CRM systém – skvělá volba pro malé, střední firmy i OSVČ

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
CRM systémy řadu let pomáhají malým a středním firmám i OSVČ a staly se jejich součástí. Rok 2021 se nese v duchu digitalizace a online systémy (CRM) jsou mnohem dostupnější a žádanější. Proč? Zvyšujete konkurenceschopnost, navazujete vztahy s klientem a díky CRM lze zautomatizovat procesy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Co je CRM systém?

Cílem každé úspěšné firmy je znát potřeby a přání zákazníka, navazovat s ním dobré vztahy a důvěru v produkt, který mu nabízíte. Určitě víte, že získat si skutečnou důvěru zákazníka není nic jednoduchého, je to běh na dlouhou trať a především nikdy nekončící proces.

CRM (customer relationship management) znamená řízení vztahu se zákazníky. Ve zkratce CRM se ukrývají veškeré strategie a technologie, díky kterým se budují a udržují vztahy se zákazníky.

Ať už se vaše firma rozrůstá nebo je již úspěšnou a máte své stálé klienty, vždy je důležité si o nich uchovávat nejen základní údaje, ale i další důležité informace. Většina firem to řeší skrze excelové soubory, sdílené tabulky, poznámky v diářích a plánovačích apod. Jenže v okamžiku, kdy vám zákazníci přibývají a tým se začíná rozrůstat, přestane tento systém fungovat a jen vám to začne přidělávat práci a obírat o drahocenný čas, který byste mohli věnovat jiným činnostem. Například zlepšování vztahu se zákazníky. Jak vám s takovou situací pomůže CRM systém?

Bez ohledu na to, jestli jste malá či střední firma nebo OSVČ, CRM systém vám pomůže tyto informace udržovat na jednom místě. Díky CRM jste s klientem od jeho oslovení přes obchodní transakci až po zákaznický servis. Takže můžete nejen sledovat průběh objednávky, řídit ji, ale také se zaměřit na obchodní či marketingové aktivity a ve většině případů zautomatizovat firemní procesy.

Jaké jsou výhody CRM systému?

  • Vše na jednom místě: jednoduše řečeno – už nemusíte udržovat poznámky na papírkách a oblepovat jimi svůj monitor nebo poznámkový blok. Vlastně není potřeba ani ten poznámkový blok, protože máte CRM systém. Jakékoliv poznámky, které je zapotřebí o klientech uchovat, stačí poznamenat do CRM systému. Najdete je na jednom místě a nemusíte zbytečně klikat, listovat poznámkami nebo procházet nalepené lístky na monitoru. Totéž platí i o e-mailech, termínech setkání a mnoho dalšího.
  • Přidělujete úkoly: pokud například z komunikace s klientem vyplynul nějaký úkol, který je třeba provést (vy nebo váš kolega), stačí jej vytvořit a přidělit termín dokončení. Vytvořené úkoly z CRM můžete i propojit se svým kalendářem, odkud lze prokliknout na kartu kontaktu. Funkce přidělování úkolů je skvělá i v případě, že pracujete v týmu – každý má přehled o tom, v jaké fázi se daná spolupráce nachází.
  • Automatizace: budoucnost je v automatizaci procesů. CRM systém vytvoří kontakty z poptávek, přiděluje úkoly, kontroluje termíny, hlídá pravidelnou komunikaci se zákazníky, ukládá veškeré informace o proběhlé komunikaci. To všechno na jednom místě. V překladu by se dalo říct, že je CRM systém mnohem více než sekretářka. Je vaší pravou rukou.
  • Existuje mnoho způsobů, jak vám CRM systém může v podnikání pomoci. Výběr závisí na oboru, kterému se věnujete, a na potřebách evidence a komunikace, které ve svém podnikání/firmě máte. A podle jakých kritérií správný CRM systém vybírat?

Osvědčené tipy, jak vybrat ten správný CRM systém

Vybírání CRM systému je jako výběr správných bot. Musí skvěle padnout a netlačit, mít vyhovující požadavky a plnit svou funkci. Definujte si, jaké úkony nejen na denní bázi provádíte a co se zákazníky řešíte (od obchodu přes marketing a mnohem dále).

