Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Terapeutické centrum posiluje služby

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Organizace Renarkon o.p.s., která v Ostravě a velké části Moravskoslezského kraje nabízí služby pro osoby ohrožené závislostí, osoby závislé a jejich blízké, od 1. 9. 2023 rozšířila jednu ze svých důležitých služeb.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Terapeutické centrum posiluje služby

Terapeutické centrum posiluje služby | foto: Renarkon, o.p.s

Terapeutické centrum v Ostravě bylo posíleno o novou pracovnici. Ředitel organizace Mgr. Martin Chovanec spolu s vedením vypracovali a následně začali realizovat projekt OPZ+/2.1/018/0001316 financovaný prostředky z EU. Tato nová posila bude, stejně jako ostatní její kolegyně, na adrese Stojanovo náměstí 1, Ostrava – Mariánské hory poskytovat služby odborného sociálního poradenství lidem, kteří experimentují s návykovými látkami, problémovým uživatelům návykových látek, závislým, kteří jsou motivovaní i nemotivovaní k abstinenci, patologickým hráčům a osobám s problematikou nelátkových závislostí, rodinným příslušníkům a partnerům těchto cílových skupin. Služba je poskytována klientům od 11 let věku. Díky rozšíření této služby o dalšího pracovníka se sníží čekací doby zájemců o službu o několik dnů až týdnů, což pro klienta, který obvykle vyžaduje okamžitou pomoc, je velmi zásadní.

Realizovat takovýto projekt není vůbec jednoduché, složité podmínky výzvy pro získání prostředků na financování a provoz jsou složitým procesem, do kterého je zapojeno více lidí. Největší podíl na tom všem pak ale stejně má zase jen ředitel / statutární zástupce, který je za celý projekt zodpovědný. Do tohoto projektu s názvem Rozšíření odborného sociálního poradenství pro osoby závislé nebo ohrožené závislostí v Ostravě budou postupně zařazeni dva pracovníci. Jeden od 1. 9. 2023 a druhý od 1. 9. 2024. Celková délka projektu činí 3 roky. Konec zmiňovaného projektu je datován na 31. 8. 2026.

Kromě pomoci osobám, které se do Terapeutického centra dostaví osobně, pracují pracovníci Terapeutického centra také ve věznicích, a to jak se skupinou osob ve výkonu trestu, formou besed nebo skupinového sezení, tak s jednotlivci, kterým poskytují poradenství osobně, nebo online. Služba Terapeutické centrum je službou, do které může přijít každý, kdo potřebuje poradit, pomoci v jakékoli fázi závislosti, nebo i osoby, jejichž blízcí jsou závislí nebo jsou závislostí ohroženi. Službu mohou využít také osoby v akutní krizi, či naopak lidé, kteří potřebují dlouhodobou podporu nebo terapii.

Centrum mohou využít také celé rodiny nebo alespoň někteří členové rodin, partneři nebo samotné děti či mladiství. Je samozřejmostí, že služba je diskrétní, tedy anonymní, klienti si sami vybírají, jak chtějí být oslovováni. Za zmínku stojí určitě také to, že v Terapeutickém centru probíhají skupinové terapie, které jsou bezpochyby velmi přínosné pro lidi, kteří mají negativní zkušenosti s návykovými látkami nebo závislostním chováním. Do Terapeutického centra mohou přijít tedy lidé, kteří mají problémy s alkoholem, drogami, závislostí na lécích, ale také lidé, potýkající se s problémy s nelátkovými závislostmi, jako např. gambling, sázení, online sázení, nadměrné sledování, online nakupování, online seznamky, hraní online her apod. Terapeutické centrum je nízkoprahovou službou pro kohokoliv bez rozdílů, tedy nejen pro aktivní uživatele návykových látek, ale i pro osoby, které potřebují motivaci nebo podporu v abstinenci.

Tato služba má ještě jedno nadstandardní specifikum, a tou je jeho provozní doba: pondělí až pátek 7.30 – 19.30 a sobota - neděle 8.00 – 16.00. Cílem vedení Renarkonu je pomalými krůčky rozvíjet organizaci tak, aby pomáhala nejen osobám, které se potýkají s problémem v oblasti závislostí, ale celé široké společnosti, neboť spolu s problematikou závislostí se vždy pojí další celospolečenské problémy jako nezaměstnanost, kriminalita, problémy ve vztazích, v rodinách či výchově dětí, zdravotní problémy atd. Proto díky EU projektu, který ředitel organizace spolu s vedením společnosti a pracovníky Terapeutického centra právě realizuje, je opět krok k lepší budoucnosti nás všech, kteří chceme žít kvalitní život plný hodnot s nadhledem nad závislostmi.

www.renarkon.cz

  • Nejčtenější

Vsadil 400 korun a vyhrál téměř 130 milionů. Teď si bude plnit své sny

7. června 2024

Komerční sdělení Manželce řekl, že vyhráli v loterii. O tom, že to je téměř 130 milionů korun ale nejprve mlčel a...

Lakovaná dlažba je trvale krásná a dokonale odolná

6. června 2024

Komerční sdělení V následujících měsících si většina z nás bude užívat krásné letní počasí a grilování s přáteli. A...

Místo moře letos na hory. Tady se o vaše děti postarají 12 hodin denně

10. června 2024

Komerční sdělení Jedno je jisté. Vašim dětem se domů chtít nebude. Místní maskot Mamutík i nadšený tým animátorů...

Venkovní pokoje aneb Přestěhujte se na léto ven

10. června 2024

Komerční sdělení Máte zahradu, velkorysou terasu nebo alespoň malý balkon? Užijte si je během hezkých dnů na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Unese krov střešní krytinu?

10. června 2024

Komerční sdělení Důvodů k rekonstrukci může být mnoho. Zatékání do konstrukce, připravovaná instalace...

Dvě blondýny dobyly velký svět eventů, protože chtěly dělat věci jinak

13. června 2024

Komerční sdělení Chcete uspořádat největší Cyber security konferenci pro 1000 lidí? Přivézt nejlepší piloty světa do...

EDF posiluje svůj závazek spolupráce s českým jaderným průmyslem

13. června 2024

Komerční sdělení Společnost EDF uspořádala v Paříži Dny evropských jaderných dodavatelů za účasti více než 300...

Ústecký kraj se mění na filmařský region

12. června 2024

Komerční sdělení Ústecký kraj nabízí filmařům možnost získat prostředky k tvorbě z nového dotačního programu s...

Zažijte kulturní léto v Rakousku

12. června 2024

Komerční sdělení Letní Rakousko máme spojené především s horami a jezery. Co takhle pro změnu vyrazit v létě k našim...

Nová Miss Alabama je morbidně obézní. Vítězka váží 150 kilo, lidé se bouří

Vítězkou v soutěži National American Miss je Sara Millikenová. Třiadvacetiletá žena byla zvolena královnou krásy i...

RECENZE: To už není film, ale úkaz. Čistá nula pro Lásku na zakázku

Premium Svým způsobem je to dvojitý zázrak. Spočívá jednak v daru natočit film tak skrznaskrz špatný, jakým je Láska na...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

V paneláku vyřízli kus stropu a propojili dva byty. Vznikl mezonet

Všechno je jednou poprvé, někdy to však bývá hodně náročné. Jako třeba vyjmout jeden podlahový panel a propojit...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...