Doporučujeme

Instituce z oblasti česko-saského pohraničí diskutovaly o možných společných krocích v podpoře strategického plánování a regionálního rozvoje. | foto: Ústecký kraj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kraj motivuje k přeshraniční spolupráci v oblasti regionálního rozvoje

Na půdě Krajského úřadu Ústeckého kraje se setkalo deset institucí z oblasti česko-saského pohraničí, které diskutovaly možné společné kroky v podpoře strategického plánování a regionálního rozvoje.

Iniciativu Saského státního ministerstva pro regionální rozvoj Ústecký kraj zcela podporuje, a proto pozval k úvodní diskusi i své sousední kraje a euroregiony.

Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Ústeckého kraje se ujal hostitelské role pro společné jednání k možné podpoře česko-saského regionálního rozvoje. U společného stolu se tak setkali z české strany zástupci Ústeckého, Libereckého a Karlovarského kraje, Regionální rozvojové agentury Ústeckého kraje, a. s. a euroregionů Nisa, Labe, Krušnohoří a Egrensis. Německou stranu reprezentovali zástupci Saského ministerstva pro regionální rozvoj a Leibnitzova institutu pro geografii.

Předmětem jednání byla diskuse saské iniciativy na podporu regionálního rozvoje, a především strategického plánování ve společném prostoru a ve společných tématech. Česká i saská strana si jsou vědomy důležitosti společné práce, komunikace a sdílení zkušeností, a současně si uvědomují potřebu zdůraznit některá témata odrážející aktuální změny v demografii, ekonomice, dopravě, energetice a v dalších oblastech.

Ústecký kraj vnímá společnou česko-saskou komunikaci, práci a podporu jako nutnou i logickou. Dílčí výstupy z partnerství se Saským ministerstvem pro regionální rozvoj plánuje zohlednit i ve svých vlastních dokumentech a strategiích různého měřítka. Aktuálně jsou bližší informace o konkrétní podobě dále v přípravě, další jednání budou v budoucnu následovat na české i saské straně a s dalšími aktéry.

Témata: Ústecký kraj