Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Foxconn slaví půlstoletí

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Když tchajwanský podnikatel Terry Gou před 50 lety zakládal svoji malou firmu, asi ho nenapadlo, že stojí na začátku velkého a silného příběhu budoucího giganta – společnosti Foxconn. Ta o čtvrt století později rozšířila svoji působnost také do České republiky, kde otevřela závod v Pardubicích.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Foxconn slaví půlstoletí | foto: Foxconn Česká republika

K závodu v Pardubicích přibyl o osm let později druhý závod v Kutné Hoře. Dnes je Foxconn považován za stabilního a pevného zaměstnavatele, který navíc aktivně podporuje bohulibé aktivity ve svém okolí. O historii a současnosti této globální společnosti, jejím přístupu k zaměstnancům, komunitním projektům a budoucím vizím jsme si povídali s manažerkou Compliance, PR a komunikace Radkou Svobodovou.

Manažerka Compliance, PR a komunikace Radka Svobodová

Začátek příběhu budoucí společnosti se začal psát přesně před padesáti lety. Jaké byly začátky dnešního globálního giganta?

Společnost Hon Hai Technology Group, známá také jako Foxconn, byla založena před 50 lety tchajwanským podnikatelem Terry Gou. Začínala jako malá firma specializující se na výrobu elektronických komponent. Postupem času se však rozrostla do gigantických rozměrů. Vybudovala rozsáhlou síť výrobních a výzkumných center po celém světě a stala se globálním lídrem v oblasti výroby elektroniky, jedním z největších zaměstnavatelů na světě, ale také klíčovým hráčem v oblasti umělé inteligence, robotiky a dalších technologických inovací. Zaměření na výzkum a vývoj dokazuje i více než 54 tisíc patentů. Foxconn se zároveň pyšní množstvím mezinárodních ocenění a uznání.

Do České republiky vstoupil Foxconn téměř před čtvrtstoletím. Jaké byly začátky a jaká je situace dnes?

V roce 2000 byl otevřen náš závod v Pardubicích a o několik let později v Kutné Hoře. Nyní zaměstnáváme téměř 5 000 zaměstnanců. Do našeho portfolia produktů dnes patří desktopy, výkonné pracovní stanice, počítače all-in-one, monitory, tiskárny, routery, switche, teleprezenční systémy, servery či přenosné kyslíkové koncentrátory. Naše servisní divize pak poskytuje opravy a modernizaci celých výrobků i jednotlivých komponent. Předloni v Kutné Hoře přibyla nová unikátní výroba superpočítačů, první svého druhu v Evropě. Jde o vysoce výkonné výpočetní systémy a systémy umělé inteligence nové generace.

Jaký vztah má firma k našemu regionu? Na jaké projekty jste nejvíc pyšní?

Naší dlouhodobou strategií je být nejen skvělým a spolehlivým partnerem pro naše zákazníky, ale také být dobrým zaměstnavatelem pro naše zaměstnance a dobrým sousedem pro regiony, kde působíme. Již mnoho let podporujeme různé kulturní a sportovní akce a v únoru jsme již podruhé stvrdili naše hrdé tříleté generální partnerství se Sportovním parkem Pardubice. Od roku 2014 nabízíme čerstvým absolventům středních a vysokých škol náš Trainee program, který dává šanci i těm mladým uchazečům, kteří nemají žádnou předchozí praxi.

Dlouhodobě se také snažíme pomáhat všude, kde je to třeba, ať už formou finanční či materiální podpory, anebo formou dobrovolnictví. Jsme tradičním účastníkem Burzy filantropie, v rámci které se každoročně podílíme na financování různých projektů z Pardubicka. Zároveň však od roku 2018 pořádáme vlastní charitativní soutěž X-Day, prostřednictvím níž jsme podpořili již více než 80 projektů v hodnotě vyšší než 2 miliony korun. Pyšní jsme také na naši kampaň Pozor, zebra!, která letos běží již třetím rokem a je zaměřena na (ne)bezpečnost silničního provozu. Více informací o tomto projektu získáte na webu pozorzebra.cz.

Foxconn se hodně zabývá dobrovolnictvím. V jakých oblastech se angažujete a proč je to pro vás tak důležité?

