Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. února 2023 Nela

Diagnóza neplodnost. Řešte ji, než bude pozdě

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Neplodnost není jen diagnózou moderní doby. Již před více než 40 lety se zrodila laboratorní metoda IVF - In vitro fertilizace, která se stále zdokonaluje a rozvíjí. Klinika Stellart v Teplicích se problematikou neplodnosti zabývá a poskytuje odbornou pomoc již více než 12 let.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Odborná pomoc při řešení neplodnosti

Jakmile zazní znepokojivá diagnóza „neplodnost“, není příliš času na váhání. Svěřit se do rukou odborníků na léčbu IVF je cestou, která může pomoci tento stav zvrátit. Při léčbě neplodnosti na teplické klinice Stellart využíváme všech poznatků a zkušeností, které jsou o lidské reprodukci známé. Ve spojení s moderními technologiemi a zkušenostmi našich odborníků můžeme v mnoha případech jasně určit příčinu neplodnosti a zahájit cílenou léčbu. Individuální přístup při práci s klienty je pro naše lékaře prioritou.

Kdo k nám přichází?

Páry na naši kliniku přicházejí na doporučení lékaře, přátel nebo z vlastního rozhodnutí. Většina klientů má za sebou více než rok neúspěšného snažení o těhotenství nebo již znají diagnózy, které jim ve vlastní reprodukci brání. Často nemají ponětí, co za jejich neúspěchem stojí a na čí straně je problém.

Statisticky u všech neplodných párů je překážka z jedné třetiny na straně ženy, která může trpět například endometriózou, poruchou ovulace, neprůchodností či absencí vejcovodů. Rovná jedna třetina patří mužům, u kterých je důležitý hlavně počet a pohyblivost spermií. Ve zbývající třetině jsou zahrnuty páry, kde je na vině kombinace různých faktorů například imunologického či genetického původu.

Abychom dokázali pomoci, zaměřili jsme se mimo jiné na program dárcovství, který otevírá cestu těm, kteří nemohou použít vlastní reprodukční buňky. Možnosti léčby s darovanými spermiemi, vajíčky či embryem a o tom, jak se stát dárcem/dárkyní, jsou uvedeny na stránkách kliniky – více informací naleznete zde.

Proč neodkládat odbornou pomoc?

S neplodností bojují stále mladší páry a řešení odkládají se slovy, máme ještě spoustu času. Tím nevědomě snižují svou šanci na úspěšnou léčbu. Při IVF je věk jedním ze zásadních faktorů hlavně u žen. Jejich šance na úspěšné a zdravé těhotenství mezi 35–40 rokem značně klesá. Není ale výjimkou, že i starší ženy se svého miminka dočkají.

Ani z hlediska financí se nevyplatí léčbu odkládat, a to z důvodu možné spoluúčasti zdravotní pojišťovny, která za určitých podmínek hradí významnou část léčby až do 40. narozenin ženy (tedy 39 a 364 dní). Více o pojišťovnách a cenách zde.

Pokud přece jen životní situace nutí pár založení rodiny odsunout na později, mohou využít vitrifikace neboli zmražení reprodukčních buněk. Tímto způsobem lze uchovat zdravé spermie či embryo do doby, kdy je budoucí rodina připravená své plány realizovat.

Na co se připravit při léčbě IVF?

Velmi zjednodušeně. Základem léčby je hormonální stimulace vaječníků ženy s cílem získat co nejvyšší počet vajíček k oplodnění. Vajíčka se odebírají punkcí, které se říká OPU (ovum pick up). Speciálními laboratorními metodami např. ICSI (Intra Cytoplasmatic Sperm Injection) nebo PICSI (Intracytoplazmatická injekce předvybraných spermií) se vyberou vhodné spermie partnera nebo dárce a těmi se vajíčka v laboratorních podmínkách oplodní. Vývoj vznikajících embryí ve speciálních inkubátorech se neustále monitoruje a po zhruba pětidenní úspěšné kultivaci zavádí do dělohy při embryotransferu (ET). Pokud je embryí více, je vhodné je vitrifikovat a uchovat pro případný další cyklus léčby a následný kryoembryotransfer (KET).

