Hotel Studánka: Malebné útočiště uprostřed lesů Orlických hor

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
„Obklopen přírodou, přesto dobře dostupný. Takový je Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou. Nabízí wellness, kulturu i sportovní aktivity, ale také skvělou lokální kuchyni od místních dodavatelů“ říká ředitel hotelu Ing. Petr Pičman.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hotel Studánka: Malebné útočiště uprostřed lesů Orlických hor

Hotel Studánka: Malebné útočiště uprostřed lesů Orlických hor | foto: MATRIX a.s.

Hotel Studánka se nachází uprostřed lesoparku Včelný. Jaké to přináší výhody?

Obklopení přírodou má dozajista vliv na psychickou pohodu. Spousta hostů preferuje únik z každodenního dění a díky tomu všemu je Studánka vyhledávána více než 300 let. Nicméně, přestože jsme uprostřed lesů, z Rychnova nad Kněžnou je to k nám čtyři kilometry vzdušnou čarou, z Hradce Králové 35 minut jízdy autem, z Pardubic pak o pár desítek minut déle. Často slýcháme argument: „Jezdíme k vám, protože jste blízko. Jste sice schovaní uprostřed lesů, ale jsme u vás za pár minut.“ Také do lyžařských areálů je to co by kamenem dohodil – nedaleko je například známé zimní středisko Deštné, Rokytnice v Orlických horách či Říčky v Orlických horách. Právě blízkost zimních areálů u nás čím dál více hostů vyhledává, což nebývalo pravidlem. Velkým lákadlem je dnes samozřejmě i čerstvý vzduch, který je s oblastí Orlických hor neodmyslitelně spojen.

Hotel Studánka: Malebné útočiště uprostřed lesů Orlických hor

Jaký čas v roce je okolí hotelu nejhezčí?

Každé období je zde svým způsobem nádherné. Zasněžená zimní krajina je tady kouzelná, úplně jako v pohádce. Ale i na jaře, kdy se před hotelem probouzí motýlí zahrada, je to tady krásné. V létě je tady díky blízkosti lesa velmi příjemně a podzim má zase fantastickou barevnost.

Co všechno může host ve Studánce zažít?

Nejkrásnější částí hotelu je wellness centrum, které nabízí mnoho procedur – od masáží až po vířivé vany. Ve Vodním světě mohou hosté využít bazén s vodotrysky, masážními tryskami a protiproudem, ale také vířivku nebo Kneippovy lázně. Součástí Saunového světa jsou tři sauny – jedna parní a dvě finské o teplotách vzduchu 80 a 100 stupňů. K odpočinku slouží nádherná relaxační zóna. Nabízíme i další kosmetické služby a procedury – například levandulový nebo konopný balíček, ale také pivní lázně, jelikož spolupracujeme s místními pivovary. V přírodním amfiteátru, který pojme až 450 osob, pořádáme letní koncerty a divadelní představení. Před hotelem je k dispozici také minigolf, víceúčelové sportovní a workoutové hřiště. Uvnitř hotelu mají hosté možnost zahrát si bowling a kulečník nebo zavítat do vinárny, ve které hraje o víkendech živá hudba.

V jakém období je hotel nejnavštěvovanější a kým?

Určitě v létě, nicméně musím říct, že se dnes letní sezona protahuje a také zimní měsíce jsou na Studánce čím dál populárnější. Naše hlavní sezona začíná už Velikonocemi a díky teplému počasí a krásnému babímu letů trvá do září nebo října. Naši klientelu tvoří převážně čeští hosté, ale máme poměrně široké portfolium, protože jak rodiny, tak i senioři, mladé páry nebo aktivní sportovci si tady najdou své. Někteří hosté jsou natolik spokojeni, že se vracejí již velmi pravidelně, což mě jako hoteliéra těší nejvíce. Ale i tyto naše vážené hosty chceme stále překvapovat něčím novým. Například 16. 3. 2024 pořádáme 1. Studánecký ples po opětovném otevření hotelu, který navazuje na velmi bohatou historii plesů na Studánce, nejen z dob první republiky.

Za čím se hosté do Studánky vracejí?

Je to možná poněkud překvapivé, ale vracejí se za naším personálem. Ví, že je vždy přivítá s úsměvem. Hosté si jezdí se zaměstnanci hotelu popovídat, budovat s nimi ten osobní vztah. Spokojený host je náš cíl a děláme pro to maximum. Každý den se snažíme posouvat naše služby na vyšší úroveň a hosté to velmi vítají.

