Úprava tvrdosti vody může prodloužit životnost vašich spotřebičů

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Řešit tvrdost vody v domácnosti má smysl. Ušetříte peníze a pomůžete životnímu prostředí, říká Ing. Vladislav Hoša, obchodní ředitel společnosti AV EQUEN

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Úprava tvrdosti vody může prodloužit životnost vašich spotřebičů | foto: AV EQUEN s.r.o.

Firma AV EQUEN s.r.o. se zabývá celou škálou činností, která souvisí s úpravou vody a její následnou spotřebou. Disponují laboratořemi, v týmu mají chemiky, konstruktéry a techniky, ve vývojovém a výrobním centrum designují a kompletují technologie pro úpravu vody. Tím to ale nekončí, zajišťují instalaci a servis zařízení. Působí po celé České republice. Klíčové provozovny jsou v Brně, Jihlavě a v Praze. Díky síti montážních a servisních partnerů jsou schopni pokrýt celé Česko.

Umíte upravit vodu z vrtu, ze studní i dešťovou vodu do podoby vody užitkové i pitné?

Ano, umíme upravit jakoukoliv vodu. Ze vzorků vody, které odebereme, uděláme analýzu. Na základě těchto výsledků navrhneme řešení pro daný byt, dům, celý stavební objekt nebo jen pro dané zařízení, které spotřebovává vodu. Dodáme potřebnou technologii, zajistíme instalaci a každoroční servis. Návrh technologií se odvíjí od typu zdrojové vody a od způsobu použití upravené vody. Zdrojovou vodu rozdělujeme na vrty a studny, studniční vodu nebo vodu z vodovodního řádu, která se dále upravuje. Vodu umíme upravit do různé kvality, kterou dělíme dle použití na vodu pro závlahu, kvalita užitkové vody (sprchování či splachování) nebo kvalitu pitné vody. Detaily k jednotlivým technologiím a způsobům úpravy vody jsou k dispozici na našich stránkách www.avqn.com

laboratoř AV EQUEN

Potřebuje voda, která nám doma teče z vodovodního kohoutku nějaké úpravy v případě, že ji používáme pro pračky, myčky, žehličky a další?

Pitná voda je v pořádku pro lidské tělo, splňuje hygienické limity. Ale pro spotřebiče, které doma používáme, pitná voda jako taková nevyhovuje a často je potřeba i tuto vodu dále upravit. To velmi často řešíme. Zákazníci se na nás obracejí s opakujícími se problémy, zejména s problémy souvisejí ohřevem vody.

Zásobník na ohřev teplé užitkové vody po 5ti letech provozu

Tvrdost vody je známý parametr. Jak ale ovlivňuje provoz spotřebičů v domácnosti?

Usazeniny vodního kamene mají dvě základní negativní vlastnosti. Jednou z nich je nízká tepelná vodivost. Tepelná vodivost je schopnost materiálu přenášet teplo. Jako příklad můžeme uvést ohřívač na vodu – pokud se v ohřívači na vodu vytvoří usazenina silná řádově 1 mm, bude na ohřev potřeba asi o 10% více energie, než pokud by tam tato usazenina nebyla. Na grafu níže je vidět vliv usazenin vodního kamene na nárust spotřeby energie, která je potřeba na ohřev vody na stejnou požadovanou teplotu.

a

Zmínil jste dvě základní negativní vlastnosti. Která je ta druhá?

Usazeniny vodního kamene se neroztahují, kovy ano. Takže si představte, co to dělá s topným tělesem například v pračce. Těleso se zahřívá, materiál topného tělesa se roztahuje. Usazenina vodního kamene ne. Při každém zahřátí dochází mezi materiálem topného tělesa a vodním kamenem k pnutí, časem těleso praskne.

Poškozené topné těleso

Co s tím tedy dělat?

Usazeniny vodního kamene se z tvrdé vody tvoří neustále, ten proces nekončí. Řešením je instalace zařízení, částečně odstraní tvrdost vody nebo zamezí vzniku nežádoucích usazenin. Avšak z pitné vody nemůžeme tvrdost odstranit úplně, vždy musí v pitné vodě zůstat zbytková tvrdost, která je nutná pro lidský organismus.

Vlivu upravené a neupravené vody na topná tělesa

Rozhodneme-li se pro úpravu vody v bytě nebo v rodinném domě, co to bude obnášet?

Existují dvě řešení. Jedním je instalace změkčovací úpravny vody, např. typ ANTARKTIS KX ULTRA (https://www.av-equen.cz/skupiny_produktu/antarktis-kx-zmekcovaci-upravny-vody/ ). Tímto zařízením voda protéká a odstraní se nadbytečná tvrdost. Pro instalaci je nutné připojení na elektrickou energii a dále napojení na odpad. Alternativní technologií ke změkčovacím úpravnám je zařízení pracující na principu uvolňování kationtů, které ovlivňují strukturu krystalické mřížky tvrdosti vody a tím eliminují tvorbu kompaktních usazenin vodního kamene. Představitelem této technologie jsou výrobky řady ARAGO (https://www.av-equen.cz/produkty/arago-zarizeni-proti-tvorbe-a-usazovani-vodniho-kamene/). Tento typ zařízení se instaluje přímo jako součást rozvodů pitné vody, není nutné připojení na elektrickou energii a ani na odpad.

