„Naše pancéřovaná vozidla najdete po celém světě“

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost SVOS Přelouč patří ke špičkovým výrobcům vozů určených pro ochranu osob, celý proces zakázkové výroby zvládá pod jednou střechou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

„Naše pancéřovaná vozidla najdete po celém světě“ | foto: Teleflex

Třicet let už její výrobky chrání životy a zdraví lidí v nebezpečných situacích. Pancéřovaná vozidla ze společnosti SVOS Přelouč najdete ve válečných konfliktech, vozí se v nich politici nebo se v nich přepravují peníze. „Naše působnost je velice pestrá a prakticky celosvětová. Pokud zůstaneme u konfliktních zón, kde naše vozy slouží zejména pro mírotvorné účely nebo na ochranu státního aparátu daných zemí, pokrýváme oblast od Afriky přes Blízký východ až po Asii,“ přibližuje obchodní ředitel firmy Štěpán Černý.

„Naše pancéřovaná vozidla najdete po celém světě“

Na trhu se pohybujete už od roku 1992, jak se z vašeho pohledu od té doby změnil po stránce zaměření a nároků zákazníků?

Nemůžu sice hodnotit plných třicet let, protože jsem ve firmě jen dvě třetiny této doby, ale i tak dynamiku vývoje v oblasti bezpečnostních vozidel vidím velmi zřetelně. Dána je už typem používaných zbraní, protože před dvaceti lety se většina vozidel chránila proti pistolovým zbraním, maximálně proti útočným puškám, jako je například kalašnikov, jenže v současné době už je ochrana vyloženě proti dlouhým zbraním a navíc proti nástražným minám nebo podomácku vyráběným bombám. Vývoj je tedy relativně velký a my se mu jako firma snažíme po všech stránkách přizpůsobit.

„Naše pancéřovaná vozidla najdete po celém světě“

Když se řekne pancéřované vozidlo, člověku se nejspíš jako první vybaví vojenská technika, ale váš záběr je mnohem širší. Co jsou vaše klíčové produkty a v jakých rolích je najdeme?

Filozofie našeho majitele je držet výrobkové rozpětí hodně široké – od obrněných transportérů pro vojenské a policejní využití přes protidemonstrační vozidla, lehká pancéřovaná vozidla pro ochranu vládních činitelů nebo VIP osob až po přepravníky peněz a cenin pro banky a bezpečnostní agentury. Každý rok nás živí něco jiného, protože jsme ryze zakázková výroba a reagujeme čistě na poptávku. Proto nemůžeme říct, že bychom měli jeden dva nosné produkty, které by držely firmu nad vodou. A velkou výhodou je, že zmíněná rozmanitost dává naší firmě vysokou úroveň stability.

Přesto: je něco konkrétního, na co jste z vaší současné produkce opravdu pyšní?

Čím se můžeme opravdu pochlubit, je nový obrněný transportér MARS, který jsme sami vyvinuli a ve spolupráci se švédským výrobcem raketových systémů, firmou SAAB vybavili tak, že je velice účinným prvkem pozemní protivzdušné obrany. Ten bych tedy jmenoval z vyloženě armádního ranku, z civilnějšího bych pak zmínil vývoj a už i realizaci sériové výroby pancéřovaného vozidla Toyota Land Cruiser pro chráněné osoby, zejména pro členy mírových misí OSN. To je vozidlo, které má vysoce efektivní ochranu nejen proti palným zbraním, ale rovněž proti bočnímu výbuchu a nástražným minám. Právě tohle by měly být výrobky, které nám zajistí do budoucna spoustu práce.

„Naše pancéřovaná vozidla najdete po celém světě“

Poslední dobou, zdá se, ozbrojených konfliktů po světě spíše přibývá. Ovlivňují i objem vaší výroby? Projevila se na něm například válka na Ukrajině?

Jak sledujeme trendy, neřekl bych, že konfliktů přibývá. Spíš se jejich počet pohybuje po sinusoidě – některé končí, naopak jinde na světě zase bobtnají. Křivka je podle mě s nějakými drobnými výkyvy víceméně stabilní. Proto se ani nedá tvrdit, že konflikt na Ukrajině výrazně ovlivnil poptávku po naší technice, jen zapadl do celosvětového rámce.

Pokud se zaměříme na výrobu, s kým na ní spolupracujete a co si vyrábíte zcela sami?

Jednou z našich předností je, že celý proces výroby pancéřovaných vozidel zvládáme vlastními silami a pod jednou střechou. Veškeré práce s pancířem od jeho řezání laserem přes ohýbání, svařování až po jeho integraci do vozidel a montáž různé elektrotechniky nebo čalounění tak děláme přímo v naší firmě. A když už si přizveme nějaké partnery, jedná se o čistě specializované dovybavení vozidel. Navíc už se přes dvacet let zabýváme také produkcí pancéřovaných skel, což je pro nás jedna z klíčových komodit.

„Naše pancéřovaná vozidla najdete po celém světě“

Jaké do vašich vozidel používáte podvozky a motory?

