Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

EDUCA WEEK 2023: Týden plný tipů na vzdělání a pracovní příležitosti

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
„Taky děláte letos přijímačky?“ „Už víš, kam podáte přihlášky?“ „A co když se nedostane?“ Máte hlavu jako balón a špatně spíte, protože vlastně ani nevíte, co by bylo pro vaše děti nejlepší? Že jsou věčně na mobilu a nic nedělají pořádně? Věřte, že stačí jeden týden v Liberci a budete mít jasno!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

EDUCA WEEK 2023: Týden plný tipů na vzdělání a pracovní příležitosti

EDUCA WEEK 2023: Týden plný tipů na vzdělání a pracovní příležitosti | foto: SFM Liberec s.r.o.

K rozhovoru o veletrhu vzdělání a pracovních příležitostí EDUCA WEEK, který se koná od 9. do 15. října v Liberci, jsme přizvali Lukáše Přindu, jednatele pořádající společnosti SFM Liberec s. r. o.

Co vlastně je EDUCA WEEK, který má tu zázračnou moc, že uleví všem ustaraným rodičům deváťáků?

EDUCA WEEK je největší veletrh svého druhu České republice, kde si děti mohou vybrat školu nebo práci svých snů. Letos se koná už 17. ročník a rok od roku zaznamenáváme větší zájem jak na straně návštěvníků, tak vystavovatelů. Vloni jsme přivítali během sedmi dnů rekordních 31 tisíc návštěvníků jak hlavních, tak doprovodných programů. Letos se v hlavní části veletrhu nazvané EDUCA EXPO v liberecké Home Credit Aréně od čtvrtka 12. do soboty 14. října představí na 60 středních a vyšších odborných škol včetně učilišť a vzdělávacích institucí, a zhruba stejný počet firem, které nabízejí konkrétní pracovní pozice.

Chápu správně, že na Educe si lze vybrat školu, ale i najít práci?

Je to tak. EDUCA EXPO je veletržní sekce určená primárně pro čerstvé absolventy základních a středních škol, ale je to i veletrh pracovních příležitostí a jeho velmi důležitou součástí je kariérní poradenství. V tomto ohledu spolupracujeme s našimi tradičními partnery – Úřadem práce ČR a Libereckým krajem.

EDUCA WEEK 2023: Týden plný tipů na vzdělání a pracovní příležitosti

Jak velký zájem firmy o stánek na veletrhu mají a co si od toho slibují?

Propojení škol a výrobního sektoru považujeme za velmi důležité a že jdeme správnou cestou, potvrzuje i stále rostoucí zájem ze strany firem. Jde hlavně o společnosti se sídlem nebo pobočkami v Liberci a okolí, ale přijedou i z Prahy nebo Mladé Boleslavi. V současnosti evidujeme na 50 firemních přihlášek a věřím, že do začátku veletrhu toto číslo ještě vzroste.

Firmy využívají možnost prezentace u nás pro to, aby zaujaly své potenciální zaměstnance, předvedly své provozy a ukázaly možnosti uplatnění konkrétního typu vzdělání v praxi. Například letos na Expo na všechny tři dny zavítá Škoda Auto se svou atraktivní road show EDU.Lab, aby představila moderní technologie a nalákala návštěvníky ke studiu technických oborů.

Firmy se nemusí prezentovat jen v Home Credit Aréně. Zapojují se také do programu EDUCA VISIT. V něm nabízíme primárně školním kolektivům žáků II. stupně základních škol exkurze v konkrétních provozech, aby si žáci uměli lépe představit, co všechno mohou v životě dělat.

EDUCA EXPO jsou ale nejen firmy, jsou to hlavně školy. Z jak velkého množství si mohou budoucí studenti vybírat?

