Doporučujeme

32. ročník Festivalu Krumlov láká na nová místa

32. ročník Festivalu Krumlov láká na nová místa | foto: Festival Krumlov

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

32. ročník Festivalu Krumlov láká na nová místa

Festival Krumlov v létě propojí jedinečného genia loci Českého Krumlova nejen s klasickou hudbou. 18 koncertů se odehraje od 14. července do 5. srpna na 12 výjimečných místech okouzlujícího jihočeského města a jeho okolí, na čtyřech z nich dokonce úplně poprvé.

Český Krumlov nabízí téměř nevyčerpatelné bohatství malebných scenérií a okouzlujících zákoutí. Festival Krumlov již 32 let propojuje hudbu nejen s historií, ale zejména s dalšími uměleckými formami: tancem, herectvím, pantomimou či originální scénografií. Díky tomu jeho koncerty nabízejí stále nové a neopakovatelné zážitky.

Festivalové koncerty už své diváky přivedly na více než 40 míst. Letošních 18 koncertů hlavního programu oživí 12 překrásných lokací a na čtyři z nich se s Festivalem podíváme úplně poprvé! Další desítky koncertů různých žánrů, workshopy malování, tance, výtvarné dílny, jógu s živou hudbou a mnoho dalšího nabídne zdarma doprovodný program ve Festivalové zóně.

Synagoga

19. července MIMOřádné spojení – Kulturní centrum Prádelna

Vynikající slovenský smyčcový Mucha Quartet a mim Vladimír Kulíšek připravili na 19. července MIMOřádné spojení, vůbec první „klasický“ koncert, i když značně netradiční, který se na této alternativní scéně odehraje. Prádelna funguje neziskově díky nadšení dobrovolníků a nabízí sousedský prostor pro filmové projekce, výstavy, workshopy, autorská čtení, aj. Takový zážitek by si určitě nenechal ujít ani Egon Schiele.

Festival Krumlov - Kostel Boletice

25. července Josef Špaček a Miroslav Sekera – Městské divadlo

Jeden z nejlepších českých houslistů Josef Špaček v doprovodu dalšího vynikajícího sólisty Miroslava Sekery zahrají klenoty 20. století napsané pro housle a klavír. Kromě virtuózních skladeb Janáčka, Stravinského nebo Prokofjeva zazní Mnoho povyku pro nic E. W. Korngolda, brněnského rodáka, který svou filmovou hudbou dobyl v polovině minulého století Hollywood.

Špaček, Sekera

25. července Koncert duchovní varhanní hudby – kostel ve Zlaté Koruně

Přední čeští varhaníci Jaroslav Tůma a Pavel Svoboda spojí síly se studenty svých mistrovských kurzů Mekka varhaníků a rozezní píšťaly královského nástroje kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Zlaté Koruně.

Klášter Zlatá Koruna

30. července Pocta Brahmsovi – Egon Schiele Art Centrum

Violoncellistka Meehae Ryo je díky své dechberoucí virtuozitě a podmanivé melodičnosti nejuznávanější korejskou violoncellistkou současnosti. Společně se smyčccovým kvartetem DCMF připomene hudbu Johannese Brahmse, od jehož narození uplyne letos 190 let. V prostorách galerie zazní také křehký, až nadpozemsky krásný Smyčcový kvintet C dur Franze Schuberta, jedna z nejkrásnějších komorních skladeb vůbec.

Meehae-Ryo

2. srpna Alinde quintet – synagoga

Brilantní mladistvé dechové kvinteto, které sbírá ocenění na evropské hudební scéně, zahraje hudbu českého židovského autora Pavla Haase, který zahynul v koncentračním táboře Osvětim, Smyčcový kvartet č. 8 Dmitrije Šostakoviče v úpravě pro dechového kvinteto a neprávem téměř zapomenuté Concertino Jana Nováka. Připomeneme si také 100 let od narození českého hudebního skladatele Viktora Kalabise. Díky přednášce Paměti národa jižní Čechy zavzpomínáme na osudy českokrumlovské židovské obce a jihočeských „Wintonových dětí“.

Alinde Quintet

3. srpna Bohemia Voice – kostel sv. Mikuláše Boletice

Ve svíčkami osvětleném románském kostele vzdáme poctu českým patronům a hudbě. V doprovodu komorního souboru Riccio Quartetto zazní majestátní Svatováclavský chorál a lidové písně v překrásných úpravách našich předních hudebních skladatelů B. Martinů, L. Janáčka a A. Dvořáka.

Více informací najdete na www.festivalkrumlov.cz.

Hlavní program festivalu

14 / 7 - Pá / 21:00 - Letní jízdárna

Francouzská noc

15 / 7 - So / 21:00 - Letní jízdárna
Operní gala – Opera Gala

16 / 7 - Ne / 11:00 - Klášterní zahrada

Hudební piknik s Unique Quartet

19 / 7 - St / 20:00 – Kulturní centrum Prádelna
MIMOřádné spojení

20 / 7 - Čt / 19:30 – Maškarní sál
David Kalhous a jeho hosté

21 / 7 - Pá / 19:30 - Zámecká jízdárna
Il Boemo & Wranitzky

22 / 7 - So / 20:30 - Pivovarská zahrada
Viva España!

23 / 7 - Ne / 11:00 - kostel Božího těla
Varhanní matiné

25 / 7 - Út / 19:30 – kostel Nanebevzetí Panny Marie, Zlatá Koruna
Koncert duchovní varhanní hudby

25 / 7 - Út / 19:30 – Městské divadlo
Josef Špaček a Miroslav Sekera

27/ 7 – Čt / 19:30 - Maškarní sál
Smetanovo trio – Smetana trio

28 / 7 - Pá / 20:00 - Zámecká jízdárna
Vadim Gluzman a mladí talenti

29 / 7 - So / 20:30 – Pivovarská zahrada
Bernstein Meets Gershwin

30 / 7 - Ne / 11:00 - Egon Schiele Art Centrum
Pocta Brahmsovi

2 / 8 - St / 19:30 – Synagoga Český Krumlov
Alinde Quintet

3 / 8 - Čt / 20:30 – kostel sv. Mikuláše, Boletice
Bohemia Voice

4 / 8 - Pá / 19:30 - Zámecká jízdárna
NEvážná klasika

5 / 8 – So / 20:30 - Pivovarská zahrada
Slavné operní sbory a Carmina Burana

Závěr Festivalu 2022 -Operní gala

Festival Krumlov

Festival Krumlov (dříve MHF Český Krumlov) je jedním z nejvýznamnějších českých festivalů klasické hudby. Tradičně se koná ve městě Český Krumlov již od jeho zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 1992. Svými koncerty propojuje interiéry a exteriéry tohoto města a další historicky a kulturně zajímavé lokality jižních Čech. Festival se dosud konal na více než 40 místech a i letošní 32. ročník oživí hudbou několik netradičních lokací. Kromě variability koncertních míst je pro festival stěžejní podpora mladých umělců a propojení hudby s dalšími uměleckými formami. Komorní, symfonická a sborová díla jsou často uváděna v kombinaci s tancem, herectvím a originální scénografií. Dramaturgie akcentuje také díla vokální, opery či operní galakoncerty. Na programu festivalu se vyjímají jména špičkových českých a zahraničních sólistů společně s nejvýraznějšími interprety mladé generace. Doprovodný program Festivalová zóna v Klášterní zahradě nabízí zdarma multižánrové koncerty, výtvarné dílny, sportovní aktivity a mnoho dalšího.