Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 6. února 2023 Vanda

CRM systém – skvělá volba pro malé, střední firmy i OSVČ

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
CRM systémy řadu let pomáhají malým a středním firmám i OSVČ a staly se jejich součástí. Rok 2021 se nese v duchu digitalizace a online systémy (CRM) jsou mnohem dostupnější a žádanější. Proč? Zvyšujete konkurenceschopnost, navazujete vztahy s klientem a díky CRM lze zautomatizovat procesy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Co je CRM systém?

Cílem každé úspěšné firmy je znát potřeby a přání zákazníka, navazovat s ním dobré vztahy a důvěru v produkt, který mu nabízíte. Určitě víte, že získat si skutečnou důvěru zákazníka není nic jednoduchého, je to běh na dlouhou trať a především nikdy nekončící proces.

CRM (customer relationship management) znamená řízení vztahu se zákazníky. Ve zkratce CRM se ukrývají veškeré strategie a technologie, díky kterým se budují a udržují vztahy se zákazníky.

Ať už se vaše firma rozrůstá nebo je již úspěšnou a máte své stálé klienty, vždy je důležité si o nich uchovávat nejen základní údaje, ale i další důležité informace. Většina firem to řeší skrze excelové soubory, sdílené tabulky, poznámky v diářích a plánovačích apod. Jenže v okamžiku, kdy vám zákazníci přibývají a tým se začíná rozrůstat, přestane tento systém fungovat a jen vám to začne přidělávat práci a obírat o drahocenný čas, který byste mohli věnovat jiným činnostem. Například zlepšování vztahu se zákazníky. Jak vám s takovou situací pomůže CRM systém?

Bez ohledu na to, jestli jste malá či střední firma nebo OSVČ, CRM systém vám pomůže tyto informace udržovat na jednom místě. Díky CRM jste s klientem od jeho oslovení přes obchodní transakci až po zákaznický servis. Takže můžete nejen sledovat průběh objednávky, řídit ji, ale také se zaměřit na obchodní či marketingové aktivity a ve většině případů zautomatizovat firemní procesy.

Jaké jsou výhody CRM systému?

 • Vše na jednom místě: jednoduše řečeno – už nemusíte udržovat poznámky na papírkách a oblepovat jimi svůj monitor nebo poznámkový blok. Vlastně není potřeba ani ten poznámkový blok, protože máte CRM systém. Jakékoliv poznámky, které je zapotřebí o klientech uchovat, stačí poznamenat do CRM systému. Najdete je na jednom místě a nemusíte zbytečně klikat, listovat poznámkami nebo procházet nalepené lístky na monitoru. Totéž platí i o e-mailech, termínech setkání a mnoho dalšího.
 • Přidělujete úkoly: pokud například z komunikace s klientem vyplynul nějaký úkol, který je třeba provést (vy nebo váš kolega), stačí jej vytvořit a přidělit termín dokončení. Vytvořené úkoly z CRM můžete i propojit se svým kalendářem, odkud lze prokliknout na kartu kontaktu. Funkce přidělování úkolů je skvělá i v případě, že pracujete v týmu – každý má přehled o tom, v jaké fázi se daná spolupráce nachází.
 • Automatizace: budoucnost je v automatizaci procesů. CRM systém vytvoří kontakty z poptávek, přiděluje úkoly, kontroluje termíny, hlídá pravidelnou komunikaci se zákazníky, ukládá veškeré informace o proběhlé komunikaci. To všechno na jednom místě. V překladu by se dalo říct, že je CRM systém mnohem více než sekretářka. Je vaší pravou rukou.
 • Existuje mnoho způsobů, jak vám CRM systém může v podnikání pomoci. Výběr závisí na oboru, kterému se věnujete, a na potřebách evidence a komunikace, které ve svém podnikání/firmě máte. A podle jakých kritérií správný CRM systém vybírat?

Osvědčené tipy, jak vybrat ten správný CRM systém

Vybírání CRM systému je jako výběr správných bot. Musí skvěle padnout a netlačit, mít vyhovující požadavky a plnit svou funkci. Definujte si, jaké úkony nejen na denní bázi provádíte a co se zákazníky řešíte (od obchodu přes marketing a mnohem dále).

