Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Terapeutické centrum posiluje služby

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Organizace Renarkon o.p.s., která v Ostravě a velké části Moravskoslezského kraje nabízí služby pro osoby ohrožené závislostí, osoby závislé a jejich blízké, od 1. 9. 2023 rozšířila jednu ze svých důležitých služeb.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Terapeutické centrum posiluje služby

Terapeutické centrum posiluje služby | foto: Renarkon, o.p.s

Terapeutické centrum v Ostravě bylo posíleno o novou pracovnici. Ředitel organizace Mgr. Martin Chovanec spolu s vedením vypracovali a následně začali realizovat projekt OPZ+/2.1/018/0001316 financovaný prostředky z EU. Tato nová posila bude, stejně jako ostatní její kolegyně, na adrese Stojanovo náměstí 1, Ostrava – Mariánské hory poskytovat služby odborného sociálního poradenství lidem, kteří experimentují s návykovými látkami, problémovým uživatelům návykových látek, závislým, kteří jsou motivovaní i nemotivovaní k abstinenci, patologickým hráčům a osobám s problematikou nelátkových závislostí, rodinným příslušníkům a partnerům těchto cílových skupin. Služba je poskytována klientům od 11 let věku. Díky rozšíření této služby o dalšího pracovníka se sníží čekací doby zájemců o službu o několik dnů až týdnů, což pro klienta, který obvykle vyžaduje okamžitou pomoc, je velmi zásadní.

Realizovat takovýto projekt není vůbec jednoduché, složité podmínky výzvy pro získání prostředků na financování a provoz jsou složitým procesem, do kterého je zapojeno více lidí. Největší podíl na tom všem pak ale stejně má zase jen ředitel / statutární zástupce, který je za celý projekt zodpovědný. Do tohoto projektu s názvem Rozšíření odborného sociálního poradenství pro osoby závislé nebo ohrožené závislostí v Ostravě budou postupně zařazeni dva pracovníci. Jeden od 1. 9. 2023 a druhý od 1. 9. 2024. Celková délka projektu činí 3 roky. Konec zmiňovaného projektu je datován na 31. 8. 2026.

Kromě pomoci osobám, které se do Terapeutického centra dostaví osobně, pracují pracovníci Terapeutického centra také ve věznicích, a to jak se skupinou osob ve výkonu trestu, formou besed nebo skupinového sezení, tak s jednotlivci, kterým poskytují poradenství osobně, nebo online. Služba Terapeutické centrum je službou, do které může přijít každý, kdo potřebuje poradit, pomoci v jakékoli fázi závislosti, nebo i osoby, jejichž blízcí jsou závislí nebo jsou závislostí ohroženi. Službu mohou využít také osoby v akutní krizi, či naopak lidé, kteří potřebují dlouhodobou podporu nebo terapii.

Centrum mohou využít také celé rodiny nebo alespoň někteří členové rodin, partneři nebo samotné děti či mladiství. Je samozřejmostí, že služba je diskrétní, tedy anonymní, klienti si sami vybírají, jak chtějí být oslovováni. Za zmínku stojí určitě také to, že v Terapeutickém centru probíhají skupinové terapie, které jsou bezpochyby velmi přínosné pro lidi, kteří mají negativní zkušenosti s návykovými látkami nebo závislostním chováním. Do Terapeutického centra mohou přijít tedy lidé, kteří mají problémy s alkoholem, drogami, závislostí na lécích, ale také lidé, potýkající se s problémy s nelátkovými závislostmi, jako např. gambling, sázení, online sázení, nadměrné sledování, online nakupování, online seznamky, hraní online her apod. Terapeutické centrum je nízkoprahovou službou pro kohokoliv bez rozdílů, tedy nejen pro aktivní uživatele návykových látek, ale i pro osoby, které potřebují motivaci nebo podporu v abstinenci.

Tato služba má ještě jedno nadstandardní specifikum, a tou je jeho provozní doba: pondělí až pátek 7.30 – 19.30 a sobota - neděle 8.00 – 16.00. Cílem vedení Renarkonu je pomalými krůčky rozvíjet organizaci tak, aby pomáhala nejen osobám, které se potýkají s problémem v oblasti závislostí, ale celé široké společnosti, neboť spolu s problematikou závislostí se vždy pojí další celospolečenské problémy jako nezaměstnanost, kriminalita, problémy ve vztazích, v rodinách či výchově dětí, zdravotní problémy atd. Proto díky EU projektu, který ředitel organizace spolu s vedením společnosti a pracovníky Terapeutického centra právě realizuje, je opět krok k lepší budoucnosti nás všech, kteří chceme žít kvalitní život plný hodnot s nadhledem nad závislostmi.

www.renarkon.cz

  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

18. července 2024

Komerční sdělení Připomenout atmosféru světové premiéry Symfonie č. 7 Gustava Mahlera z roku 1908 chtějí v rámci...

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

15. července 2024

Komerční sdělení Svět plný skvělých sušenek a oplatek BeBe Dobré ráno, Oreo, Zlaté Polomáčené, Fidorek a dalších...

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

15. července 2024

Komerční sdělení Uběhlo 182 dní roku 2024 a díky Sazce už v Česku přibylo 198 milionářů. Trend – alespoň jeden...

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

17. července 2024

Komerční sdělení Cílem rekonstrukce staršího domu bývá nejen zvýšení komfortu bydlení, ale také snížení nákladů na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou cestovat s festivalovou jízdenkou

15. července 2024

Komerční sdělení Zvýhodněné festivalové jízdné se každoročně těší stále větší oblibě. Dopravní podnik Ostrava si jej...

Barevné novinky KOVAP jsou ideálním dárkem

19. července 2024

Komerční sdělení Hledáte originální a zábavný dárek, se kterým si děti vyhrají i pokud bude léto tak trochu česky...

Začtěte se do severských titulů

19. července 2024

Komerční sdělení Nakladatelství PRÁH vydalo titul VZPOMÍNKA NA VRAHA. Strhující sondu do Švédska devadesátých let....

Jak přežít pohřeb: Průvodce pro projevení úcty s grácií

19. července 2024

Komerční sdělení Stojíte před zrcadlem, upravujete si kravatu a cítíte, jak vám srdce buší. Za chvíli vyrazíte na...

Ústecký kraj: o přízeň voličů se utká 14 uskupení

18. července 2024,  aktualizováno  19.7

Komerční sdělení Čtrnáct uskupení podalo kandidátní listiny do podzimních krajských voleb v Ústeckém kraji. Termín...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Rytmusovi shořelo auto na dálnici, podařilo se mu vyváznout bez zranění

Slovenský raper Rytmus (47) zveřejnil na Instagramu video hořícího vozu. Je to auto jeho manželky Jasminy Alagič (35),...