Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Proč lázně? Aby byl člověk aktivní co nejdéle

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Lázně v Teplicích nad Bečvou chystají v květnu slavnostní otevírání lázeňské sezony. V malebném prostředí léčí dospělé i dětské klienty.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Proč lázně? Aby byl člověk aktivní co nejdéle | foto: LÁZNĚ TEPLICE NAD BEČVOU

První zmínka o lázních z Teplic nad Bečvou pochází z první poloviny šestnáctého století. Tehdejší lékaři tam bojovali proti takzvané nemoci králů – dně. Dnes už jsou lázně s bohatou historií mnohem dál. Kromě moderních léčebných procedur nabízí lázně klientům malebné prostředí. Populární je procházka kolonádou s lázeňským oplatkem v ruce, krmení kachen, ale také návštěva nedalekých jeskyní či okolních lesů s propastí. 18. května se navíc po tříleté covidové odmlce vrací slavnostní otevírání lázeňské sezony. Letos pořádáme již 471. Otevírání lázeňské sezóny, což se někomu může zdát až neuvěřitelné. Rádi bychom pozvali do našeho areálu návštěvníky z širokého okolí. A protože chceme více podporovat snahu lidí žít zdravě, zakládáme novou tradici – Lázeňský běh, který bude součástí programu. Trasy máme připravené celkem tři. Pro nejmenší, pokročilé i milovníky výzev,“ líčí výkonná ředitelka Lázní Teplice nad Bečvou Bohdana Opočenská.

Co návštěvníky na slavnostním dni čeká?

Aktivity jsou naprosto pro všechny, kteří se chtějí pobavit, zasportovat si nebo se jen přijít podívat. V průběhu celého dne bude pro návštěvníky připraveno v prostorách lázní mnoho kulturních vystoupení, zábavy pro děti, plánujeme řemeslné trhy či vystoupení mažoretek. A nebudou chybět ani gastronomická lákadla. Hudební program zajistí například Big Band ZUŠ Hranice, kapela Acoustic Lumen a vrcholem má být produkce kapely Hradišťan v čele s Jiřím Pavlicou. Vstup bude zdarma.

„POMÁHÁME PACIENTŮM S ŠIROKOU ŠKÁLOU SRDEČNÍCH, NEUROLOGICKÝCH ČI POHYBOVÝCH OBTÍŽÍ.“

Plno zeleně a obdivuhodná architektura. to jsou typické znaky Lázní v Teplicích...

Čím jsou lázně v Teplicích nad Bečvou jedinečné?

Jedinečnost spočívá ve využívání místního přírodního léčivého zdroje – minerální vody, která vyvěrá z tektonických zlomů, jejichž součástí je i rozsáhlý útvar Zbrašovských aragonitových jeskyní. Teplická kyselka obsahuje především léčivý prvek oxid uhličitý, a to ve velkém množství. Přibližně v rozmezí 2 500 až 3 200 mg/l. A právě vlastnosti oxidu uhličitého se u nás využívá při koupelích a dalších procedurách. Tento plyn vstupuje přes póry v kůži do těla, rozšiřuje cévy, snižuje tlak a pomáhá zlepšovat krevní oběh, pozitivně působí na srdce, cévy a tak dále.

Proč vás klienti nejčastěji vyhledávají a jak jim dokážete pomoci?

Pomáháme dospělým pacientům s širokou škálou srdečních, neurologických či pohybových obtíží. Nejčastěji k nám jezdí klienti po operacích srdce a velkých kloubů. Pomáháme ale také dětem od 1,5 roku v dětské léčebně Radost, kde se léčí děti po operacích srdce, s obezitou, pohybovými obtížemi či po onkologických onemocněních. Obézních dětí rychle přibývá, je to celospolečensky velký problém, ať už zdravotní, nebo sociální.

Kromě léčebných procedur nabízíte také wellness a rekondiční pobyty. Ty jsou populární zejména mezi maminkami, že?

Ano, pro ženy jsou lázně ideálním místem pro únik od dennodenního stresu. Velmi oblíbený je pobyt s názvem Zadáno ženám nebo Lázeňské rozmazlování. Už názvy napoví, že je zde budeme opravdu rozmazlovat. Obsahují příjemné koupele, masáže, zábaly, vstup do wellness nebo bazénu. A jsou opravdu oblíbené, ženy si je užívají, některé se jejich prostřednictvím učí odpočívat, některé poopraví svůj náhled na život… Využívají je také hodně vytížené ženy, které se pohybují v byznysu a jimž někdy prostě nezbývá než vypnout.

Plno zeleně a obdivuhodná architektura. to jsou typické znaky Lázní v Teplicích nad Bečvou. Kromě zdravotních procedur nabízí i wellness a rekondiční pobyty.