Změkčovací úpravna vody pro byty a rodinné domy

ARAGO – pro byty a rodinné domy

Pro koho jsou zařízení na úpravu vody určeny?

Máme zařízení, která jsou pro domácnosti a také pro velké průmyslové objekty, tam je náročnější navrhnutí designu. Vždycky postupujeme tak, že provedeme rozbory vody, zjistíme technické možnosti objektu a na základě výsledků rozborů a místní situace navrhneme řešení. Výrobky ARAGO (https://www.av-equen.cz/produkty/arago-zarizeni-proti-tvorbe-a-usazovani-vodniho-kamene/ ) pro pitnou vodu jsou k dispozici jak pro domácí instalace, tak i pro využití v bytových domech či v průmyslu. Pro úpravny vody typ ANTARTIS (https://www.av-equen.cz/skupiny_produktu/antarktis-kx-zmekcovaci-upravny-vody/ )pro pitnou vodu, RAINDROPS (https://www.av-equen.cz/skupiny_produktu/raindrops-upravny-destove-vody/ ) pro dešťovou vodu nebo NATURALIS (https://www.av-equen.cz/skupiny_produktu/naturalis-filtry-a-upravny-vody-ze-studni-a-vrtu/ ) pro vodu ze studní a vrtů se vždy připravuje projektový návrh podle daného objektu.

Úpravna vody pro komerční a průmyslové objekty

ARAGO – pro komerční a průmyslové objekty

Můžete prozradit, co aktuálně vyvíjíte?

V současné době dokončujeme přípravu nového typu filtru Antarktis RD2.3 (https://www.av-equen.cz/skupiny_produktu/mechanicke-filtry-pitne-a-uzitkove-vody/ ) z korozivzdorného materiálu. Tento filtr bude určen pro instalaci na rozvody pitné vody. V porovnání se současně používanými filtry na pitnou vodu z litiny nebo uhlíkové oceli bude mít náš filtr delší životnost a je navržen tak, aby se snadno prováděla údržba a čištění.

Mechanický filtr z korozivzdorného materiálu

Stoupá zájem o vaše služby a produkty s ohledem na ekonomickou situaci a také vzhledem k faktu, že vody je málo?

Jednoznačně ano. Zájem mají jak domácnosti a rodiny, tak i průmyslové podniky či objekty s komerčními prostory. Často se řeší novostavby, kde není připojení k vodovodnímu řádu, a tak přichází na řadu vrty a studny (https://www. Firma AV EQUEN s.r.o. se zabývá celou škálou činností, která souvisí s úpravou vody a její následnou spotřebou. Disponují laboratořemi, v týmu mají chemiky, konstruktéry a techniky, ve vývojovém a výrobním centrum designují a kompletují technologie pro úpravu vody. Tím to ale nekončí, zajišťují instalaci a servis zařízení. Působí po celé České republice. Klíčové provozovny jsou v Brně, Jihlavě a v Praze. Díky síti montážních a servisních partnerů jsou schopni pokrýt celé Česko.

Základní úpravny dešťové a studniční vody

  • Nejčtenější

Ridera: Máme důkaz o návozu kontaminovaného materiálu

28. února 2024

Komerční sdělení Společnost Ridera Bohemia získala videozáznam, který dokazuje, že skutečně probíhal návoz...

EQUS Park Stonava promění bývalý důl na moderní průmyslový areál

26. února 2024

Komerční sdělení Ve Stonavě na Karvinsku vznikne moderní průmyslový areál. Brownfield o rozloze téměř 37 hektarů,...

I ke konci jarních prázdnin má smysl jet na české hory

27. února 2024

Komerční sdělení Na únor nezvyklé počasí pochopitelně provoz lyžařských areálů v ČR ovlivnilo, ale na desítkách míst...

Nejlepší destinace na světě: Jak v Dubaji zabavit ty nejmenší?

29. února 2024

Komerční sdělení Dubaj je jediným městem na světě, které potřetí za sebou získalo ocenění nejlepší světové destinace...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Buďte kreativní s revolučním notebookem ASUS Zenbook DUO

26. února 2024

Komerční sdělení ASUS právě přináší na český trh revoluční notebook Zenbook DUO UX8406, který budete milovat, ať už...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Jsme v tom spolu: vyšetření spermií pro klienty Clayo Clinic zdarma

1. března 2024

Komerční sdělení Neplodnost je strašákem mnoha párů. O miminko se pokouší muž i žena společně, neschopnost otěhotnět...

Pořiďte si solární panely a tepelná čerpadla a šetřete na energiích

1. března 2024

Komerční sdělení Také se po zimě hrozíte účtu za vytápění? Řešením pro vaše potřeby mohou být tepelná čerpadla a...

Švadlenka továrnicí: příběh eŽeny 2023 Evy Šedinové by vydal na knihu

1. března 2024

Komerční sdělení Její příběh by mohl být inspirací pro knihu nebo film. Když její manžel po revoluci zprivatizoval...

Dovolená v srdci Lipna. Kde hledat odpočinek i aktivně strávený čas

1. března 2024

Komerční sdělení Lipno nad Vltavou je v létě oblíbeným turistickým cílem.

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...