Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 4. prosince 2023 Barbora

CRM systém – skvělá volba pro malé, střední firmy i OSVČ

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
CRM systémy řadu let pomáhají malým a středním firmám i OSVČ a staly se jejich součástí. Rok 2021 se nese v duchu digitalizace a online systémy (CRM) jsou mnohem dostupnější a žádanější. Proč? Zvyšujete konkurenceschopnost, navazujete vztahy s klientem a díky CRM lze zautomatizovat procesy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Co je CRM systém?

Cílem každé úspěšné firmy je znát potřeby a přání zákazníka, navazovat s ním dobré vztahy a důvěru v produkt, který mu nabízíte. Určitě víte, že získat si skutečnou důvěru zákazníka není nic jednoduchého, je to běh na dlouhou trať a především nikdy nekončící proces.

CRM (customer relationship management) znamená řízení vztahu se zákazníky. Ve zkratce CRM se ukrývají veškeré strategie a technologie, díky kterým se budují a udržují vztahy se zákazníky.

Ať už se vaše firma rozrůstá nebo je již úspěšnou a máte své stálé klienty, vždy je důležité si o nich uchovávat nejen základní údaje, ale i další důležité informace. Většina firem to řeší skrze excelové soubory, sdílené tabulky, poznámky v diářích a plánovačích apod. Jenže v okamžiku, kdy vám zákazníci přibývají a tým se začíná rozrůstat, přestane tento systém fungovat a jen vám to začne přidělávat práci a obírat o drahocenný čas, který byste mohli věnovat jiným činnostem. Například zlepšování vztahu se zákazníky. Jak vám s takovou situací pomůže CRM systém?

Bez ohledu na to, jestli jste malá či střední firma nebo OSVČ, CRM systém vám pomůže tyto informace udržovat na jednom místě. Díky CRM jste s klientem od jeho oslovení přes obchodní transakci až po zákaznický servis. Takže můžete nejen sledovat průběh objednávky, řídit ji, ale také se zaměřit na obchodní či marketingové aktivity a ve většině případů zautomatizovat firemní procesy.

Jaké jsou výhody CRM systému?

 • Vše na jednom místě: jednoduše řečeno – už nemusíte udržovat poznámky na papírkách a oblepovat jimi svůj monitor nebo poznámkový blok. Vlastně není potřeba ani ten poznámkový blok, protože máte CRM systém. Jakékoliv poznámky, které je zapotřebí o klientech uchovat, stačí poznamenat do CRM systému. Najdete je na jednom místě a nemusíte zbytečně klikat, listovat poznámkami nebo procházet nalepené lístky na monitoru. Totéž platí i o e-mailech, termínech setkání a mnoho dalšího.
 • Přidělujete úkoly: pokud například z komunikace s klientem vyplynul nějaký úkol, který je třeba provést (vy nebo váš kolega), stačí jej vytvořit a přidělit termín dokončení. Vytvořené úkoly z CRM můžete i propojit se svým kalendářem, odkud lze prokliknout na kartu kontaktu. Funkce přidělování úkolů je skvělá i v případě, že pracujete v týmu – každý má přehled o tom, v jaké fázi se daná spolupráce nachází.
 • Automatizace: budoucnost je v automatizaci procesů. CRM systém vytvoří kontakty z poptávek, přiděluje úkoly, kontroluje termíny, hlídá pravidelnou komunikaci se zákazníky, ukládá veškeré informace o proběhlé komunikaci. To všechno na jednom místě. V překladu by se dalo říct, že je CRM systém mnohem více než sekretářka. Je vaší pravou rukou.
 • Existuje mnoho způsobů, jak vám CRM systém může v podnikání pomoci. Výběr závisí na oboru, kterému se věnujete, a na potřebách evidence a komunikace, které ve svém podnikání/firmě máte. A podle jakých kritérií správný CRM systém vybírat?

Osvědčené tipy, jak vybrat ten správný CRM systém

Vybírání CRM systému je jako výběr správných bot. Musí skvěle padnout a netlačit, mít vyhovující požadavky a plnit svou funkci. Definujte si, jaké úkony nejen na denní bázi provádíte a co se zákazníky řešíte (od obchodu přes marketing a mnohem dále).

