Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Foxconn slaví půlstoletí

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Když tchajwanský podnikatel Terry Gou před 50 lety zakládal svoji malou firmu, asi ho nenapadlo, že stojí na začátku velkého a silného příběhu budoucího giganta – společnosti Foxconn. Ta o čtvrt století později rozšířila svoji působnost také do České republiky, kde otevřela závod v Pardubicích.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Foxconn slaví půlstoletí | foto: Foxconn Česká republika

K závodu v Pardubicích přibyl o osm let později druhý závod v Kutné Hoře. Dnes je Foxconn považován za stabilního a pevného zaměstnavatele, který navíc aktivně podporuje bohulibé aktivity ve svém okolí. O historii a současnosti této globální společnosti, jejím přístupu k zaměstnancům, komunitním projektům a budoucím vizím jsme si povídali s manažerkou Compliance, PR a komunikace Radkou Svobodovou.

Manažerka Compliance, PR a komunikace Radka Svobodová

Začátek příběhu budoucí společnosti se začal psát přesně před padesáti lety. Jaké byly začátky dnešního globálního giganta?

Společnost Hon Hai Technology Group, známá také jako Foxconn, byla založena před 50 lety tchajwanským podnikatelem Terry Gou. Začínala jako malá firma specializující se na výrobu elektronických komponent. Postupem času se však rozrostla do gigantických rozměrů. Vybudovala rozsáhlou síť výrobních a výzkumných center po celém světě a stala se globálním lídrem v oblasti výroby elektroniky, jedním z největších zaměstnavatelů na světě, ale také klíčovým hráčem v oblasti umělé inteligence, robotiky a dalších technologických inovací. Zaměření na výzkum a vývoj dokazuje i více než 54 tisíc patentů. Foxconn se zároveň pyšní množstvím mezinárodních ocenění a uznání.

Do České republiky vstoupil Foxconn téměř před čtvrtstoletím. Jaké byly začátky a jaká je situace dnes?

V roce 2000 byl otevřen náš závod v Pardubicích a o několik let později v Kutné Hoře. Nyní zaměstnáváme téměř 5 000 zaměstnanců. Do našeho portfolia produktů dnes patří desktopy, výkonné pracovní stanice, počítače all-in-one, monitory, tiskárny, routery, switche, teleprezenční systémy, servery či přenosné kyslíkové koncentrátory. Naše servisní divize pak poskytuje opravy a modernizaci celých výrobků i jednotlivých komponent. Předloni v Kutné Hoře přibyla nová unikátní výroba superpočítačů, první svého druhu v Evropě. Jde o vysoce výkonné výpočetní systémy a systémy umělé inteligence nové generace.

Jaký vztah má firma k našemu regionu? Na jaké projekty jste nejvíc pyšní?

Naší dlouhodobou strategií je být nejen skvělým a spolehlivým partnerem pro naše zákazníky, ale také být dobrým zaměstnavatelem pro naše zaměstnance a dobrým sousedem pro regiony, kde působíme. Již mnoho let podporujeme různé kulturní a sportovní akce a v únoru jsme již podruhé stvrdili naše hrdé tříleté generální partnerství se Sportovním parkem Pardubice. Od roku 2014 nabízíme čerstvým absolventům středních a vysokých škol náš Trainee program, který dává šanci i těm mladým uchazečům, kteří nemají žádnou předchozí praxi.

Dlouhodobě se také snažíme pomáhat všude, kde je to třeba, ať už formou finanční či materiální podpory, anebo formou dobrovolnictví. Jsme tradičním účastníkem Burzy filantropie, v rámci které se každoročně podílíme na financování různých projektů z Pardubicka. Zároveň však od roku 2018 pořádáme vlastní charitativní soutěž X-Day, prostřednictvím níž jsme podpořili již více než 80 projektů v hodnotě vyšší než 2 miliony korun. Pyšní jsme také na naši kampaň Pozor, zebra!, která letos běží již třetím rokem a je zaměřena na (ne)bezpečnost silničního provozu. Více informací o tomto projektu získáte na webu pozorzebra.cz.

Foxconn se hodně zabývá dobrovolnictvím. V jakých oblastech se angažujete a proč je to pro vás tak důležité?

Program dobrovolnictví jsme u nás zavedli od roku 2021 a mám velkou radost z toho, že se za tu dobu stal součástí naší DNA. To koneckonců dokazují čísla: zapojilo se již více než 1 000 kolegů a na 112 akcích jsme společně odpracovali téměř 10 000 hodin, což znamená 1 250 pracovních dní, které jsme místo naší běžné práce věnovali pomoci druhým. Prostřednictvím spolupráce s různými neziskovými organizacemi pomáháme především handicapovaným, sociálně slabým, seniorům, uprchlíkům, dětem, opuštěným či zraněným zvířatům. Ale nezapomínáme ani na životní prostředí, takže uklízíme Česko, sázíme stromy, stavíme oplocenky a udržujeme nejen volnou přírodu, ale také několik zvířecích útulků a záchranných stanic.