Hotel je vhodný i pro konference a pracovní jednání. Jak je jim uzpůsoben?

Dokážeme jim zabezpečit služby od A do Z – od cateringu přes vypůjčení audiovizuální techniky až po poskytnutí veškerého zázemí. Sál Rudolfa Rokla pojme na divadlo až 250 osob a je velmi multifunkční. Dokáže nabídnout buď tři separé salonky, nebo jeden velký sál. Nový salonek Včelný, který je ve druhé části hotelu, má pak kapacitu asi 40 osob. Jsou tady ale i další prostory – zmiňovaná vinárna nebo část restauračního úseku.

Jaká je kapacita hotelu?

Celkem je tady 47 pokojů, a to včetně čtyř apartmá – jednoho čtyřlůžkového, dvou dvoulůžkových a jednoho prezidentského apartmá, které je taktéž dvoulůžkové a jako jediné se nachází ve třetím patře. S přistýlkami dokážeme ubytovat až 120 hostů, ale v rámci zachování maximálního komfortu pro všechny je kapacita hotelu 100 lůžek.

Hotel Studánka: Malebné útočiště uprostřed lesů Orlických hor

Váš hotel prý dbá na ekologičnost.

Jsme zelený hotel– snažíme se eliminovat uhlíkovou stopu na možné minimum, máme vlastní ekologický zdroj vytápění a sami si čistíme odpadní vody. Naše střechy disponují fotovoltaickou elektrárnou s nadstandardním bateriovým úložištěm. Veškeré prostředky, které se v hotelu používají, jsou šetrné k přírodě. Snažíme se, aby se nic nevyhazovalo, a naopak co nejvíce věcí udrželo, včetně maximální úspory vody. Víme, že naše konkurenční výhoda je dána i krásnou přírodou, která nás obklopuje, a my ji potřebujeme zachovat. Kdybychom se nechovali ekologicky, budeme sami proti sobě. Neděláme to proto, že je to moderní, nebo že bychom měli, ale proto, že kdybychom to nedělali, okolní příroda by zde zanedlouho nemusela být, a to nesmíme dopustit.

Jaká je obvyklá délka pobytu hostů?

Průměrně hosté přijíždějí na dvě až tři noci. Často se ovšem stává, že si pak přikoupí jednu noc navíc, aby mohli vyzkoušet ještě více aktivit, které hotel a jeho okolí skýtá. Aktuální trend je takový, že lidé jezdí raději na kratší pobyty, ale častěji, než aby přijeli jednou ročně na týden. Poslední dobou mě velmi těší vysoká poptávka po našich službách, a proto naším hostům doporučujeme rezervaci alespoň tři týdny předem.

Kam při pobytu ve Studánce na výlet?

Těch míst je opravdu mnoho. Sám rád nazývám Orlické hory skrytou perlou naší republiky. Nedaleko jsou například prvorepublikové pevnosti Hanička nebo Dobrošov, ale především, zámky na Orlici, – Častolovice, Doudleby nad Orlicí, Kostelec nad Orlicí nebo přímo zámek v Rychnově nad Kněžnou. Nebál bych se tuto oblast svou krásou označit za „českou Loiru“. Krásná místa ukrývají samozřejmě i Orlické hory, ať už je to rozhledna Velká Deštná nebo poslední dobou velmi diskutovaný kostel Neratov s prosklenou střechou. Genius loci je zde fantastický. Jsme také zakladateli první podorlické pivní stezky, takže je možné na kolech objet lokální pivovary. I mimo ni je zde v podhůří velmi rozšířená cykloturistika. Těch míst a známých osobností, které zanechaly stopu na Rychnovsku, je tolik, že jsme spolu s panem Dr. Krámem vydali Rychnovského průvodce, který si může každý zakoupit na recepci hotelu či v místních infocentrech a knihkupectvích.

Hotel Studánka: Malebné útočiště uprostřed lesů Orlických hor

Proč se hotel jmenuje Studánka?

Odpověď je jednoduchá – podle pramene Studánka. Ten je spjat s pověstí, podle níž se starému nemohoucímu pánovi zjevila Panna Marie. Řekla mu, ať jde do lesa Včelného a umyje si ve Studánce celé tělo. On tak učinil a do druhého dne se zázračně uzdravil. Pověst se rychle šířila a ke Studánce začalo mířit hodně lidí, včetně významných osobností. Postupně se tak u ní začaly budovat klimatické lázně a koupele.