Léčba je pro každý pár velice individuální, nelze tedy říci, jak dlouhou dobu ani kolik návštěv bude nutné absolvovat. Pro získání lepší představy, jak vše probíhá, jsme na nové webové stránky umístili přehledný postup léčby. Vše důležité o laboratorních metodách a slovníček pojmů a zkratek naleznete zde.

Spokojenost na obou stranách

Úspěch kliniky je dán spokojeností klientů, jsme si toho vědomi. Příjemné prostředí a citlivý přístup nám pomáhá v budování spokojenosti a důvěry mezi námi a klientem. To je směr, kterým jdeme, abychom dovedli pár na počátek cesty. Tím počátkem a naším cílem je potvrzené těhotenství.

Prostředí a atmosféru na klinice Stellart jsme zachytili na krátké video, které je ke zhlédnutí pod článkem a také na webu kliniky.

Pro usnadnění komunikace je možné na stránkách kliniky Stellart vyplnit kontaktní formulář s dotazem a kontaktními údaji.

Rozhodli jsme se vyhlásit akci - Embryoglue - speciální tkáňové lepidlo, které napomáhá uhnízdění embrya, zdarma pro každou klientku, která do kontaktního formuláře nebo přímo na recepci kliniky uvede heslo I-DNES.

  • Nejčtenější

Vyzkoušejte ohřívač vody s tepelným čerpadlem

Komerční sdělení Existuje mnoho způsobů, jak ohřívat vodu v domácnosti. Pokud hledáte úsporné a moderní řešení, může pro vás být vhodnou...

Trendy v bydlení pro rok 2023. Nechte vašeho souseda puknout závistí

Komerční sdělení Nový rok je tu a s ním i nové trendy v bydlení. Popíšeme vám TOP barvy roku 2023, nadčasové vychytávky v rámci...

Častý mýtus? Rezistenci bakterií způsobuje veterinární medicína

Komerční sdělení Infekce způsobené bakteriemi rezistentními vůči antibiotikům každý rok zabijí v rámci EU, Islandu a Norska víc než 35...

Náš obor pesimistický není, říká primář soudního lékařství

Komerční sdělení Bronzová medaile od krajského ředitelství policie v roce 2015, o pět let později stříbrná a v roce 2022 nově dokonce...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Analýza: Ceny nových bytů budou stabilní, starší byty zlevní

Komerční sdělení Hypotéky jsou nyní třikrát dražší, než byly nedávno. A to zásadně zpomalilo prodeje bytů, které jsou na nich závislé. U...

Láska je evoluční finta, zamilovanost porucha emocí, říká psycholog Klimeš

Premium Láska je mocná emoce a bezesporu ta nejhezčí. A má hodně podob, které člověka nutí dělat různé věci. Mozkové okruhy...

Ruská lež je ohromná zbraň. Proč je Putin stále oblíbený, líčí reportér Karas

Premium Býval nejdéle sloužícím zahraničním zpravodajem České televize. V Polsku, v Rusku i na Ukrajině strávil Miroslav Karas...

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Nemocnice sv. Kříže Žižkov oslavuje 100 let kampaní o prevenci

Komerční sdělení Sto let stojí v Kubelíkově ulici na pražském Žižkově budova, která byla interní nemocnicí a za poslední tři roky...

Nová okna s až 100% dotací

Komerční sdělení Získat dotaci Nová zelená úsporám Light na nová okna nebo vchodové dveře může být nejen pro řadu seniorů a lidí bez...

Změníme nemocniční stravování, plánuje šéf Delirestu

Komerční sdělení V sektoru závodního a školního stravování je to zásadní zpráva.

Skvělá chuť. Méně cukru

Komerční sdělení Víme, že nadbytek cukru nikomu neprospívá. Také víme, že lidé chtějí mít možnost výběru.

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...

Zemřela herečka Annie Werschingová, královna Borgů i Tess z The Last of Us

V pouhých pětačtyřiceti letech zemřela americká herečka Annie Werschingová. Televizní diváci ji znali jako agentku...

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...