Jak spolupracujete se školami?

Soustředíme se především na technicky zaměřené střední a vysoké školy, protože právě zde dlouhodobě vnímáme nedostatek kvalitních uchazečů o práci. Cílem naší podpory je hlavně motivovat děti k výběru právě těchto škol, protože tak si mohou zajistit velmi dobré uplatnění na trhu práce. Školám poskytujeme finanční a materiální pomoc, stáže a různé akce pro studenty.

Co pro vás znamenají ocenění, která v mnoha oblastech získáváte?

Jsou pro nás velmi důležitou zpětnou vazbou a zároveň nám poskytují velmi cenný benchmark. U nás ve Foxconnu se neustále snažíme věci zlepšovat a vždy nás moc těší, když se některý z našich projektů líbí, a můžeme tak i inspirovat jiné firmy nejen doma, ale i v zahraničí. Navíc tři po sobě jdoucí platinové medaile z velmi náročných RBA auditů jsou pak pro naše zákazníky jednoznačným důkazem toho, že jsme dobrý a společensky odpovědný zaměstnavatel a skvělý obchodní partner.

Co byste firmě a jejím zaměstnancům chtěla popřát do budoucích let?

Ráda bych naší společnosti popřála, aby i nadále byla tak úspěšná, a jejím zaměstnancům přeji, aby byli ve své práci spokojeni a dál nám pomáhali Foxconn posouvat tím správným směrem.

DO DOBROVOLNICTVÍ SE JIŽ ZAPOJILO VÍCE NEŽ 1 000 KOLEGŮ A NA 112 AKCÍCH JSME ODPRACOVALI NEUVĚŘITELNÝCH 1 250 PRACOVNÍCH DNÍ.

  • Nejčtenější

Vsadil 400 korun a vyhrál téměř 130 milionů. Teď si bude plnit své sny

7. června 2024

Komerční sdělení Manželce řekl, že vyhráli v loterii. O tom, že to je téměř 130 milionů korun ale nejprve mlčel a...

Lakovaná dlažba je trvale krásná a dokonale odolná

6. června 2024

Komerční sdělení V následujících měsících si většina z nás bude užívat krásné letní počasí a grilování s přáteli. A...

Místo moře letos na hory. Tady se o vaše děti postarají 12 hodin denně

10. června 2024

Komerční sdělení Jedno je jisté. Vašim dětem se domů chtít nebude. Místní maskot Mamutík i nadšený tým animátorů...

Venkovní pokoje aneb Přestěhujte se na léto ven

10. června 2024

Komerční sdělení Máte zahradu, velkorysou terasu nebo alespoň malý balkon? Užijte si je během hezkých dnů na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Unese krov střešní krytinu?

10. června 2024

Komerční sdělení Důvodů k rekonstrukci může být mnoho. Zatékání do konstrukce, připravovaná instalace...

Dvě blondýny dobyly velký svět eventů, protože chtěly dělat věci jinak

13. června 2024

Komerční sdělení Chcete uspořádat největší Cyber security konferenci pro 1000 lidí? Přivézt nejlepší piloty světa do...

EDF posiluje svůj závazek spolupráce s českým jaderným průmyslem

13. června 2024

Komerční sdělení Společnost EDF uspořádala v Paříži Dny evropských jaderných dodavatelů za účasti více než 300...

Ústecký kraj se mění na filmařský region

12. června 2024

Komerční sdělení Ústecký kraj nabízí filmařům možnost získat prostředky k tvorbě z nového dotačního programu s...

Zažijte kulturní léto v Rakousku

12. června 2024

Komerční sdělení Letní Rakousko máme spojené především s horami a jezery. Co takhle pro změnu vyrazit v létě k našim...

Nová Miss Alabama je morbidně obézní. Vítězka váží 150 kilo, lidé se bouří

Vítězkou v soutěži National American Miss je Sara Millikenová. Třiadvacetiletá žena byla zvolena královnou krásy i...

RECENZE: To už není film, ale úkaz. Čistá nula pro Lásku na zakázku

Premium Svým způsobem je to dvojitý zázrak. Spočívá jednak v daru natočit film tak skrznaskrz špatný, jakým je Láska na...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

V paneláku vyřízli kus stropu a propojili dva byty. Vznikl mezonet

Všechno je jednou poprvé, někdy to však bývá hodně náročné. Jako třeba vyjmout jeden podlahový panel a propojit...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...