Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Kdy jindy než teď? Rok 2023 je pro fotovoltaiky ideální

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
O tom, že jde o nejlepší období pro FVE, jsou přesvědčena dvojčata navrhující udržitelné domácnosti. Jejich příběh připomíná skoro až americký sen. Především díky tvrdé práci a odvaze jsou totiž dvojčata Tomáš a Ondřej Deimlingovi ve svých teprve šestadvaceti letech tam, kde jsou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kdy jindy než teď? Rok 2023 je pro fotovoltaiky ideální | foto: smart-IN POWER s.r.o.

Společně vybudovali firmu smart-IN POWER, jež se specializuje na fotovoltaiky, tepelná čerpadla, rekuperace a chytré domácnosti. Základem jejich podnikání je individuální přístup, i proto se zaměřují primárně na Liberecký kraj a jeho blízké okolí.

„Díky našemu taťkovi jsme v podnikatelském prostředí vyrůstali a vždycky nás to lákalo. Čím jsme byli starší, tím víc jsme se zajímali o chytré technologie a s postupem času jsme to začali aplikovat jak na našich bytech, tak na bytech příbuzných a kamarádů. Později přišly na řadu také domy,“ vzpomínají za své začátky dvojčata Tomáš a Ondřej Deimlingovi.

Dle jejich slov fungovali zpočátku metodou pokus omyl. Stále se ale zlepšovali a po hodinách studování a učení se novým věcem založili firmu smart-IN.

Začátky byly podle očekávání náročné. Museli se uskromnit a postupovali od jedné akce k další. „Vydělali jsme a obratem to zase investovali,“ vypráví Ondřej.

„Dneska je to už o něčem jiném. Daří se nám, každý rok rosteme o desítky procent. Rozhodně ale nechceme rychle vystřelit a zase rychle zmizet, jak to tak někdy bývá,“ dodává.

Kdy jindy než teď? Rok 2023 je pro fotovoltaiky ideální

I proto mají jasně stanovená pravidla.

„Kromě spolupráce s českými výrobci je pro nás důležitá především regionalita. Soustředíme se primárně na Liberecký kraj a lokality, které jsou v dojezdové vzdálenosti do hodiny a půl. Základem je osobní kontakt, díky kterému přesně zjistíme, jak daná domácnost funguje, kdy je nejvíce vytížená, a podle toho potom vypadá také náš návrh. Když zavolá někdo z Plzně, raději mu doporučíme podpořit nějakou místní firmu, která jim věnuje 100 %. Nebereme si toho víc, než uneseme,“ shodují se.

Uvědomují si rovněž to, že nabízejí produkty s několikaletou návratností a nemalou počáteční investicí. Svým zákazníkům proto zajišťují veškerý servis od A až do Z, čímž také celý proces výrazně urychlují.

„Od klienta je potřeba jen součinnost ohledně vyplňovaní dokumentů. Další kroky, jako je komunikace s distributorem, instalace nebo dotace, vyřizujeme my. Od první fáze až po vyplacení dotační částky to většinou trvá přibližně tři až pět měsíců,“ popisuje Tomáš.

Kdy jindy než teď? Rok 2023 je pro fotovoltaiky ideální

Kdy jindy než teď?

Pokud o zefektivnění fungování vaší domácnosti uvažujete, podle zakladatelů společnosti smart-IN POWER je právě nyní nejvhodnější doba pro změnu. V souvislosti s aktuálním ročním obdobím i energetickou situací je výroba vlastní elektřiny či tepla jednou z nejlepších cest jak ušetřit.

„Instalace fotovoltaiky je aktuálně výhodná nejen, co se týče počasí, ale i obecně. Po covidové krizi už se srovnal trh, dodavatelé mají dostatek materiálu a komponenty jsou také levnější. Pokud se tedy opět nestane něco nepředvídatelného, vidíme rok 2023 a ten následující z hlediska investice do fotovoltaiky jako nejlepší.“

Návratnost investice do solárních panelů záleží na provozu domácnosti, ceně energií a dalších individuálních faktorech. V současné době se ale pohybuje v průměru od šesti do devíti let.

