Diagnóza neplodnost. Řešte ji, než bude pozdě

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Neplodnost není jen diagnózou moderní doby. Již před více než 40 lety se zrodila laboratorní metoda IVF - In vitro fertilizace, která se stále zdokonaluje a rozvíjí. Klinika Stellart v Teplicích se problematikou neplodnosti zabývá a poskytuje odbornou pomoc již více než 12 let.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Odborná pomoc při řešení neplodnosti

Jakmile zazní znepokojivá diagnóza „neplodnost“, není příliš času na váhání. Svěřit se do rukou odborníků na léčbu IVF je cestou, která může pomoci tento stav zvrátit. Při léčbě neplodnosti na teplické klinice Stellart využíváme všech poznatků a zkušeností, které jsou o lidské reprodukci známé. Ve spojení s moderními technologiemi a zkušenostmi našich odborníků můžeme v mnoha případech jasně určit příčinu neplodnosti a zahájit cílenou léčbu. Individuální přístup při práci s klienty je pro naše lékaře prioritou.

Kdo k nám přichází?

Páry na naši kliniku přicházejí na doporučení lékaře, přátel nebo z vlastního rozhodnutí. Většina klientů má za sebou více než rok neúspěšného snažení o těhotenství nebo již znají diagnózy, které jim ve vlastní reprodukci brání. Často nemají ponětí, co za jejich neúspěchem stojí a na čí straně je problém.

Statisticky u všech neplodných párů je překážka z jedné třetiny na straně ženy, která může trpět například endometriózou, poruchou ovulace, neprůchodností či absencí vejcovodů. Rovná jedna třetina patří mužům, u kterých je důležitý hlavně počet a pohyblivost spermií. Ve zbývající třetině jsou zahrnuty páry, kde je na vině kombinace různých faktorů například imunologického či genetického původu.

Abychom dokázali pomoci, zaměřili jsme se mimo jiné na program dárcovství, který otevírá cestu těm, kteří nemohou použít vlastní reprodukční buňky. Možnosti léčby s darovanými spermiemi, vajíčky či embryem a o tom, jak se stát dárcem/dárkyní, jsou uvedeny na stránkách kliniky – více informací naleznete zde.

Proč neodkládat odbornou pomoc?

S neplodností bojují stále mladší páry a řešení odkládají se slovy, máme ještě spoustu času. Tím nevědomě snižují svou šanci na úspěšnou léčbu. Při IVF je věk jedním ze zásadních faktorů hlavně u žen. Jejich šance na úspěšné a zdravé těhotenství mezi 35–40 rokem značně klesá. Není ale výjimkou, že i starší ženy se svého miminka dočkají.

Ani z hlediska financí se nevyplatí léčbu odkládat, a to z důvodu možné spoluúčasti zdravotní pojišťovny, která za určitých podmínek hradí významnou část léčby až do 40. narozenin ženy (tedy 39 a 364 dní). Více o pojišťovnách a cenách zde.

Pokud přece jen životní situace nutí pár založení rodiny odsunout na později, mohou využít vitrifikace neboli zmražení reprodukčních buněk. Tímto způsobem lze uchovat zdravé spermie či embryo do doby, kdy je budoucí rodina připravená své plány realizovat.

Na co se připravit při léčbě IVF?

Velmi zjednodušeně. Základem léčby je hormonální stimulace vaječníků ženy s cílem získat co nejvyšší počet vajíček k oplodnění. Vajíčka se odebírají punkcí, které se říká OPU (ovum pick up). Speciálními laboratorními metodami např. ICSI (Intra Cytoplasmatic Sperm Injection) nebo PICSI (Intracytoplazmatická injekce předvybraných spermií) se vyberou vhodné spermie partnera nebo dárce a těmi se vajíčka v laboratorních podmínkách oplodní. Vývoj vznikajících embryí ve speciálních inkubátorech se neustále monitoruje a po zhruba pětidenní úspěšné kultivaci zavádí do dělohy při embryotransferu (ET). Pokud je embryí více, je vhodné je vitrifikovat a uchovat pro případný další cyklus léčby a následný kryoembryotransfer (KET).

Léčba je pro každý pár velice individuální, nelze tedy říci, jak dlouhou dobu ani kolik návštěv bude nutné absolvovat. Pro získání lepší představy, jak vše probíhá, jsme na nové webové stránky umístili přehledný postup léčby. Vše důležité o laboratorních metodách a slovníček pojmů a zkratek naleznete zde.

Spokojenost na obou stranách

Úspěch kliniky je dán spokojeností klientů, jsme si toho vědomi. Příjemné prostředí a citlivý přístup nám pomáhá v budování spokojenosti a důvěry mezi námi a klientem. To je směr, kterým jdeme, abychom dovedli pár na počátek cesty. Tím počátkem a naším cílem je potvrzené těhotenství.

Prostředí a atmosféru na klinice Stellart jsme zachytili na krátké video, které je ke zhlédnutí pod článkem a také na webu kliniky.

Pro usnadnění komunikace je možné na stránkách kliniky Stellart vyplnit kontaktní formulář s dotazem a kontaktními údaji.

Rozhodli jsme se vyhlásit akci - Embryoglue - speciální tkáňové lepidlo, které napomáhá uhnízdění embrya, zdarma pro každou klientku, která do kontaktního formuláře nebo přímo na recepci kliniky uvede heslo I-DNES.

  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

18. července 2024

Komerční sdělení Připomenout atmosféru světové premiéry Symfonie č. 7 Gustava Mahlera z roku 1908 chtějí v rámci...

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

15. července 2024

Komerční sdělení Svět plný skvělých sušenek a oplatek BeBe Dobré ráno, Oreo, Zlaté Polomáčené, Fidorek a dalších...

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

15. července 2024

Komerční sdělení Uběhlo 182 dní roku 2024 a díky Sazce už v Česku přibylo 198 milionářů. Trend – alespoň jeden...

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

17. července 2024

Komerční sdělení Cílem rekonstrukce staršího domu bývá nejen zvýšení komfortu bydlení, ale také snížení nákladů na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou cestovat s festivalovou jízdenkou

15. července 2024

Komerční sdělení Zvýhodněné festivalové jízdné se každoročně těší stále větší oblibě. Dopravní podnik Ostrava si jej...

Barevné novinky KOVAP jsou ideálním dárkem

19. července 2024

Komerční sdělení Hledáte originální a zábavný dárek, se kterým si děti vyhrají i pokud bude léto tak trochu česky...

Začtěte se do severských titulů

19. července 2024

Komerční sdělení Nakladatelství PRÁH vydalo titul VZPOMÍNKA NA VRAHA. Strhující sondu do Švédska devadesátých let....

Jak přežít pohřeb: Průvodce pro projevení úcty s grácií

19. července 2024

Komerční sdělení Stojíte před zrcadlem, upravujete si kravatu a cítíte, jak vám srdce buší. Za chvíli vyrazíte na...

Ústecký kraj: o přízeň voličů se utká 14 uskupení

18. července 2024,  aktualizováno  19.7

Komerční sdělení Čtrnáct uskupení podalo kandidátní listiny do podzimních krajských voleb v Ústeckém kraji. Termín...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Rytmusovi shořelo auto na dálnici, podařilo se mu vyváznout bez zranění

Slovenský raper Rytmus (47) zveřejnil na Instagramu video hořícího vozu. Je to auto jeho manželky Jasminy Alagič (35),...