Home Credit Arénu obsadí od 12. do 14. října stánky zhruba 60 středních, vyšších i odborných škol a vzdělávacích institucí v podstatě z celé republiky. Pokryjeme široké spektrum od gymnázií, průmyslových škol, ekonomických či zdravotnických oborů přes grafiku, kybernetiku, leteckou dopravu až po zahradnictví, gastro obory, různé stavební a elektro profese a řemesla a také v Libereckém kraji tradiční sklářské a šperkařské obory. Vedle toho se představují i jazykovky a organizace, které zprostředkovávají práci a vzdělání v zahraničí. Nabídka je opravdu široká. Důkazem, že jsme s Educou překročili hranice, je i letos poprvé prezentační stánek Hochschule Zittau/Görlitz, která láká maturanty.

Školy se doslova předhánějí v kreativitě a stánky jsou velmi pěkně pojaté, často interaktivní. Zpětná vazba od budoucích spolužáků se vyplácí, a proto většinou sami studenti ukazují, co je v té jejich škole důležité a zajímavé a jak je to baví. Navíc na pódiu po celou dobu probíhají módní přehlídky, pokusy nebo soutěže. V přilehlých prostorách pak besedy a workshopy. Návštěvník se na Expu rozhodně nenudí.

EDUCA WEEK 2023 se dá volně přeložit jako týden vzdělanosti. Co všechno jste na týden od 9. do 15. října připravili?

Program pro EDUCA WEEK tvoříme s myšlenkou, že vzdělání je celoživotní záležitostí. Naším cílem je různými způsoby oslovit prakticky všechny věkové skupiny. Proto jsme připravili krom již zmíněných sekcí EDUCA EXPO a VISIT také program EDUCA KIDS pro rodiny s dětmi a část EDUCA EVENT, která krom odborných přednášek a konferencí nabízí i atraktivní témata z oblasti vzdělanosti, osobnostního rozvoje a zaměstnanosti pro širší veřejnosti.

EDUCA WEEK 2023: Týden plný tipů na vzdělání a pracovní příležitosti

Rodiče berou vzdělání a budoucí zaměření svých dětí často velmi zodpovědně už od nejútlejšího věku. Zároveň se ale potýkají s tím, že není snadné se zorientovat a zvolit ten správný směr. Umíte jim pomoci?

Právě pro předškolní děti a jejich rodiče je jako stvořený náš doprovodný program EDUCA KIDS. U dětí se jeho prostřednictvím snažíme vzbudit zájem o vzdělání, a jejich rodičům nabízíme onu pomocnou ruku a inspiraci. V tom ohledu jsou našimi partnery např. Krajská vědecká knihovna v Liberci, iQLANDIA, botanická i zoologická zahrada, Dino park nebo IGI, kulturní centrum ve Vratislavicích, s nimiž se nám letos podařilo dohodnout atraktivní výhody. Po registraci na našem webu educaweek.cz mohou rodiny s dětmi po celý týden od 9. do 15. října využít vstupné zdarma v akci 1+1 nebo se rovněž bez poplatků zaregistrovat jako noví čtenáři v liberecké knihovně nebo v centru IGI. Velmi nás těší, že do EDUCA KIDS se opět letos zapojila i Česká Lípa a Hrádek nad Nisou, a nabízejí vlastní aktivity pro ty, kteří nemohou se svými dětmi na EDUCA WEEK do Liberce dorazit. Inspirací nejen pro rodiče také určitě bude přednáška Jana Mühlfeita Odemykání dětského potenciálu, která se koná 11. října v aule Technické univerzity v Liberci.

A co se skrývá pod názvem EDUCA EVENT?

EDUCA EVENT je program určený pro odbornou i laickou veřejnost. Zahrnuje přednášky a semináře na konkrétní témata především z oblasti vzdělávání a osobnostního rozvoje. Celý WEEK zahajuje v sobotu 9. října v Home Credit Aréně odborná konference pro pedagogy a ICT metodiky nazvaná Cíl je cesta… aneb Digitální svět zítřka. Dopoledne zaplní přednášky odborníků a v odpolední části je pro účastníky připraveno ve spolupráci se ZŠ Lesní více než 20 workshopů s tématem digitální kompetence a informatika.

