční sdělení Ústecký kraj nabízí filmařům možnost získat prostředky k tvorbě z nového dotačního programu s...

Zažijte kulturní léto v Rakousku

12. června 2024

Komerční sdělení Letní Rakousko máme spojené především s horami a jezery. Co takhle pro změnu vyrazit v létě k našim...

Nová Miss Alabama je morbidně obézní. Vítězka váží 150 kilo, lidé se bouří

Vítězkou v soutěži National American Miss je Sara Millikenová. Třiadvacetiletá žena byla zvolena královnou krásy i...

RECENZE: To už není film, ale úkaz. Čistá nula pro Lásku na zakázku

Premium Svým způsobem je to dvojitý zázrak. Spočívá jednak v daru natočit film tak skrznaskrz špatný, jakým je Láska na...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

V paneláku vyřízli kus stropu a propojili dva byty. Vznikl mezonet

Všechno je jednou poprvé, někdy to však bývá hodně náročné. Jako třeba vyjmout jeden podlahový panel a propojit...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...