Doporučujeme

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mixáno vařené směsi vrací do jídelníčků našich psů přirozenost

Když pejska něco trápí, běžíme k veterináři. Ten mu nasadí léky a dietní granule. Zajímá se ale někdo o to, čím byl pes krmen, když onemocněl? Nestačilo by mu dopřát přirozený a vyvážený jídelníček?

Často se potýkáme s tím, že pejskaři začínají řešit jídelníček psů a obecně jejich zdraví, až když hafanům něco je. Najde se skutečně jen hrstka odpovědných chovatelů, kteří se zajímají dopředu – hledají si informace o tom, jaké nemoci mohou trápit psí plemeno, které si pořídili, zjišťují, co by měla obsahovat jeho strava, co je pro mazlíka v jídelníčku důležité. Každé plemeno a každý psí jedinec má své specifické požadavky. A zde narážíme na problém průmyslově vyráběných granulí. Možná poskytují „kompletní výživu“ – ale nabízejí ji skutečně pro každého psa?

Je až překvapující, jak moc naše mazlíky, jejich chování a nálady ovlivňuje to, čím je krmíme. Odborníci se shodují na tom, že složení a podíl jednotlivých makroživin v psím krmivu, se podílí nejen na zdraví našich chlupáčů, ale i na tom, jak jsou naladění, veselí, aktivní i poslušní! Kromě toho, že platí jednoduché pravidlo, že čím je pes spokojenější, tím i méně zlobí, má pejsek krmený vyváženou kompletní stravou menší tendence loudit u stolu, nebo si hledat potravu, kde se mu poštěstí.

Nevyvážená krmiva, kterých bohužel na našem trhu není málo, ovlivňují chování psa hned několika způsoby. Například nedostatek nenasycených mastných kyselin se podílí na vzniku psích depresí. Dieta s vysokým obsahem sacharidů, což se velmi často týká na trhu dostupných levnějších granulí, způsobuje prudké výkyvy nálad. Chemické přídavné látky jsou příčinou hyperaktivity a alergických reakcí.

Tím nejlepším, co můžete pro svého psa udělat, je krmit ho vyváženou a přirozenou stravou. Musíte si uvědomit, že předci vašeho chlupáče byli divocí psi, kteří se živili tím, co ulovili. Jejich hlavní složkou potravy proto bylo maso a krom toho také to, co pozřeli s obsahem trávicího traktu své kořisti.

Každý, kdo se zajímá o to, co skončí v misce jeho pejska, ví, jak je těžké najít plnohodnotnou a kompletní stravu pro pejsky, která je nejen zdravá, ale pejskovi i chutná. Proto vzniklo Mixáno. Že Mixáno ještě neznáte?

Mixáno vaří nejen pro pejsky, ale i pro kočičky zdravou a chutnou stravu z kvalitních surovin. V Mixánu staví psí přirozenost na první místo, a proto chlupáčům servírují čerstvé maso potravinové kvality, vnitřnosti a čerstvou zeleninu od lokálních farmářů. Věří, že klíčem ke zdraví mazlíčků je pestrost a kvalita stravy.

Proto se Mixáno směsi skládají z 60 % z čerstvého masa a z 40 % z čerstvé zeleniny. Složení Mixáno směsí podporuje zdraví kůže, srsti, zdravého trávení a pevných kostí.

Aby naši pejskové žili plnohodnotný a šťastný život, potřebují především pestrou, vyváženou a zdravou stravu. Pokud hafana něco trápí, mnohdy není řešením hledat odpověď v krkolomných diagnózách a prášcích, postačí mu do jídelníčku vrátit přirozenost.

Veterinář hafanovi nasadí léky a dietní granule – je to ale řešení?

V momentě, kdy pejsek zvrací, má průjmy, hubne, tloustne, je bez nálady nebo nečekaně agresivní, trpí vyrážkami, zarudnutím kůže, podivně páchne, vykusuje si srst, atd., bereme ho k veterináři. V ordinaci se mu dostane veškeré péče – je vyšetřen na parazity, veterinář mu udělá rentgen, „zkoukne“ mu moč a stolici a provede celou řadu dalších vyšetření. Pokud se něco najde, často kromě prášků nasadí „dietní granule“.

Pejsky často trápí nedostatek vitamínů a minerálů

Málokdo se ale zaobírá tím, čím byl hafan krmen předtím, než do ordinace přišel. Mnoho potíží, které vykazují příznaky alergií, změny nálad, problémy zažívání, mají přitom kořeny právě zde – v psím jídelníčku. V dnešní době, kdy máme přemíru naprosto všeho, naše mazlíky trápí deficit vitamínů a minerálů. Zkuste si sami sebe představit, že byste každý den jedli to samé. I kdyby to bylo jídlo sebevýživnější, kompletní a velmi zdravé, tělo by nejspíš strádalo.

Vitamíny, minerály a stopové prvky ze skutečné stravy jsou nej!

Samozřejmě, že na trhu dnes najdete kompletní superprémiová krmiva, která jsou živinami skutečně nabušená. Nic ale nenahradí přirozený příjem vitamínů, minerálů a stopových prvků ze skutečné stravy.

Když servírujete hafanovi Mixáno směsi, víte, co mu do mističky sypete, a to je pro vás pocit takřka k nezaplacení. Pejsek je samozřejmě také nadšený, protože místo jednotvárného granulovaného krmiva se mu dostává v jídelníčku mimořádné pestrosti a chutnosti, kterých si do té doby neužil. Zkuste přemýšlet o jídelníčku svého mazlíčka „selským rozumem“. Není lepší mu servírovat to, co je pro něj přirozené?