Doporučujeme

Enviropol slaví výročí deset let

Enviropol slaví výročí deset let | foto: ENVIROPOL s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Enviropol slaví výročí deset let

Výstavba Enviropolu jako revoluce ve zpracování drobného vysloužilého elektrozařízení ve střední Evropě. Tak lze během uplynulých deseti let provozu hodnotit vznik závodu Enviropol v jihlavské průmyslové zóně.

„Enviropol slaví deset let a my můžeme s hrdostí říci, že z pohledu provozu, množství zpracovaného elektroodpadu a kvality výstupů jde opravdu o revoluci v recyklaci elektroodpadu. Zpracovávají se zde vysloužilé mobily, tablety, počítače, sekačky, mixéry a další domácí spotřebiče,“ vzpomíná manažerka Enviropolu Martina Palicová. „Zatímco dříve nebylo možné sledovat jednotlivé toky materiálů, protože do procesu vstupovali následní zpracovatelé a překupníci, dnes je možné sledovat cestu každého jednotlivého spotřebiče od prvního kroku jeho zpracování až k jeho opětovnému využití,“ doplňuje Palicová.

Jde o takzvaný downstream monitoring dle požadavků evropského standardu WEEELABEX. To znamená, že asociace zpracovatelů elektrospotřebičů dohlížejí mimo jiné na ekologické a bezpečné technologické procesy, kvalitu separace, BOZP zaměstnanců a další. Enviropol už několik let tuto certifikaci úspěšně obhajuje.

S projekcí závodu Enviropol začali odborníci v roce 2011, stavba samotná započala v roce 2012. Velmi náročné byly zejména úpravy terénu, postupně přibývaly jednotlivé haly, kterých je dohromady sedm. V roce 2013 se provoz v Enviropolu plně rozjel. Maximální pozornost se věnuje životnímu prostředí, vznikla tady proto čistička odpadních vod. Kvůli snižování hluku Enviropol reorganizoval také interní logistiku a investoval do elektrozařízení s nižší hlučností.

Základní technologie pro zpracování vysloužilého elektrozařízení je ze Švýcarska, jednotlivé části pak byly vyrobeny v různých koutech světa. „V současnosti se neustále snažíme zvyšovat kvalitu separace, což znamená vyšší čistotu jednotlivých výstupních frakcí. Zároveň se neustále navyšuje zpracované množství elektroodpadu. Denně se v Enviropolu zpracuje až 150 tun vysloužilých spotřebičů, které se tak díky recyklaci nedostanou na skládky,“ informuje manažerka závodu. Velký zlom nastal v roce 2019, kdy Enviropol pořídil novou linku na přetřídění elektroodpadu - takzvaný Smasher. Tímto technologickým vylepšením navýšil denní kapacitu na již zmíněných 150 tun denně.

V roce 2013 v Enviropolu pracovalo osm dělníků a čtyři administrátoři, dnes Enviropol zaměstnává kolem stovky lidí.