Program dobrovolnictví jsme u nás zavedli od roku 2021 a mám velkou radost z toho, že se za tu dobu stal součástí naší DNA. To koneckonců dokazují čísla: zapojilo se již více než 1 000 kolegů a na 112 akcích jsme společně odpracovali téměř 10 000 hodin, což znamená 1 250 pracovních dní, které jsme místo naší běžné práce věnovali pomoci druhým. Prostřednictvím spolupráce s různými neziskovými organizacemi pomáháme především handicapovaným, sociálně slabým, seniorům, uprchlíkům, dětem, opuštěným či zraněným zvířatům. Ale nezapomínáme ani na životní prostředí, takže uklízíme Česko, sázíme stromy, stavíme oplocenky a udržujeme nejen volnou přírodu, ale také několik zvířecích útulků a záchranných stanic.

Jak spolupracujete se školami?

Soustředíme se především na technicky zaměřené střední a vysoké školy, protože právě zde dlouhodobě vnímáme nedostatek kvalitních uchazečů o práci. Cílem naší podpory je hlavně motivovat děti k výběru právě těchto škol, protože tak si mohou zajistit velmi dobré uplatnění na trhu práce. Školám poskytujeme finanční a materiální pomoc, stáže a různé akce pro studenty.

Co pro vás znamenají ocenění, která v mnoha oblastech získáváte?

Jsou pro nás velmi důležitou zpětnou vazbou a zároveň nám poskytují velmi cenný benchmark. U nás ve Foxconnu se neustále snažíme věci zlepšovat a vždy nás moc těší, když se některý z našich projektů líbí, a můžeme tak i inspirovat jiné firmy nejen doma, ale i v zahraničí. Navíc tři po sobě jdoucí platinové medaile z velmi náročných RBA auditů jsou pak pro naše zákazníky jednoznačným důkazem toho, že jsme dobrý a společensky odpovědný zaměstnavatel a skvělý obchodní partner.

Co byste firmě a jejím zaměstnancům chtěla popřát do budoucích let?

Ráda bych naší společnosti popřála, aby i nadále byla tak úspěšná, a jejím zaměstnancům přeji, aby byli ve své práci spokojeni a dál nám pomáhali Foxconn posouvat tím správným směrem.

DO DOBROVOLNICTVÍ SE JIŽ ZAPOJILO VÍCE NEŽ 1 000 KOLEGŮ A NA 112 AKCÍCH JSME ODPRACOVALI NEUVĚŘITELNÝCH 1 250 PRACOVNÍCH DNÍ.

  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

18. července 2024

Komerční sdělení Připomenout atmosféru světové premiéry Symfonie č. 7 Gustava Mahlera z roku 1908 chtějí v rámci...

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

15. července 2024

Komerční sdělení Svět plný skvělých sušenek a oplatek BeBe Dobré ráno, Oreo, Zlaté Polomáčené, Fidorek a dalších...

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

15. července 2024

Komerční sdělení Uběhlo 182 dní roku 2024 a díky Sazce už v Česku přibylo 198 milionářů. Trend – alespoň jeden...

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

17. července 2024

Komerční sdělení Cílem rekonstrukce staršího domu bývá nejen zvýšení komfortu bydlení, ale také snížení nákladů na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou cestovat s festivalovou jízdenkou

15. července 2024

Komerční sdělení Zvýhodněné festivalové jízdné se každoročně těší stále větší oblibě. Dopravní podnik Ostrava si jej...

Barevné novinky KOVAP jsou ideálním dárkem

19. července 2024

Komerční sdělení Hledáte originální a zábavný dárek, se kterým si děti vyhrají i pokud bude léto tak trochu česky...

Začtěte se do severských titulů

19. července 2024

Komerční sdělení Nakladatelství PRÁH vydalo titul VZPOMÍNKA NA VRAHA. Strhující sondu do Švédska devadesátých let....

Jak přežít pohřeb: Průvodce pro projevení úcty s grácií

19. července 2024

Komerční sdělení Stojíte před zrcadlem, upravujete si kravatu a cítíte, jak vám srdce buší. Za chvíli vyrazíte na...

Ústecký kraj: o přízeň voličů se utká 14 uskupení

18. července 2024,  aktualizováno  19.7

Komerční sdělení Čtrnáct uskupení podalo kandidátní listiny do podzimních krajských voleb v Ústeckém kraji. Termín...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Rytmusovi shořelo auto na dálnici, podařilo se mu vyváznout bez zranění

Slovenský raper Rytmus (47) zveřejnil na Instagramu video hořícího vozu. Je to auto jeho manželky Jasminy Alagič (35),...