Špindlerův Mlýn: Objevte skrytá zákoutí českého Aspenu

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jedněmi milovaný, jinými pomlouvaný. Špindlerův Mlýn nebo taky český Aspen? Společné rysy obě horské perly mají - resorty v srdci krásné přírody lákají turisty v zimě i v létě. V čem ale Aspen krkonošské perle nesahá ani po kotníky, je sport a adrenalin. Do Špindlu se totiž jezdí hlavně za pohybem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Špindlerův Mlýn z Harrachovy skály

Špindlerův Mlýn z Harrachovy skály | foto: Tourist Board Špindlerův Mlýn, z.s.

Do panenské přírody je přitom z centra Špindlerova Mlýna doslova pár kroků. Okolní svahy bedlivě střeží Krkonošský národní park. Někdy přistřihává křidélka rozvojovým plánům místních podnikatelů, je ale zárukou, že právě tady, v srdci Krkonoš, zůstává příroda a zábava v rovnováze a z města se nestává lunapark.

Manuál pro horské romantiky

Přemýšlíte, zda dobýt Sněžku, nebo spíš vyrazit k prameni Labe? Dobývejte radši srdce drahé polovičky a v hlavní sezoně se vydejte na túry po méně exponovaných stezkách. Turistika a romantika v horách patří k sobě a zdaleka nejsou jen pro mladé páry. Batoh na záda a vyražte třeba na nejstarší turistickou trasu, Harrachovu stezku, od bílého mostu v centru města Labským dolem až nahoru na Labskou boudu.

Speciálním tipem na romantický výlet pro ty, kdo se chtějí doslova ztratit v krkonošských lesích, je odbočka z Bílého Labe směrem do Čertovy strouhy. Tady je i v letních měsících zaručené, že na žádné davy nenarazíte. Naopak. Čeká tu neposkvrněná příroda, klid a zurčící bystřina. Prostě místo odkud se vám nebude chtít vracet do civilizace. Když ale nohy bolí, je na čase se vrátit a i město nabízí lákavé možnosti. Cestou zpět do centra si nezapomeňte udělat fotku u andělských křídel a hurá zrelaxovat ztuhlé svaly do některého z místních wellnessů. Ideální odměnou za nádherný den v zeleni může být třeba masáž v Hotelu Windsor, wellness centra v hotelích, Harmony nebo Olympie ve Svatém Petru.

Krásný den je ale třeba zakončit slavnostní romantickou večeří a drinkem. Co třeba u krbu v restauraci Soyka nebo vegetariánským menu par excelence v restauraci hotelu Grand? Výborným tipem i s potravou pro oči v podobě výhledu na okolní svahy je také restaurace Farma ve Svatém Petru.

Čertova strouha
wellness

Zapomenutá Labská

Každý kolem ní do Špindlerova Mlýna přijíždí, ne každý ji ale zná. Labská platí i dnes za skrytou perlu, takový trochu jiný, pomaleji tepající kout města. Přitom s výhledy, které jinde nenajdete. Pokud se rozhodnete vyrazit na výlet právě odtud, neprohloupíte. Počáteční stoupání je trochu náročnější, odměna je ale víc než sladká. Výhled na Labskou přehradu je doslova dechberoucí, podobně jako pohled na Kozí hřbety a horské hřebeny nad Špindlem. Ani tady se není třeba obávat davů lidí. Trasa vedoucí po zimních běžeckých tratích na Harrachovu skálu a dále na Mísečky je přitom nenáročná, často ve stínu stromů. A co po túře? Přece dobrá káva, sklenička vína a pak wellness. Ideální je hotel Pinie s výhledem na Labskou přehradu.

Z Labské zpět do centra musíte busem nebo taxi. I když….v plánu je v budoucnu chodník pro pěší kolem přehrady. Takže až pojedete za pár let, třeba už dojdete do centra romantickou procházkou bez velkého stoupání i po svých. I dnes to samozřejmě, s trochou adrenalinu, jde. Do túry můžete vložit přemostění technické památky Labské přehrady a pak stezkou po druhém břehu pokračovat necelých 5 km až do centra.

