Doporučujeme

Baťův mrakodrap

Baťův mrakodrap | foto: m-ARK_archiv SMZ

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nejdelší páternoster v Česku. Víte, kde ho hledat?

V České republice najdeme několik pozoruhodných páternosterů, z nichž mnohé se nacházejí v Praze, Brně či Ostravě. Nicméně, nejdelší a možná nejznámější páternoster se nachází ve Zlíně, v impozantní budově Baťova mrakodrapu.

Páternoster je zvláštním druhem výtahu, který sestává z řady otevřených kabin, které se neustále pohybují nahoru a dolů. Tento typ výtahu je v dnešní době poměrně vzácný, avšak v Baťově mrakodrapu je stále v provozu a tvoří fascinující historický prvek budovy. Se zdvihem 58,5 metru a 30 kabinami je nejdelší svého druhu v České republice. Páternoster začal v Baťově mrakodrapu fungovat již v roce 1939, stejně jako ostatní výtahy. Kromě páternosteru se totiž můžete svézt i rychlovýtahy a unikátní pojízdnou kanceláří Jana Antonína Bati na vyhlídkovou terasu s úchvatným panoramatickým výhledem na celé město.

páternoster v Baťově mrakodrapu | foto: Jan Salač_archiv SMZ

Po návštěvě Baťova mrakodrapu a svezení se nejen páternosterem stojí za to prozkoumat i další zajímavá místa, která Zlín nabízí. Toto město je známé nejen svým průmyslovým dědictvím, ale také nezaměnitelnou architekturou a spoustou zeleně. Jedním z fascinujících míst je tovární areál bývalých Baťových závodů s industriálními budovami, které připomínají nejslavnější éru baťovského rozkvětu. Najdete mezi nimi jak pečlivě zrenovované objekty, tak i ty, kde průmyslová výroba běží dodnes.

tovární areál | foto: m-ARK_archiv SMZ

Skleněný Památník Tomáše Bati představuje další významný architektonický skvost Zlína. Budova ze skla, betonu a kovu je jednou z nejčistších a nejpůsobivějších staveb světové architektury, která přitahuje návštěvníky zblízka i zdaleka. Uchvátí vás prostorný interiér s minimalistickým designem, velkolepým schodištěm a maketou letadla Junkers F-13ge, ve kterém Tomáš Baťa tragicky zahynul.

Památník T. Bati | foto: m-ARK_archiv SMZ

Pokud chcete poznat Zlín s profesionálním průvodcem, doporučujeme komentované procházky po architektuře ZÓNA ZLÍN. A ti z vás, co si chtějí raději projít město sami, vezměte si na cestu toho nejpovolanějšího - Zlínský architektonický manuál (ZAM) nebo si můžete stáhnout nového interaktivního průvodce Baťův Zlín.

TIP: MULTIŽÁNROVÝ FESTIVAL ZLÍN ŽIJE

multižánrový festival Zlín žije | foto: Jan Salač_archiv SMZ

Nenechte si ujít největší zlínský pouliční festival Zlín žije ve dnech 28.–30. června 2024. Vystoupí na něm letošní „nej“ kapela roku J.A.R., skupina Lake Malawi, rocková kapela The People, ženská slovanská kapela Vesna nebo exotická zpěvačka z Rio de Janeira Thabata Oliver. Přijďte si užít bohatý hudební program, doprovodné zážitkové akce pro celou rodinu a skvělou atmosféru.