Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Studenti liberecké obchodky cestují díky programu Erasmus +

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Obchodní akademie v Liberci byla založena v roce 1863 a je nejstarší ekonomickou školou v České republice. V současné době zde studují žáci ve třech studijních oborech - Obchodní akademie, Ekonomické lyceum a Veřejnosprávní činnost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Obchodní akademie v Liberci vyslala tento školní rok do zahraničí studenty,...

Obchodní akademie v Liberci vyslala tento školní rok do zahraničí studenty, vyučující i nepedagogické pracovníky. | foto: Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky

Erasmus+

Naše škola se zapojuje do projektu Erasmus od roku 2005 a je držitelem Certifikátu mobility v odborném vzdělávání a přípravě, který uznává, že škola řídí vysoce kvalitní projekty mobility a oceňuje úsilí naší školy. Získali jsme také akreditaci na další projektové období od 1. 3. 2021 do 31.12.2027, což nám umožňuje snadnější získávání projektů v dalších letech.

Máme dlouholetou zkušenost s vysíláním žáků na odborné stáže do zahraničí. Cílem školy je také vzdělávání vyučujících a nepedagogických pracovníků, kteří rovněž vyjíždějí přes program Erasmus+ na odborné pracovní stáže a na jazykové kurzy do zahraničí.

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu, mládeže a neformálního vzdělávání.

V letošním školním roce jsme opět přichystali výjezdy studentů. Na základě nově nastavených kritérií, ve kterých už nebyl kladen důraz na celkový prospěch, ale v potaz se braly také názory vyučujících a třídních učitelů, aktivita studentů pro školu, psaní motivačního dopisu a životopisu nebo také pohovor, na kterém jsme pokládali mimo jiné také otázky, jak by si studenti poradili v daných situacích, jsme vybrali účastníky mobilit.

Celkem bylo vybráno 22 studentů ze 3. ročníku na krátkodobé (třítýdenní) stáže a poprvé v historii naší školy také 2 studenti na dlouhodobé stáže (tříměsíční).

Obchodní akademie v Liberci vyslala tento školní rok do zahraničí studenty,...

Studenti absolvují dlouhodobé stáže od května do července ve Španělsku (Seville) a dále absolvovali krátkodobé stáže v měsíci květnu v Itálii (Martina Franca), na Slovensku (Dolný Kubín), v Polsku (Krakov), Německu (Berlín), na Maltě.

Tato stáž bude studentům uznána v rámci povinné praxe, kterou mají všichni studenti ve třetím ročníku.

Cílem odborné praxe studentů v zahraničí je zlepšit se v praktických znalostech a dovednostech, dále také v komunikaci v cizím jazyce, poznat nové pracovní prostředí v cizině, rozdílnou kulturu a klimatické podmínky, ale i odlišný způsob bydlení a dopravy. Tato stáž také přispívá studentům k lepší orientaci a zodpovědnosti sám za sebe. Studenti si také uvědomí, že pracovat v cizině je úplně něco jiného, než jsou zvyklí u nás např. v souvislosti s brigádami, a je třeba respektovat tamní systém a danou kulturu. Ne vždy to je pro některé z nich jednoduché.

Obchodní akademie v Liberci vyslala tento školní rok do zahraničí studenty,...

Být tři týdny bez svých kamarádů, rodiny a v jiném prostředí není pro studenty snadné, ale všichni se shodli na tom, že tuto zkušenost doporučují všem, protože stála za to!

A zde jsou jejich názory:

Naučil jsem se toho opravdu hodně z právního hlediska, jak funguje právo v dané administrativní oblasti, sociální podpora, zveřejňování a poskytování relevantních informací nebo například vyhledávat podrobněji v příslušných rejstřících. Znatelně se mi zlepšila mluvená angličtina, nabyl jsem větší sebevědomí a jistotu při konverzaci a zároveň poslech a mé asertivní, profesionální vystupování se posunulo na vyšší úroveň. Také jsem se zlepšil v mnoha školních dovednostech, například v práci a psaní na počítači, práci ve školním softwaru, jelikož ten samý se používal i v instituci, kde jsem svoji stáž vykonával. Štěpán Zadražil, student (Polsko, Krakov).