Labská

Nuda pro malé i velké? Tady ji nečekejte, zabaví se celá rodina

Výpravu pro celou rodinu je třeba pečlivě plánovat. Dobrá myšlenka se může obrátit doslova v peklo, pokud třeba vezmete děti na náročný výlet bez možnosti zábavy nebo zmrzliny jako cíle.

Okolí Špindlerova Mlýna je prošpikováno možnostmi pro ty nejmenší i pro skupinky starších ratolestí, které není úplně jednoduché zaujmout. Ať už s malými nebo většími, mnoho hotelů má v létě už v pobytu zahrnutý výjezd lanovkou zdarma. Vrcholky Krkonoš jsou tak dostupné bez velké námahy i nervů. U horních stanic lanovek čekají dětská hřiště a prolézačky. Děti jsou tu šťastné a rodiče mají chvilku na zasloužený odpočinek. K hlídání si mohou dát doušek vychlazeného prosecca a v klidu naplánovat trasu. Před odchodem je na čase vyzvednout mapku na naučnou stezku - z Medvědína jak jinak, než po stopách Medvědí stezky, z Plání po Mechové pěšince. Prostě hurá z kopce dolů a věřte, že ve svých dětech zažehněte lásku k chození po horách.

A co po návratu? Je čas na další zpestření a odměnu. Nabízí se bobová dráha. 111 metrů a 22 zatáček, radostný výskot a na konci foto. A rychle na další jízdu. Baví to děti i dospělé. Věřte, je to vyzkoušené!

Bobová dráha zabaví děti i dospělé
Lanovka

Proč nahoru? Zůstaňte jeden den v údolí

Není ideální počasí? Fouká nebo máte kočárek a hřebeny vás každý den nelákají? Rodinnou pohodu lze zažít i dole v údolí. Ideální procházkou je dobře dostupná Hornická stezka ve Svatém Petru. Kilometr a půl dlouhá naučná stezka zabaví a ukáže, jak se zde žilo v dobách, kdy turistický ruch nebyl ještě ani v plenkách a část obyvatel se věnovala právě hornictví.

A jak se odměnit v tomto krásném koutě Špindlu? Tajným tipem je zastávka na dobrou kávu na terase pensionu U Šrenků. Něco sladkého pro ratolesti se tu také vždycky najde a pak už hurá zpátky do centra.

Mekka adrenalinu

Se skupinkou kamarádů nebo dětmi na prahu puberty už naučné stezky nestačí. Je na čase vyzkoušet aktivity, které zvednou adrenalin. Zážitkem je třeba obří houpačka v Adventure parku, slaňování po hrázi Labské přehrady nebo třeba sjezd po visutém lanu z jedné strany přehrady na druhou. Vypadá to jednoduše. Až do chvíle, kdy stojíte a máte udělat krok do prázdna. Zkuste to, je to zážitek, na který nezapomenete!

Obratnost a pohyb bez pevné půdy pod nohama si všichni otestují v lanovém Monkey Parku nedaleko bobové dráhy. Jen pozor, není to na chvilku. Na zdolání trasy si nechte raději hodinku. Tady ve vzduchu se nevyplatí moc spěchat. Pro ty, kdo ještě nedorostli do 140 cm výšky není velká opičí dráha určená, v lese pod ní je ale i menší cestička, aby nebyli smutní. A za velké i menší sportovní výkony může být třeba koláč nebo zmrzlina v restauraci u bobové dráhy.

Obří houpačka v Adventure Parku

Sjezdy nejen v zimě

Sjezdovat ve Špindlu jde i v létě. Jak? Třeba na terénních koloběžkách po trasách od horních stanic lanovek. Nebo na těch silničních ze Špindlerovy boudy. Na své si přijdou i cyklisti. I když, co si budeme povídat, cyklistika není v národním parku úplně ideálním sportem. Aby vám pobyt nic nezkalilo, je třeba sledovat a respektovat značení a omezení vjezdu na některé trasy.