Tady musíme rozdělit naši výrobu na část, která využívá komerční podvozky vozidel, a na tu, která je postavená na vývoji a výrobě našich vlastních. Pokud se bavíme o využití komerčních podvozků, spolupracujeme přímo s výrobci užitkových nebo osobních vozidel. Opancéřování ovšem přináší spoustu kilogramů navíc, proto je potřeba vcelku komplexní úprava, aby bylo vozidlo provozuschopné. S tím pochopitelně souvisí i volba výkonných motorů.

Co se týče materiálů, jaké se pro ochranu vozů používají?

Existuje jich několik druhů. Základním pilířem jsou pancíře, ale kromě oceli se využívají také lehké materiály na bázi aramidů, což jsou speciální tkaniny, dále polyetyleny, keramika... Samozřejmě je možné je i kombinovat. Vozidlo lze opancéřovat různými způsoby, využitím různých technik, jenže záleží také na tom, jaké finanční prostředky má zákazník k dispozici. Jedním z klíčových aspektů je, jak bude celá ochrana vozidla těžká. Čím lehčí vozidlo, tím je flexibilnější v provozu, ale zároveň dražší. Proto je potřeba vždy dojít k nějakému kompromisu mezi účinností řešení a finanční stránkou, kterou zákazník ještě může akceptovat.

„Naše pancéřovaná vozidla najdete po celém světě“

Když jsme u ceny, v jakých hladinách se vozidla řádově pohybují?

Vždy záleží, o jaký druh se konkrétně jedná a v jaké balistické odolnosti má být. Ale pokud mám dát příklad a budeme se bavit třeba o pancéřovaném vozidle typu Mercedes třídy S nebo Audi A8, je to v řádech vyšších milionů.

Spousta zaměstnavatelů má problém najít nové zaměstnance, jak se daří hledat posily na pracovním trhu vám? A koho nyní sháníte?

Pro každou firmu je personální otázka v současné době ožehavé téma. Nám v tomhle směru pomáhá dlouhá tradice, kterou tady v Přelouči a okolí výroba obrněné nebo obecně vojenské techniky má. Tím pádem máme zkušené a zručné lidi, kteří jsou schopni pracovat s pancířem a zmíněnou technikou. Stále je ovšem potřeba hledat, protože zkušené starší generace pomalu odcházejí a je nutné přivést novou mladší sílu, aby mohla být zachovaná kontinuita. A jelikož o práci nouzi nemáme, stále hledáme nové kolegy nejen do dílen, ale také do našeho konstrukčního týmu. Nebráníme se ani učňům, mladým řemeslníkům či studentům škol s technickým zaměřením, kteří mají zájem o praxi či brigádu v naší společnosti. Dveře do naší firmy jsou pro absolventy i pro zkušené pracovníky stále otevřené.

http://www.armsvos.cz/home.html

„Naše pancéřovaná vozidla najdete po celém světě“
  • Nejčtenější

Ridera: Máme důkaz o návozu kontaminovaného materiálu

28. února 2024

Komerční sdělení Společnost Ridera Bohemia získala videozáznam, který dokazuje, že skutečně probíhal návoz...

EQUS Park Stonava promění bývalý důl na moderní průmyslový areál

26. února 2024

Komerční sdělení Ve Stonavě na Karvinsku vznikne moderní průmyslový areál. Brownfield o rozloze téměř 37 hektarů,...

I ke konci jarních prázdnin má smysl jet na české hory

27. února 2024

Komerční sdělení Na únor nezvyklé počasí pochopitelně provoz lyžařských areálů v ČR ovlivnilo, ale na desítkách míst...

Nejlepší destinace na světě: Jak v Dubaji zabavit ty nejmenší?

29. února 2024

Komerční sdělení Dubaj je jediným městem na světě, které potřetí za sebou získalo ocenění nejlepší světové destinace...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Buďte kreativní s revolučním notebookem ASUS Zenbook DUO

26. února 2024

Komerční sdělení ASUS právě přináší na český trh revoluční notebook Zenbook DUO UX8406, který budete milovat, ať už...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Jsme v tom spolu: vyšetření spermií pro klienty Clayo Clinic zdarma

1. března 2024

Komerční sdělení Neplodnost je strašákem mnoha párů. O miminko se pokouší muž i žena společně, neschopnost otěhotnět...

Pořiďte si solární panely a tepelná čerpadla a šetřete na energiích

1. března 2024

Komerční sdělení Také se po zimě hrozíte účtu za vytápění? Řešením pro vaše potřeby mohou být tepelná čerpadla a...

Švadlenka továrnicí: příběh eŽeny 2023 Evy Šedinové by vydal na knihu

1. března 2024

Komerční sdělení Její příběh by mohl být inspirací pro knihu nebo film. Když její manžel po revoluci zprivatizoval...

Dovolená v srdci Lipna. Kde hledat odpočinek i aktivně strávený čas

1. března 2024

Komerční sdělení Lipno nad Vltavou je v létě oblíbeným turistickým cílem.

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...