Na této mobilitě jsem zlepšila schopnost komunikovat v anglickém jazyce, samostatně vykonávat a učit se svou práci a více pracovat v týmu, umět dělat věci včas, ale zároveňd i poctivě a mít pocit, že jsem svou práci odvedla výborně. Také jsem zlepšila rychlejší psaní na počítači psaním všemi deseti prsty. Využila jsem své znalosti z účetnictví při kontrolování faktur. Získala jsem nové znalosti o invetuře a celkové znalosti o Martina France, místě, kde jsme strávili svou mobilitu (např. kultura, jídla, památky). Kateřina Zsilayová, studentka (Itálie, Martina Franca).

Na podzim v tomto školním roce vyjeli také 3 zaměstnanci školy na stínování do firmy či školy - 2 pedagogové (Polsko, Krakov), (Slovensko, Dolný Kubín) a 1 nepedagogický pracovník (Slovensko, Dolný Kubín). Mohli díky této zkušenosti poznat cizí pracovní prostředí, komunikovat v cizím jazyce a poznat novou kulturu. Všichni zaměstnanci stínovali v odvětví, které koresponduje s jejich prací a vykonávanými činnostmi. Tato zahraniční stáž je motivací pro jejich další práci.

Obchodní akademie v Liberci vyslala tento školní rok do zahraničí studenty, vyučující i nepedagogické pracovníky.

Během své praxe jsem si rozšířil povědomí o systému a jednotlivých činnostech, které v průběhu školního roku IT technik a zaměstnanci co-workingového centra v tamní škole dělají. Během svého pobytu jsme si vyměňovali zkušenosti se zahraničními kolegy. František Kučera, správce IKT (Slovensko, Dolný Kubín).

Všichni účastníci mobilit získali ze svého pracovního pobytu Europass certifikát, ve kterém je zaznamenán seznam činností a dovedností, které na pracovních pozicích dělali. Zároveň také získali certifikát, který jim věnovala škola jako poděkování za její reprezentaci v zahraničí.

Děkuji všem svým kolegům, kteří mi s organizací pomáhali! Poděkování patří také Domu zahraniční spolupráce. Celý projekt je financován z prostředků Evropské unie. Ing. Petra Voplakalová (zástupkyně ředitele pro projektovou činnost a celoživotní vzdělávání).

https://web.oalib.cz/index.php/cs/

Obchodní akademie v Liberci vyslala tento školní rok do zahraničí studenty,...
  • Nejčtenější

Důchody po reformě dál porostou

24. května 2024

Komerční sdělení Husákovy děti už brzy vezmou důchody útokem. Kolik budou v penzi brát? Jak to ustojí státní...

Lidé letos objeví nový typ PC

21. května 2024

Komerční sdělení TH Cheng, regionální ředitel společnosti ASUS pro východní Evropu, vysvětluje revoluci v oblasti...

Dotace fotovoltaika – jak fundovaně vybrat správné solární panely?

23. května 2024

Komerční sdělení Investice do fotovoltaického systému je minimálně na 30 let. Proto je důležité vše pořádně...

Čistý horský vzduch, wellness a skvělé jídlo: krásné léto v Beskydech

21. května 2024

Komerční sdělení Malebná příroda Beskyd, úžasný wellness, skvělé jídlo a božský klid. Chcete letos zažít právě...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Nadace KKFF zaznamenala rekordní zájem o Měsíc školních zahrad

23. května 2024

Komerční sdělení Rekordní zájem o Měsíc školních zahrad (MŠZ) zaznamenala Nadace KKFF. Skoro 7 500 lidí, kteří...

Odhalte 4 tipy jak ušetřit při spotřebě vody

28. května 2024

Komerční sdělení Voda nás provází od samého počátku života na Zemi, ale až v posledních několika málo desetiletích...

Inovace budoucnosti? Neviditelný kabel, který vás propojí se světem

28. května 2024

Komerční sdělení Svět technologií se mění raketovým tempem a velcí hráči v oboru už nyní vědí, jak bude vypadat za...

Lepidlo a pěna DEKFOAM TURBO 100

28. května 2024

Komerční sdělení V důsledku tlaku na termín při dokončování zakázek prakticky každá realizační firma nebo hobby...

Prázdniny na Monínci nabídnou program pro celou rodinu

28. května 2024

Komerční sdělení Areál Monínec je to nejlepší místo pro rodinnou dovolenou. Na malé i velké návštěvníky čeká na...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Zavřela jsem vagínu a už neotevřu. Když ženy žijí bez sexu a nechybí jim

Premium Stále častěji se můžeme dočíst, že lidstvo se nevěnuje své základní, přirozené potřebě – sexu. Nastupující generace...