 • K výběru CRM systému přizvěte své kolegy. Ať už z obchodního týmu, z klientské podpory, z IT oddělení anebo jen kolegy, se kterými úzce spolupracujete. Poraďte se s nimi, sdělte si požadavky. CRM systém by měl vyhovovat vám všem a naplňovat očekávání.
 • Cloudový systém nebo systém na vlastním serveru jsou dvě rozdílné věci. Cloudový systém umožňuje jednoduchý a rychlý přístup k potřebným informacím. Odkudkoliv, 24/7 a z jakéhokoliv zařízení (tablet, mobil, počítač). Investice je výrazně nižší. Oproti tomu systém na vlastním serveru znamená vyšší pořizovací cenu a současně s tím počítejte i s náklady nejen na údržbu a zabezpečení.
 • Vybírejte uživatelsky přívětivý a jednoduchý CRM systém, ve kterém se vyznáte. Zároveň vybírejte moderní řešení umožňující automatické zakládání nových kontaktů z webových formulářů, z e-mailových poptávek nebo z rezervačního systému pomocí webových formulářů nebo možnost napojení na firemní registry, kdy se podle IČ stáhnou informace o firmách.
 • Cena za CRM systém se může lišit s ohledem na to, jaké funkce budete využívat, kolik uživatelů s ním bude pracovat. Výsledná částka se odrazí i na poplatcích za podporu či změny v systému. Pokud jste si už na začátku stanovili, jaké funkce pro svou práci potřebujete a kdo všechno z vašich kolegů by do systému měl mít přístup, dokážete jednoduše porovnat ceny různých CRM systémů.

Jak poznáte, že je CRM systém ten pravý?

Není nad možnost si CRM systém vyzkoušet na vlastní kůži. Kvalitní CRM systémy totiž svým zákazníkům nabízejí možnost zkušební doby.

Jedním z CRM systémů, které zkušební dobu nabízí, je systém Anabix CRM. Doporučujeme si založit testovací účet na 30 dnů a hned si domluvit online konzultaci zdarma, kde se dozvíte, jak Anabix CRM nastavit dle vašich potřeb či potřeb vašeho týmu.


 • Nejčtenější

Vyzkoušejte ohřívač vody s tepelným čerpadlem

Komerční sdělení Existuje mnoho způsobů, jak ohřívat vodu v domácnosti. Pokud hledáte úsporné a moderní řešení, může pro vás být vhodnou...

Zanzibar je miláčkem českých rekreantů. Ceny letenek nerostly

Komerční sdělení Uvelebit se na pláži a pozorovat, jak nad tyrkysovým oceánem zapadá slunce. Případně si užívat místní bezstarostnost,...

Věděli jste, jak zinek pomáhá vaší imunitě?

Komerční sdělení V období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění je velmi pravděpodobné, že se nakazíme virem a naše imunita bude...

Častý mýtus? Rezistenci bakterií způsobuje veterinární medicína

Komerční sdělení Infekce způsobené bakteriemi rezistentními vůči antibiotikům každý rok zabijí v rámci EU, Islandu a Norska víc než 35...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Přijímací zkoušky na střední školy se blíží. Na co nezapomenout?

Komerční sdělení Již několikátým rokem usednou žáci devátých ročníku do školních lavic, aby co nejlépe napsali testy, které rozhodnou o...

Kriminalista Karel Tichý: Jestli se Radovan Krejčíř vrátí, budu první mrtvý

Premium Podle Karla Tichého už dříve Radovan Krejčíř vyslal signál, že chce zpátky do Česka. A byl za to ochotný vysvětlit...

Trable s láskou v posteli. Když chce jeden z partnerů víc než ten druhý

Premium „Ty už mě nemiluješ! Vůbec tě nevzrušuju!“ protne noční ticho výčitka ostrá jako břitva a následuje vzlykot, nad nímž...

Závislost na alkoholu? Při odvykání můžete vidět bílé myši, vysvětluje odbornice

Premium Dvě skleničky vína ještě neznamenají závislost na alkoholu. „Aby člověk mohl být označen za závislého, musí splnit...

Penny vyplatí zaměstnancům meziročně přes čtvrt miliardy korun navíc

Komerční sdělení PENNY opět zvyšuje mzdy všem svým zaměstnancům. Od 1. března letošního roku se bezmála 7 000 zaměstnancům zvýší mzda v...

Nová okna s až 100% dotací

Komerční sdělení Získat dotaci Nová zelená úsporám Light na nová okna nebo vchodové dveře může být nejen pro řadu seniorů a lidí bez...

Hyundai na cestě za čistější budoucností

Komerční sdělení Nošovická automobilka v listopadu 2022 začala psát 15. rok své existence. Za tu dobu sjelo z výrobních linek přes 4...

Změníme nemocniční stravování, plánuje šéf Delirestu

Komerční sdělení V sektoru závodního a školního stravování je to zásadní zpráva.

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...

Každý má nějakou erotickou slabůstku či fetiš. Které patří mezi nejčastější?

Mít v sexuálních hrátkách nějakou více či méně podivnou „úchylku“, která nám dělá dobře, rozhodně není hřích. Je to...

A TOTO VÍTE? K čemu je ten tlustý válec na hlavních moderních tanků

Seriál I na tanku lze identifikovat věci, které mohou u někoho vzbudit otazníky. Například tlustší válec na hlavni kanonu....

Zemřela zpěvačka Naďa Urbánková. Proslavila se hity Závidím či Drahý můj

Ve věku 83 let zemřela v pátek zpěvačka a herečka Naďa Urbánková, držitelka pěti Zlatých slavíků, interpretka hitů...