 • K výběru CRM systému přizvěte své kolegy. Ať už z obchodního týmu, z klientské podpory, z IT oddělení anebo jen kolegy, se kterými úzce spolupracujete. Poraďte se s nimi, sdělte si požadavky. CRM systém by měl vyhovovat vám všem a naplňovat očekávání.
 • Cloudový systém nebo systém na vlastním serveru jsou dvě rozdílné věci. Cloudový systém umožňuje jednoduchý a rychlý přístup k potřebným informacím. Odkudkoliv, 24/7 a z jakéhokoliv zařízení (tablet, mobil, počítač). Investice je výrazně nižší. Oproti tomu systém na vlastním serveru znamená vyšší pořizovací cenu a současně s tím počítejte i s náklady nejen na údržbu a zabezpečení.
 • Vybírejte uživatelsky přívětivý a jednoduchý CRM systém, ve kterém se vyznáte. Zároveň vybírejte moderní řešení umožňující automatické zakládání nových kontaktů z webových formulářů, z e-mailových poptávek nebo z rezervačního systému pomocí webových formulářů nebo možnost napojení na firemní registry, kdy se podle IČ stáhnou informace o firmách.
 • Cena za CRM systém se může lišit s ohledem na to, jaké funkce budete využívat, kolik uživatelů s ním bude pracovat. Výsledná částka se odrazí i na poplatcích za podporu či změny v systému. Pokud jste si už na začátku stanovili, jaké funkce pro svou práci potřebujete a kdo všechno z vašich kolegů by do systému měl mít přístup, dokážete jednoduše porovnat ceny různých CRM systémů.

Jak poznáte, že je CRM systém ten pravý?

Není nad možnost si CRM systém vyzkoušet na vlastní kůži. Kvalitní CRM systémy totiž svým zákazníkům nabízejí možnost zkušební doby.

Jedním z CRM systémů, které zkušební dobu nabízí, je systém Anabix CRM. Doporučujeme si založit testovací účet na 30 dnů a hned si domluvit online konzultaci zdarma, kde se dozvíte, jak Anabix CRM nastavit dle vašich potřeb či potřeb vašeho týmu.


 • Nejčtenější

Cestovatelská novinka desetiletí? Saúdská Arábie láká na nepoznané

Advertorial Představte si zemi, která má moře, hory, historická města, moderní metropole, spoustu kulturních památek a množství...

Zinek a imunita - jak to funguje

Komerční sdělení Při oslabené imunitě může v chladnějším období hrozit zvýšená náchylnost k infekcím. Ty se často projevují rýmou,...

Šetření energiemi pomáhá. E.ON rozdělil mezi potřebné 17 milionů korun

Komerční sdělení Více než 17 milionů korun doposud vyplatila charitativním organizacím energetická společnost E.ON v rámci projektu...

Korejské multicity? Ruch Soulu společně s relaxem na ostrově Jeju

Komerční sdělení Korejské město Soul je rušnou metropolí, v níž si cestovatelé vychutnají to nej z asijských velkoměst. Kam však za...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Elektronické uzavírání pracovních smluv díky novele zákoníku práce

Advertorial Novela zákoníku práce platná od letošního října umožňuje firmám uzavírat pracovní smlouvy a dohody elektronicky, což...

Vyhráli čtvrt miliardy ve Sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

Vánoční večírek pár kroků od vánočních trhů na Staroměstském náměstí

Komerční sdělení Uspořádejte vánoční večírek a nalaďte se na atmosféru Vánoc. Ať už plánujete firemní akci, oslavu či malou sešlost pro...

Efektivní logistika v souladu s ekologií

Komerční sdělení Stále více pozornosti věnujeme udržitelnosti a ekologické zodpovědnosti. Udržitelný fulfillment je středem zájmu...

I malá náplast dokáže velké věci

Komerční sdělení Každý dobrý skutek pomáhá a vy můžete také. Podpořte koupí setu designových náplastí Dům Ronalda McDonalda stojící ve...

Díky značce Gillette se mohou muži cítit co nejlépe

Komerční sdělení Značka Gillette mužům každodenně pomáhá v tom, aby se cítili a vypadali co nejlépe – a to i v online světě.

Vyhráli čtvrt miliardy ve Sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Žádný div, že berou útokem naše obchody. Poláci prověřili české ceny

Stejný řetězec obchodů, stejné výrobky, a naprosto propastný rozdíl mezi cenami. Polský portál Fakt ze zaměřil na ceny...