Odpočinek v blízkosti přírody jako dárek

Pobytovými balíčky lze někoho i obdarovat, a to formou poukazu. V nabídce je romantický wellness pro páry, ale také pro muže, ženy i seniory. Novinkou sezony je Studánecké zimní snění. „Celý proces nákupu poukazů jsme velmi zjednodušili. Vytvořili jsme speciální e-shop, kde si hosté za pár kliknutí vytvoří velmi hezký virtuální poukaz. Popřípadě jim ho na žádost i nádherně dárkově zabalíme,“ říká ředitel hotelu.

Hotel Studánka: Malebné útočiště uprostřed lesů Orlických hor

Česká kuchyně z lokálních produktů

Alfou a omegou jídel připravovaných v hotelové restauraci Madlenčina je jejich lokálnost. „Opravdu každá surovina, která tady je, má vztah k regionu včetně nápojů,“ říká Pičman. Restaurace se specializuje na poctivou českou kuchyni a spolupracuje s nedalekou Farmou Třebešov, která se zaměřuje na tu nejlepší zvěřinu z Orlických hor. Ryby pocházejí z místních sádek Kolowratských rybníků. Na čepu jsou piva z Rychnovského pivovaru, se kterým hotel taktéž spolupracuje.

Místo s tradicí delší než 300 let

Historie Hotelu Studánka se začala psát již v 17. století. Už tehdy totiž sloužil areál v přírodním parku Les Včelný k lázeňským účelům. V polovině 18. století byla u vyvěrajících pramenů léčivé vody vystavěna kaplička Panny Marie. Skromnou lázeňskou budovu později doplnila malá lesní hospoda. V 70. letech 19. století došlo k propojení lázní s hospodou, restaurací a lůžkovým zařízením, a tak se Studánka stala malými klimatickými lázněmi, které si okamžitě získaly oblibu hostů z vyšší společnosti – slavných spisovatelů i lékařů. Roku 1930 nechalo město hlavní budovu přestavět podle plánů architekta Františka Šímy a rozšířilo restauraci o moderní sál. V té době už spíše než léčivé účinky vody lákalo hosty lesní klima, chutná jídla i nápoje. Ačkoliv během komunistického režimu Studánka zchátrala, ani totalita jí ve fungování nezabránila. Po revoluci se o Studánku staral Klub českých turistů, i díky němu se udržela při životě. V roce 2006 koupila objekt česká společnost Matrix a.s., která slávu Studánky obnovila. Ta je dnes opět turisticky hojně vyhledávaným místem.

  • Nejčtenější

Ridera: Máme důkaz o návozu kontaminovaného materiálu

28. února 2024

Komerční sdělení Společnost Ridera Bohemia získala videozáznam, který dokazuje, že skutečně probíhal návoz...

EQUS Park Stonava promění bývalý důl na moderní průmyslový areál

26. února 2024

Komerční sdělení Ve Stonavě na Karvinsku vznikne moderní průmyslový areál. Brownfield o rozloze téměř 37 hektarů,...

I ke konci jarních prázdnin má smysl jet na české hory

27. února 2024

Komerční sdělení Na únor nezvyklé počasí pochopitelně provoz lyžařských areálů v ČR ovlivnilo, ale na desítkách míst...

Nejlepší destinace na světě: Jak v Dubaji zabavit ty nejmenší?

29. února 2024

Komerční sdělení Dubaj je jediným městem na světě, které potřetí za sebou získalo ocenění nejlepší světové destinace...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Buďte kreativní s revolučním notebookem ASUS Zenbook DUO

26. února 2024

Komerční sdělení ASUS právě přináší na český trh revoluční notebook Zenbook DUO UX8406, který budete milovat, ať už...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Jsme v tom spolu: vyšetření spermií pro klienty Clayo Clinic zdarma

1. března 2024

Komerční sdělení Neplodnost je strašákem mnoha párů. O miminko se pokouší muž i žena společně, neschopnost otěhotnět...

Pořiďte si solární panely a tepelná čerpadla a šetřete na energiích

1. března 2024

Komerční sdělení Také se po zimě hrozíte účtu za vytápění? Řešením pro vaše potřeby mohou být tepelná čerpadla a...

Švadlenka továrnicí: příběh eŽeny 2023 Evy Šedinové by vydal na knihu

1. března 2024

Komerční sdělení Její příběh by mohl být inspirací pro knihu nebo film. Když její manžel po revoluci zprivatizoval...

Dovolená v srdci Lipna. Kde hledat odpočinek i aktivně strávený čas

1. března 2024

Komerční sdělení Lipno nad Vltavou je v létě oblíbeným turistickým cílem.

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...