V části EDUCA EVENT pro veřejnost jsou naším tahákem mistři ve svém oboru. Mistr etikety Ladislav Špaček, který sklidil velký úspěch už vloni, přijede v neděli 10. 10. vyprávět, jak má vypadat úspěšná komunikace s klientem. A v pondělí 11. srdečně zveme na motivační přednášku již zmíněného Jana Mühlfeita Odemykání dětského potenciálu. Oba pánové vystoupí v aule TUL a vstupenky jsou k dispozici na našem webu educaweek.cz.

Na konferenci v Home Credit Aréně určené nejen personalistům a manažerům se bude v úterý 12. října probírat téma Otevřená budoucnost a naše pozvání přijala řada inspirativních osobností, namátkou Dalibor Dědek z Jablotronu nebo Václav Staněk, zakladatel a majitel firmy Vasky.

EDUCA WEEK 2023: Týden plný tipů na vzdělání a pracovní příležitosti

Jak velké je vstupné a kde zájemci najdou celý program EDUCA WEEK 2023?

Na EXPO do Home Credit Arény je vstup zdarma. Některé části doprovodného programu jsou zpoplatněné a vstupenky se dají koupit na našem webu educaweek.cz, kde jsou i všechny další informace a podrobný program. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích. EDUCA WEEK je na Facebooku, Instagramu i LinkedInu.

  • Nejčtenější

Důchody po reformě dál porostou

24. května 2024

Komerční sdělení Husákovy děti už brzy vezmou důchody útokem. Kolik budou v penzi brát? Jak to ustojí státní...

Za překopnutí plynovodu milionové pokuty. Maléru zabráníte vytyčením

29. května 2024

Komerční sdělení V loňském roce zaznamenala skupina GasNet, největší český distributor plynu, 444 případů vnějšího...

Dotace fotovoltaika – jak fundovaně vybrat správné solární panely?

23. května 2024

Komerční sdělení Investice do fotovoltaického systému je minimálně na 30 let. Proto je důležité vše pořádně...

Lepidlo a pěna DEKFOAM TURBO 100

28. května 2024

Komerční sdělení V důsledku tlaku na termín při dokončování zakázek prakticky každá realizační firma nebo hobby...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Do města vína za vodními radovánkami

28. května 2024

Komerční sdělení Město na úpatí Národního parku Podyjí je neodmyslitelně spojené s historií a vínem. Návštěvníci...

Champagne Deutz sbírá v novém Průvodci champagne skvělá hodnocení

30. května 2024

Komerční sdělení V nejnovějším vydání prestižního průvodce světem šampaňského od renomovaného kritika vín Tysona...

Jsme na prahu nové éry anti-agingu

30. května 2024

Komerční sdělení O zázračných exozomech, které mají doslova schopnost zvrátit tok času, v poslední době napsala...

Zvažujete prodej zemědělského pozemku? Jak na nejlepší odhad ceny?

30. května 2024  14:10

Komerční sdělení Prodej zemědělského pozemku se může zdát komplikovaný. Obzvlášť, pokud s ním nemáte zkušenosti. A...

5 důvodů, proč je koloběžka skvělý parťák nejen pro vaše děti

30. května 2024

Komerční sdělení V dnešním hektickém světě hledáme způsoby, jak skloubit efektivitu, zábavu a zdravý životní styl....

Žádná tajná bokovka. S manželkou jsme rozvedeni, překvapil Petr Nedvěd

Generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd (52) byl po divoké oslavě zlaté medaile z mistrovství světa...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Někteří mě mají za zlatokopku. Nenesu to lehce, říká manželka Ondřeje Kepky

Seznámili se na vysoké škole, kde on byl pedagog a ona studentka. Jsou spolu přes devět let a v budoucnu plánují i...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer, legenda nové vlny i Činoherního klubu

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. Patřil k hvězdám nové vlny českého filmu a byl i...