  • K výběru CRM systému přizvěte své kolegy. Ať už z obchodního týmu, z klientské podpory, z IT oddělení anebo jen kolegy, se kterými úzce spolupracujete. Poraďte se s nimi, sdělte si požadavky. CRM systém by měl vyhovovat vám všem a naplňovat očekávání.
  • Cloudový systém nebo systém na vlastním serveru jsou dvě rozdílné věci. Cloudový systém umožňuje jednoduchý a rychlý přístup k potřebným informacím. Odkudkoliv, 24/7 a z jakéhokoliv zařízení (tablet, mobil, počítač). Investice je výrazně nižší. Oproti tomu systém na vlastním serveru znamená vyšší pořizovací cenu a současně s tím počítejte i s náklady nejen na údržbu a zabezpečení.
  • Vybírejte uživatelsky přívětivý a jednoduchý CRM systém, ve kterém se vyznáte. Zároveň vybírejte moderní řešení umožňující automatické zakládání nových kontaktů z webových formulářů, z e-mailových poptávek nebo z rezervačního systému pomocí webových formulářů nebo možnost napojení na firemní registry, kdy se podle IČ stáhnou informace o firmách.
  • Cena za CRM systém se může lišit s ohledem na to, jaké funkce budete využívat, kolik uživatelů s ním bude pracovat. Výsledná částka se odrazí i na poplatcích za podporu či změny v systému. Pokud jste si už na začátku stanovili, jaké funkce pro svou práci potřebujete a kdo všechno z vašich kolegů by do systému měl mít přístup, dokážete jednoduše porovnat ceny různých CRM systémů.

Jak poznáte, že je CRM systém ten pravý?

Není nad možnost si CRM systém vyzkoušet na vlastní kůži. Kvalitní CRM systémy totiž svým zákazníkům nabízejí možnost zkušební doby.

Jedním z CRM systémů, které zkušební dobu nabízí, je systém Anabix CRM. Doporučujeme si založit testovací účet na 30 dnů a hned si domluvit online konzultaci zdarma, kde se dozvíte, jak Anabix CRM nastavit dle vašich potřeb či potřeb vašeho týmu.


  • Nejčtenější

Důchody po reformě dál porostou

24. května 2024

Komerční sdělení Husákovy děti už brzy vezmou důchody útokem. Kolik budou v penzi brát? Jak to ustojí státní...

Lidé letos objeví nový typ PC

21. května 2024

Komerční sdělení TH Cheng, regionální ředitel společnosti ASUS pro východní Evropu, vysvětluje revoluci v oblasti...

Dotace fotovoltaika – jak fundovaně vybrat správné solární panely?

23. května 2024

Komerční sdělení Investice do fotovoltaického systému je minimálně na 30 let. Proto je důležité vše pořádně...

Čistý horský vzduch, wellness a skvělé jídlo: krásné léto v Beskydech

21. května 2024

Komerční sdělení Malebná příroda Beskyd, úžasný wellness, skvělé jídlo a božský klid. Chcete letos zažít právě...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Nadace KKFF zaznamenala rekordní zájem o Měsíc školních zahrad

23. května 2024

Komerční sdělení Rekordní zájem o Měsíc školních zahrad (MŠZ) zaznamenala Nadace KKFF. Skoro 7 500 lidí, kteří...

Odhalte 4 tipy jak ušetřit při spotřebě vody

28. května 2024

Komerční sdělení Voda nás provází od samého počátku života na Zemi, ale až v posledních několika málo desetiletích...

Inovace budoucnosti? Neviditelný kabel, který vás propojí se světem

28. května 2024

Komerční sdělení Svět technologií se mění raketovým tempem a velcí hráči v oboru už nyní vědí, jak bude vypadat za...

Lepidlo a pěna DEKFOAM TURBO 100

28. května 2024

Komerční sdělení V důsledku tlaku na termín při dokončování zakázek prakticky každá realizační firma nebo hobby...

Prázdniny na Monínci nabídnou program pro celou rodinu

28. května 2024

Komerční sdělení Areál Monínec je to nejlepší místo pro rodinnou dovolenou. Na malé i velké návštěvníky čeká na...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Zavřela jsem vagínu a už neotevřu. Když ženy žijí bez sexu a nechybí jim

Premium Stále častěji se můžeme dočíst, že lidstvo se nevěnuje své základní, přirozené potřebě – sexu. Nastupující generace...