Jak vyjet dál i bez fyzičky? No přece na kole s baterkou. Elektrokola jsou prostě možností, jak prozkoumat širší okolí a v kopcovitém terénu se vydat dál, aniž byste se úplně zničili.

Po výkonu na taneček

A co když se rodinka unaví? Pak je čas na kulturu. Hitem letošního léta je série koncertů Špindl Unplugged. Každou prázdninovou sobotu odpoledne v parčíku u bílého mostu. Piknik nebo jen posezení na nových lavičkách ve tvaru Labských kamenů u nového pódia, to prostě bude báječné.

Špindlerův Mlýn, to je prostě letní romantika okořeněná pohybem tak, jak si sami nadávkujete. Tipy a novinky pro naplánování ideálního pobytu servíruje i web města www.mestospindleruvmlyn.cz.

Bílý most v centru Špindlerova Mlýna
Horní stanice lanovky Svatý Petr Pláň je ideální pro start rodinného výletu
  • Nejčtenější

Vsadil 400 korun a vyhrál téměř 130 milionů. Teď si bude plnit své sny

7. června 2024

Komerční sdělení Manželce řekl, že vyhráli v loterii. O tom, že to je téměř 130 milionů korun ale nejprve mlčel a...

Lakovaná dlažba je trvale krásná a dokonale odolná

6. června 2024

Komerční sdělení V následujících měsících si většina z nás bude užívat krásné letní počasí a grilování s přáteli. A...

Místo moře letos na hory. Tady se o vaše děti postarají 12 hodin denně

10. června 2024

Komerční sdělení Jedno je jisté. Vašim dětem se domů chtít nebude. Místní maskot Mamutík i nadšený tým animátorů...

Venkovní pokoje aneb Přestěhujte se na léto ven

10. června 2024

Komerční sdělení Máte zahradu, velkorysou terasu nebo alespoň malý balkon? Užijte si je během hezkých dnů na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Unese krov střešní krytinu?

10. června 2024

Komerční sdělení Důvodů k rekonstrukci může být mnoho. Zatékání do konstrukce, připravovaná instalace...

Dvě blondýny dobyly velký svět eventů, protože chtěly dělat věci jinak

13. června 2024

Komerční sdělení Chcete uspořádat největší Cyber security konferenci pro 1000 lidí? Přivézt nejlepší piloty světa do...

EDF posiluje svůj závazek spolupráce s českým jaderným průmyslem

13. června 2024

Komerční sdělení Společnost EDF uspořádala v Paříži Dny evropských jaderných dodavatelů za účasti více než 300...

Ústecký kraj se mění na filmařský region

12. června 2024

Komerční sdělení Ústecký kraj nabízí filmařům možnost získat prostředky k tvorbě z nového dotačního programu s...

Zažijte kulturní léto v Rakousku

12. června 2024

Komerční sdělení Letní Rakousko máme spojené především s horami a jezery. Co takhle pro změnu vyrazit v létě k našim...

Nová Miss Alabama je morbidně obézní. Vítězka váží 150 kilo, lidé se bouří

Vítězkou v soutěži National American Miss je Sara Millikenová. Třiadvacetiletá žena byla zvolena královnou krásy i...

RECENZE: To už není film, ale úkaz. Čistá nula pro Lásku na zakázku

Premium Svým způsobem je to dvojitý zázrak. Spočívá jednak v daru natočit film tak skrznaskrz špatný, jakým je Láska na...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

V paneláku vyřízli kus stropu a propojili dva byty. Vznikl mezonet

Všechno je jednou poprvé, někdy to však bývá hodně náročné. Jako třeba vyjmout jeden podlahový panel a propojit...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...