Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vydělat milion na nemovitosti? Jde to, jen správně vybrat, radí expert

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zatímco v minulém roce se realitní trh zmrazil, letos přišlo oživení. Podle šéfa realitní kanceláře Pichler Reality Group Jana Pichlera se opět vyplatí investovat do nemovitostí. Jen si každý případ vyžaduje speciální postup.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vydělat milion na nemovitosti? Jde to, jen správně vybrat, radí expert | foto: Smart Platinum s.r.o.

Přijde vám, že už je realitní trh zpátky tam, kde byl před pár lety?

Úplně si nemyslím, že bychom byli zpět na původních hodnotách nemovitostí. Lidé nakupují aktuálně s vyšší rozvahou. Trh je za mě aktuálně správně nastartovaný a čekáme letos ještě další růst.

Stagnace trhu s nemovitostmi poměrně zvedla ceny nájmů, jak je na tom Plzeň? Je tu i tak velká poptávka po nájemním bydlení?

Tržní nájemné se výrazně zvedlo, a to především v krajských městech, kde byl velký nárůst obyvatelstva. Poptávka je aktuálně stále vysoká, ale opět jako u cen nemovitostí, hrot doby byl nedávno, kdy naopak ceny nemovitostí začaly klesat.

Je to známka toho, že se v současnosti vyplatí investovat do nemovitosti?

Za mě se do správných nemovitostí vyplatí investovat vždy. Je otázkou, jak k tomu každý přistoupí a jaký typ nemovitosti je pro něj vhodný. Ten, kdo si nevěří, může například investovat finance se zajímavým zhodnocením oproti zástavě a dosáhnout vyšších výnosů bez rizika a práce. K tomuto nyní například i připravujeme prostředí v rámci rozvoje investiční skupiny Nemotrend.

Když už jste to nakousl, vedle klasického zprostředkovávání prodejů nemovitostí v Pichler Reality Group se věnujete také spolupráci s investory, jak taková spolupráce probíhá?

Razím hned několik druhou spolupráce, snažím se to vždy pro investora vymyslet tak, aby to bylo řešení přímo pro něj. Základem je příprava jeho projektu, nadstavba nad klasickou realitní činnost. Poskládám mu investici od A - Z - napočítám ekonomiku, pomohu s financováním, doporučím subdodávky, zhodnotím právní i daňová rizika a samozřejmě i s prodejem nebo pronájmem.

Dobře, tak ještě jinak. Dejme tomu, že jsem zdědil nějaké peníze, částku mezi třemi až pěti miliony, a chtěl bych je investovat do nemovitosti. Jaký postup byste mi doporučil?

Nejsem finanční poradce, ale osobně bych si v první řadě zvážil, kdy a k čemu bych ty finance případně potřeboval v nějakém horizontu použít, a dle toho bych volil vhodnou investici. Dále bych zvážil rizika, časovou a „vědomostní“ náročnost.

Jinými slovy slovy se rozhodnout, zda vložit finance do nemovitosti s dlouhodobou návratností, a nebo krátkodobou. Hitem posledních měsíců je tzv „flipování nemovitostí“. Tedy rychlé zhodnocování realit. Tahle strategie investování má spoustu fanoušků i odpůrců. Kam se jako člověk řadíte vy?

Já mám rád konzervativnější přístup. Jsem rád, když mohu věci vymyslet a ideálně u toho i dalším lidem okolo mě pomoci. Flipování je určitě pro zkušenější investory a stejně je za mě vhodné kombinovat s dlouhodobými investicemi. Ale to se nejlépe vysvětluje na příkladech.

Tak povídejte.

Je více cest. Kombinace dobré koupě a zhodnocení. Koupili jsme například zrekonstruovaný byt v Plzni na Lochotíně za 3 900 000 Kč v době, kdy trh víceméně stál, a nyní, když se opět po roce a půl rozběhl, probíhá přepis na nového vlastníka, a to za částku 5 200 000 Kč. Do doby prodeje byl pronajat za zajímavý měsíční nájem 18 000 Kč měsíčně.

Nebo je možná strategie nákupu a prodeje se ziskem. Takhle jsem v Chotíkově koupil pozemek za 1 720 000 Kč a prodal za 2 990 000 za půl roku. Zde jsem nejprve od ne úplně schopné makléřky koupil levně pozemek, kde jsme chtěli stavět rodinný dům se čtyřmi jednotkami. Bohužel jsem od investora a následně i od místních zjistil, že zde jsou místní proti budování rodinných domů s více byty a nechtěl jsem zbytečně riskovat nějaké komplikace s výstavbou a následných rozprodejem. Proto jsme během projektování změnili plány a našel se sympatický kupec, který si zde postaví hezký bungalov.

Takže rychlé flipování, o kterém se nyní hodně mluví, je vám proti srsti?

Předpokládám, že dotaz byl hlavně ohledně kupování podílů a případného vydírání, jak je teď skloňováno… Tam už je v sázce vlastní morálka a reputace. Já osobně koupím podíl jen, když uvidím, že se to dá řešit, a nehodlám si kazit jméno a pověst podobnými věcmi. Když budu vědět, že koupím i zbytek nebo za mnou zajde druhý vlastník, že nemá finance, ale že by potřeboval vykoupit druhou polovinu z exekuce, tak mu s koupí rád pomůžu a podělíme se o zisk. Dále bych se nebál kupovat podíly například na bytových domech, kde lze rozdělit jednotky prohlášením vlastníka a oba vlastníci vlastní samostatně jednotky. Jinak se do toho nepouštím, i když rád poradím. Nově totiž děláme i konzultace pro investory.

  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

18. července 2024

Komerční sdělení Připomenout atmosféru světové premiéry Symfonie č. 7 Gustava Mahlera z roku 1908 chtějí v rámci...

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

15. července 2024

Komerční sdělení Svět plný skvělých sušenek a oplatek BeBe Dobré ráno, Oreo, Zlaté Polomáčené, Fidorek a dalších...

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

15. července 2024

Komerční sdělení Uběhlo 182 dní roku 2024 a díky Sazce už v Česku přibylo 198 milionářů. Trend – alespoň jeden...

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

17. července 2024

Komerční sdělení Cílem rekonstrukce staršího domu bývá nejen zvýšení komfortu bydlení, ale také snížení nákladů na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou cestovat s festivalovou jízdenkou

15. července 2024

Komerční sdělení Zvýhodněné festivalové jízdné se každoročně těší stále větší oblibě. Dopravní podnik Ostrava si jej...

Barevné novinky KOVAP jsou ideálním dárkem

19. července 2024

Komerční sdělení Hledáte originální a zábavný dárek, se kterým si děti vyhrají i pokud bude léto tak trochu česky...

Začtěte se do severských titulů

19. července 2024

Komerční sdělení Nakladatelství PRÁH vydalo titul VZPOMÍNKA NA VRAHA. Strhující sondu do Švédska devadesátých let....

Jak přežít pohřeb: Průvodce pro projevení úcty s grácií

19. července 2024

Komerční sdělení Stojíte před zrcadlem, upravujete si kravatu a cítíte, jak vám srdce buší. Za chvíli vyrazíte na...

Ústecký kraj: o přízeň voličů se utká 14 uskupení

18. července 2024,  aktualizováno  19.7

Komerční sdělení Čtrnáct uskupení podalo kandidátní listiny do podzimních krajských voleb v Ústeckém kraji. Termín...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Rytmusovi shořelo auto na dálnici, podařilo se mu vyváznout bez zranění

Slovenský raper Rytmus (47) zveřejnil na Instagramu video hořícího vozu. Je to auto jeho manželky Jasminy Alagič (35),...