Kdy jindy než teď? Rok 2023 je pro fotovoltaiky ideální

Já na bráchu, brácha na mě

„Se vší pokorou o nás můžu říct, že jsme sice mladí, ale neuvěřitelně ambiciózní a produktivní. Naší práci věnujeme všechno a obrovsky nás to naplňuje,“ podotýká Tomáš s tím, že je pro jejich podnikání nespornou výhodou to, že jsou s bratrem dvojčata. Dovolí si k sobě prý sice více než k cizím lidem, oba jsou ale stejně nastavení a jde jim o to samé. Práci mají ve firmě rozdělenou mimo jiné podle toho, kdo je jaká povaha.

„Každý jsme jiný. Já jsem ukecaný extrovert a bratr důsledný introvert, na rozdíl ode mě umí věci řešit s chladnou hlavou. Já jsem na začátku businessu a on zase na konci. Doplňujeme se a funguje nám to,“ vypráví s úsměvem o dvě minuty mladší Tomáš.

A jak vidí svoji budoucnost? „Chceme se rozvíjet s rozmyslem. Neustále sledujeme, co se děje na trhu a co jak pokročilo z hlediska technologií,“ zamýšlí se Ondřej.

„Plánujeme rovněž růst z hlediska velikosti firmy. Pořád ale úměrně tomu, co dokážeme a jaké na to máme lidi. Určitě ne na úkor kvality,“ mají jasno.

Co se týče velikosti, první krok učiní firma smart-IN POWER již tento měsíc. Koncem dubna totiž otevře nedaleko libereckého nádraží prostorný showroom, v němž zákazníci uvidí veškeré používané technologie a společně s týmem smart-IN najdou odpovídající řešení pro svou domácnost.

https://www.smart-in.cz/

Kdy jindy než teď? Rok 2023 je pro fotovoltaiky ideální
  • Nejčtenější

Důchody po reformě dál porostou

24. května 2024

Komerční sdělení Husákovy děti už brzy vezmou důchody útokem. Kolik budou v penzi brát? Jak to ustojí státní...

Lidé letos objeví nový typ PC

21. května 2024

Komerční sdělení TH Cheng, regionální ředitel společnosti ASUS pro východní Evropu, vysvětluje revoluci v oblasti...

Dotace fotovoltaika – jak fundovaně vybrat správné solární panely?

23. května 2024

Komerční sdělení Investice do fotovoltaického systému je minimálně na 30 let. Proto je důležité vše pořádně...

Čistý horský vzduch, wellness a skvělé jídlo: krásné léto v Beskydech

21. května 2024

Komerční sdělení Malebná příroda Beskyd, úžasný wellness, skvělé jídlo a božský klid. Chcete letos zažít právě...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Nadace KKFF zaznamenala rekordní zájem o Měsíc školních zahrad

23. května 2024

Komerční sdělení Rekordní zájem o Měsíc školních zahrad (MŠZ) zaznamenala Nadace KKFF. Skoro 7 500 lidí, kteří...

Odhalte 4 tipy jak ušetřit při spotřebě vody

28. května 2024

Komerční sdělení Voda nás provází od samého počátku života na Zemi, ale až v posledních několika málo desetiletích...

Inovace budoucnosti? Neviditelný kabel, který vás propojí se světem

28. května 2024

Komerční sdělení Svět technologií se mění raketovým tempem a velcí hráči v oboru už nyní vědí, jak bude vypadat za...

Lepidlo a pěna DEKFOAM TURBO 100

28. května 2024

Komerční sdělení V důsledku tlaku na termín při dokončování zakázek prakticky každá realizační firma nebo hobby...

Prázdniny na Monínci nabídnou program pro celou rodinu

28. května 2024

Komerční sdělení Areál Monínec je to nejlepší místo pro rodinnou dovolenou. Na malé i velké návštěvníky čeká na...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Zavřela jsem vagínu a už neotevřu. Když ženy žijí bez sexu a nechybí jim

Premium Stále častěji se můžeme dočíst, že lidstvo se nevěnuje své základní, přirozené potřebě – sexu. Nastupující generace...