Stále populárnější je také využívání molekulárního vodíku. Jak s ním pracujete vy?

„OBÉZNÍCH DĚTÍ RYCHLE PŘIBÝVÁ, JE TO CELOSPOLEČENSKY VELKÝ PROBLÉM. ZDRAVOTNÍ I SOCIÁLNÍ.“

Mnoho našich klientů se s molekulárním vodíkem setkává poprvé přímo u nás v lázních, ať na základě doporučení lékaře, nebo jsou to sami klienti, kteří si mezi sebou sdělují dojmy z procedur. Obecně se ale dá říci, že čím více je organismus vyčerpán, tím rychleji na sobě začnete pozorovat účinky vodíku. Vodík u nás využíváme asi 3 roky ve formě inhalací, koupele celotělové, ale i částečné – ruční a nožní, nabízíme i masáže s vodíkem. Podle našich dosavadních zkušeností vodík zvyšuje účinek tradičních lázeňských procedur.

Co u vás klienti mohou běžně zažít kromě klasických léčebných procedur? Je v lázních nebo jejich blízkosti i nějaké kulturní vyžití?

Chcete-li trávit svůj čas aktivně, nabízí se síť běžeckých tratí a tras pro nordic walking, cyklostezka Bečva, vedoucí z Valašského Meziříčí až do Přerova, plavání, bowling, minigolf, tenis a další. Aktivně strávený den můžete zakončit v sauně a vířivce v lázeňském domě Moravan. Malebná krajina a rozsáhlý park obklopující lázně přímo vybízí k procházkám i výletům po okolí, kde narazíte na zajímavé přírodní, kulturní či historické památky.

A oblíbené jsou také Zbrašovské jeskyně...

Jejich vstup se nachází přímo v areálu lázní. Lidé mohou při komentovaných prohlídkách obdivovat unikátní krasovou výzdobu. Navštívit můžete také nedalekou Hranickou propast, která je nejhlubší zatopenou jeskyní na světě a je opředena mnoha legendami. Nedaleko lázní se také nachází hrad Helfštýn, jenž svojí rozlohou patří k nejrozsáhlejším hradním komplexům. Malebné město Hranice s historickým centrem, kouzelnými uličkami, podloubím, skýtá v létě příjemný stín a v zimě chrání před nepřízní počasí.

Proč vůbec přijet do lázní?

Aby mohl být člověk co nejdéle aktivní, potřebuje přiměřenou rehabilitaci až rekonvalescenci a lázně jsou optimální způsob, jak na to. Lázně ze své podstaty musí být nositeli myšlenky zdravého životního stylu, o což se snažíme ve všech oblastech naší činnosti, léčebné, stravovací, pohybové.

LÁZNĚ TEPLICE NAD BEČVOU
  • Nejčtenější

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

8. července 2024

Komerční sdělení Letošním Zaměstnavatelem regionu ve Zlínském kraji se stává otrokovický Continental Barum. Honosit...

Radio Čas odhalilo hlavní hvězdu Megakoncertu

7. července 2024

Komerční sdělení Se zveřejněním hlavní hvězdy letošního Megakoncertu Radia Čas s Cestovní kanceláří Blue Style...

Máte energie pod kontrolou? Spotřebu plynu nahlásíte na pár kliknutí

10. července 2024

Komerční sdělení Mezi Čechy roste zájem o samoodečty plynoměrů. Díky nim mají dokonalý přehled o množství plynu,...

Příběh pacientky Markéty: Jsou matky s migrénou v pasti?

8. července 2024

Komerční sdělení Migréna se mnou „vyrůstá“ už od puberty, přestože si mě vybrala už o hodně dříve – když zjistila,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Lidé nechtějí opustit zažité investiční nástroje. Co vše DIP umožní?

11. července 2024

Komerční sdělení Petr Krajcigr, ředitel pobočky Financehb.cz s.r.o., promluvil o problematice spjaté s Dlouhodobým...

Oves jako klíč pro zdraví a vitalitu: Objevte jeho opomíjené kouzlo

13. července 2024

Komerční sdělení Milovaný všemi fitness trenéry i výživovými poradci, to je oves. Je hned několik důvodů, proč byste...

Objevte svět plný vzrušujících zážitků

12. července 2024

Komerční sdělení Život je plný možností, které nám nabízí nečekané zážitky – od projížďky v ikonickém americkém...

Samsung v Paříži odhalil novou řadu Galaxy Z a Watch

12. července 2024

Komerční sdělení Představené novinky nabízejí nové AI funkce k maximální produktivitě.

Lékař: Stále je dobré mít nasmlouvaného „závodního“ doktora

12. července 2024

Komerční sdělení „Zvláště pro případ vstupních a periodických prohlídek,“ říká MUDr. Marek Zeman, MBA, primář...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...